Nie mam średnich i niskich tonów w radiu RNS-E, grają wszystkie głośniki, ale tylko w zakresie wysokich tonów (najgłośniej ten przy przedniej szybie),
natomiast bas jest słyszalny tylko z subwoofer'a przy wzmacniaczu w bagażniku i to w kiepskiej jakości (bardziej buuu niż bum )
wszystko jest w oryginale,
żadne regulacje nie pomagają, robiłem różne resety, odłączałem akumulator i dalej to samo.
Typ radia/nawigacji: RNS-E HEIGH EU
Soft: 0650
Żadnych błędów w VCDS nie widzę, kodowanie audio jakie zastałem po zakupie auta:

Kodowanie: 0205755
Kod serwisu: 06314
Numer importera: 000
Numer urządzenia: 00000

Zmieniałem kodowanie sugerując się podpowiedziami z VCDS'a
ale efekt był taki, że albo nic to nie dawało, albo auto scan rzucał błąd o błędnym kodowaniu radia, więc przywróciłem wyżej opisane ustawienia.
Odłączałem też kostkę przy wzmacniaczu/subwoferze w bagażniku - efekt był taki, że tył auta nie grał, a na przodzie dalej były tylko wysokie tony - wniosek z tego taki, że to samo radio wypuszcza tylko wysokie tony bez niskich i średnich i prawdopodobnie tylko taki wysoki zakres częstotliwości dociera do subwofera i dlatego daje on takie kiepskie basy.

Proszę o pomoc, bo już wyczerpały mi się pomysły. Radio wygląda na fabrycznie zamontowane i cała reszta działą jak należy.

[ Dodano: Pią 26 Kwi, 2024 22:10 ]
Problem sam rozwiązałem.
Okazało się, że wszystkie 4 głośniki są uszkodzone - memebrana głośnika stoi w miejscu, w ogóle się nie rusza i dlatego nie ma basów.
Prawdopodobnie cewka głośnika się przegrzała, klej się stopił i zastygając skleił membranę.
Głośniki wymieniowe na inne sprawne używki po 50pln za szt. i wszystko działa.