Elektryka i elektronika » [B4]Jak sie dostać do opornicy nawiewu
Odpowiedz do tematu
 
Linki nie mają tu nic do tego. Zdemontować przełącznik, rozebrać go i sprawdź czy kontakty nie są zaśniedziałe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wiem, ze te pokrętla sie ściaga do siebie, ale oczywiscie moje stoją jak zamurowane ani drgną, nawet obcazkami przez szmatkę, czy to mozna gdzieś podwazyc, zeby nic nie uszkodzic i zeby zeszły?

i przy okazji jakie tam są żarówki, bo jedna jest przepalona

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie mogłam niestety tych pokręteł zdjąc i sie wqrwiłam w końcu i napsikałam tam od tyłu na te wtyczkę WD40 przez słomkę zby dobrze trafic, auto tak stało noc (wyjełam radio, półkieszen i tam mialam dostęp od tyłu jak włozyłam ręke), oczywiscie nic sie nie zmieniło od razu jak nawiew działał na 1 i 4 tak było, ale dziś jechałam tym autem dosc długo i cały czas nawiew był na 4 biegu na szyby bo lało strasznie i nagle stało się coś bardzo dziwnego, z okolicy popielniczki zaczeło się dymic i się oczywiscie wystraszyłam wyłaczyłam natychmiast nawiew zjechałam na bok i przestało sie dymic.... po chwili sprawdziłam jeszcze raz właczajac nawiew co będzie i wyobraźcie sobie CUD!!! nagle działa na wszystkich biegach jak powinien i juz się nic nie dymi

co o tym myślicie :shock: WD40 spenetrował tam te blaszki i ten brud sie przydymił co przez lata tam osiadł (pewna jestem, ze nikt tego nie tykał od nowosci tego auta)?... bo zadnego bezpiecznika nie wywaliło, nic i teraz nawiew działa na wszystkich biegach, czy sprawa z głowy czy mam sie bać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Za jakiś czas problem wróci. Postaraj się rozebrać panel z przełącznikami i go doczyścić. WD40 ma swoje plusy i minusy. Plusem jest penetracja, minusem że jest tłusty i zostawia warstwę oporową która przy większych prądach może narobić kreciej roboty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można to co się stało określić jednym słowem- magia :mrgreen: . U mnie 2 lata temu szwankował pajak przy kierownicy- czasem nie można było włączyc lewego kierunku. Nie mozna go było nigdzie dostac a w ASO kosztował 500zł- tylko lewa część. Byłem juz nawet umówiony z jednym chłopakiem z naszego forum, tylko miał poszukać. Minął miesiąc i przestał się psuć. Jeżdżę już ze 2 lata i jest ok.
Magia :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:

Magia :mrgreen:

Nie magia, to B4. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a ten dym? nie zapali tam się nic, czy tam ma co się zapalic w ogóle, bo jak patrzyłam po schematach, to zwarcie tam powinien odciac bezpiecznik w razie co, który jest w skrzynce

no aco do tych pokreteł pół dnia sie męczyłam i nie chce drgnąc, nawet obcazkami przez chusteczke i delikatnie podważane... nie da sie tego zdjąc, zeby nie poharatac chyba... no chyba że jest jakis sprytny sposób a tez nie mam z jednej strony poświetlenia na pokrętle nawiewu to chętnie bym tam zarówke wymienila, no i ni chu.... nie chce drgnąc :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
no aco do tych pokreteł pół dnia sie męczyłam i nie chce drgnąc, nawet obcazkami przez chusteczke i delikatnie podważane... nie da sie tego zdjąc, zeby nie poharatac chyba... no chyba że jest jakis sprytny sposób

Powiem Ci, że za pierwszym razem u mnie tez było ciężko. Jeden zdjąłem a dwa ani drgnęły. Też się bałem że coś urwę albo uszkodzę pokretła. Dopiero gdy wziąłem przez grubszą szmatkę kombinierkami i energicznie szarpnąłem to pusciły. Tylko, że ja wymieniałem tylko żarówki a u Ciebie mogło być jakieś zwarcie i być może plastik się zapiekł. Mimo wszystko bym zaryzykował i próbował zdjąć. Jesli uszkodzisz, bez problemu dokupisz za parę zł.(ok.15).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
a ten dym? nie zapali tam się nic, czy tam ma co się zapalic w ogóle, bo jak patrzyłam po schematach, to zwarcie tam powinien odciac bezpiecznik w razie co, który jest w skrzynce

Dym nie jest efektem zwarcia tylko oporu. Zadymiło się z nagaru który powodował przerwę na przełączniku.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa