Tapicerka, dywany, plastiki itp. » Demontaż pokrętła włącznika świateł
Odpowiedz do tematu
 Demontaż pokrętła włącznika świateł
Witam,

próbuję wymienić pokrętło włącznika świateł i nie wiem jak to zrobić. Zacytuje z innego forum co już zostało dokonane:
"Włącznik z samochodu wyjmujesz poprzez wciśnięcie go i obrócenie w prawo ( jakieś 5 minut ), potem wyciągasz go do siebie, wypinasz wtyczkę i już jest twój. Następnie wyczepiasz zatrzaski od ringu z symbolami świateł i ściągasz go. Potem są trzy zatrzaski, które trzymają pokrętło do obudowy, śmiało możesz je wypinać pojedynczo nic nie połamiesz. Po wypięciu zatrzasków pokrętło wysunie się na około centymetr, musisz wtedy obrócić pokrętło o jeden stopień w prawo i dopiero wtedy wysuniesz pokrętło z ośką z obudowy."

Pokrętło się faktycznie wysuwa i je obracam w prawo ale nie da się go zdemontować z tej ośki. Nie chcę tego robić na chama - ma ktoś z tym doświadczenie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powinno być podobnie.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
wg. mnie lepiej ściągnąć osłonę pod kierownicą , jest znacznie wygodniej. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W C5 jak miałem to montowałem "przypominacz świateł". Pikał mi jak nie włączyłem. I wpinałem się właśnie przy włączniku. Robiłem to wyjmując go tak jak na filmie. Mogłem też rozebrać osłonę ale mi się nie chciało skoro tylko jeden zręczny ruch i wszystko na wierzchu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
wg. mnie lepiej ściągnąć osłonę pod kierownicą , jest znacznie wygodniej. pozdr

dokładnie tak w B6 można jak opisane wyzej w C5 wychodzi cały z pokrętłami ( cały prostokąt ) ja chyba tez od boku dochodziłem do niego , przez boczna klapke i wypychałem ręką

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie udało mi się zdemontować włącznik do momentu aż pozostaje pokrętło z tylną obudową. Dalej, żeby zdemontować same pokrętło pozostaje mi wyciągniecie go na siłę z trzpieniem z obudowy. Ponoć trzeba ciągnąć na chama ale wole nie ryzykować :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ty chcesz rozebrać cały włącznik a nie go wyciągnąć... aaa kiedyś to robiłem. Ogólnie nie umiem Ci opisać co masz podważyć bo już nie pamiętam ale zapamiętałem że masz dwa wyjścia:
*jeśli jesteś dokładny to musisz do bólu się poprzyglądać i gdzieś od wewnętrznej strony z tego co pamiętam były zaczepki plastikowe ale co i jak to się musisz sam przyjrzeć
*jeśli jesteś mniej cierpliwy to lekko na siłę to mocowanko nie wytrzyma a później to niestety będzie trzeba skleić - nie będzie tego widać oczywiście bo to od środka będzie ale mimo wszystko rysa na psychice zostaje że coś pękło :(

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. 

[ IP: 18.117.196.184 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa