Car Audio » Pomoc w podłączeniu Navi Plus w A6 C5
Odpowiedz do tematu
 Pomoc w podłączeniu Navi Plus w A6 C5
Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkim miłośnikami ;audi; .
Jestem tu nowy więc wszelkie błędy nie są zamierzone i z góry za nie przepraszam.

Mam problem z radiem RNS-D w moim niedawno nabytym A6C5, mianowicie ktoś przed moim zakupem włożył radio jak wspomniałem wyżej i zrobił to na tyle nie fachowo, że w obecnej chwili brakuje podświetlania przycisków i nie graja przednie głośniki, nie wspominając juz o fisie. Seryjnie zamontowane było Symphony (tak mi się wydaje) bo na środkowej konsoli są przyciski z pokrętłem do sterowania navi... Czy da się wszystko tak połączyć abym mógł w pełni cieszyć z jazdy moim nowym nabytkiem? Z góry dziękuję ze wskazanie drogi do opanowania tego bałaganu.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Pomoc w podłączeniu Navi Plus w A6 C5
weider napisał/a:
Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkim miłośnikami ;audi; .
Jestem tu nowy więc wszelkie błędy nie są zamierzone i z góry za nie przepraszam.

Mam problem z radiem RNS-D w moim niedawno nabytym A6C5, mianowicie ktoś przed moim zakupem włożył radio jak wspomniałem wyżej i zrobił to na tyle nie fachowo, że w obecnej chwili brakuje podświetlania przycisków i nie graja przednie głośniki, nie wspominając juz o fisie. Seryjnie zamontowane było Symphony (tak mi się wydaje) bo na środkowej konsoli są przyciski z pokrętłem do sterowania navi... Czy da się wszystko tak połączyć abym mógł w pełni cieszyć z jazdy moim nowym nabytkiem? Z góry dziękuję ze wskazanie drogi do opanowania tego bałaganu.

Pozdrawiam.
niestety Twój RNS-D nie będzie działał w 100% w Twojej 6-tce. O ile kwestie podświetlenia jeszcze przeskoczysz kupując adapter, to aby uruchomić FIS musiałbyś zmienić zegary... znacznie prostszym rozwiązaniem jest zakup nowszego RNS DX lub RNS-E

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Model 2004 fabrycznie miał montowaną nawigację RNS-E. RNS-D montowany był do 2003r. Istnieje jednak możliwość podpięcia tej nawigacji w ten sposób aby wszystko działało jak należy. Warunkiem jest posiadanie RNS-D DX oraz tunera TMC. Reszta zmiany jest w wiązce elektrycznej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak juz wspomniałem to rayjko ktoś nieumiejętnie zainstalował i tak na dobro sprawy nie wiem do konca jaki to model i z którego roku. W środku byla płyta BOSH z mapami niemiec które sie odpalają, kompas się obraca podczas jazdy, ale brak głosu i podswietlania. Dodam jeszcze, że chybapo godzinie jazdy radio sie wylącza.

[ Dodano: Pon 31 Sie, 2015 18:25 ]



To zdjęcie wyświetlacza, nie wiem czy coś Wam koledzy podpowie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brak głosu jak sądzę jest winą kodowania - choć tył powinien działać. Brak podświetlenia i wyłączanie się radia po 1h już jest winą instalacji którą trzeba by było przerobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tzn. tylne + subwoofer działają - nie działa przód. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć co i jak trzeba zrobić aby to działało jak należy, bo spędza mi to sen z powiek ?
Trochę poczytałem na forum o podobnych przypadkach gdzie radziłeś forumowiczom i zwykle Twoje odpowiedzi były 100% słuszne :-D , niemniej jednak nie chce sklejać różnych wątków w całość ponieważ inne przypadki niekoniecznie musza odwzorowywać moj problem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli przód nie działa, oznacza, że 2 przednie kanały masz pasywne (brak Bose).
Zastosuj się do moich opisów odnośnie kodowania i głośniki powinny zagrać. Trzecia cyfra od końca w kodowaniu oznacza ilość pasywnych głośników (kanałów) i powinna wynosić 2. Druga cyfra od końca oznacza system Bose lub jego brak i powinna wynosić 0.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na mój chłopski rozum mam wpisać 00200 tylko nie za bardzo wiem gdzie, nie jestem znawcą vaga :) W kanale 56 (radio) ??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz zmienić tylko 2 cyfry. Obecnie będziesz mieć (prawdopodobnie) 00017, a ma być 00207.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za podpowiedź, spróbuje to zrobić, pod koniec tygodnie jak wroce z delegacji.
Mam jeszcze sprawę odnosnie samego Vaga, bo nie posiadam swojego sprzetu tylko proszę kolegę o udostępnienie. Czy mógłbyś mi poradzić jaki kabel i program byłby dobry dla obsługi mojego A6, lub nowszych modeli? Mile widziane linki itp.

Pozdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wpisz w szukajce na alledrogo słaowa VAG KKL i wybierz sobie. Taki interfejs będzie działać tylko do 2004r. Nowsze modele wymagają juz droższego sprzętu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie moim zdniem może lepiej wydać troche więcej pieniędzy, zakupic kabel którym bym sie mógł połączyc np z Golfem V bo takowego tez mam w rodzinie. Czy kabel który obsłuży auta po 2004 roku ale nie jakieś najnowsze to bardzo duży wydatek? Jaki to typ kabla?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
No właśnie moim zdniem może lepiej wydać troche więcej pieniędzy, zakupic kabel którym bym sie mógł połączyc np z Golfem V bo takowego tez mam w rodzinie. Czy kabel który obsłuży auta po 2004 roku ale nie jakieś najnowsze to bardzo duży wydatek? Jaki to typ kabla?

Prócz urządzeń do scanowania błędów po linii K i CAN nie ma nic co mógłbyś kupić tanio.
Z programów masz możliwość VCP+K 1000zł (polski program) oraz VCDS 1800zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To faktycznie kwoty które można wydać jak ma się własną działalność i programy zarobią na siebie.
Bardziej myślałem o jakimś kabelku k+Can ( cena na allegro ok. 150zł) i Vagu który dałoby sie pobrać z sieci. Tylko nie mam o tym wiekszego pojęcia i boje się że taki kabel to jakis shit a nie kabel diagnostyczny. Czy Vaga można pobrać gdzieś z sieci aby nie wydawać 1800zł?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Legalnie nie można.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 18.226.165.247 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa