Czujniki, kody i schematy » czujnik temperatury tablica przyżądów G56
Odpowiedz do tematu
 czujnik temperatury tablica przyżądów G56
Koledzy mam takie pytanko.
Gdzie w Audi A4 2000rok znajduje się czujnik temperatury G56 bo VAG pokazał mi błąd 785 przerwa lub zwarcie do plusa? Wczoraj wracając z Zakopanego klimatyzacji i ogrzewanie zaczęło się dziwnie zachowywać, a mianowicie:
po wyłączeniu klimatyzacji nawiewy nie chciały działać tak jak potrzeba czyli mimo włączenia nawiewu na full nie chciały dmuchać. Po pewnym czasie wróciło do normy i zaczęło grzać i dmuchać :-> . Co do klimy to temp. nie jest taka jaka ustawiam sobie na klimatroniku, ale :arrow: to wina pewnie tego czujnika.
Aaaaa..aa i jeszcze po podpięciu VAG - a pokazało mi błąd czujnika poziomu paliwa G i tak zastanawiam się dlaczego na klimatyzacji przecież czujnik ten jest od paliwa w zbiorniku :zdziwko:
Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
G56 zamontowany jest w konsoli. Służy on do obliczenia temperatury dolnej części samochodu. Zamontowany jest on za sterownikiem klimatyzacji i połączony gumowym kanałem do wlotu który mieści się między klimatronikiem, a radiem. Mało kto do niego zagląda, a przeważnie zabity jest kurzem czujnik i łopatki wentylatorka który zasysa powietrze. Co do błędu czujnika paliwa, to w liczniku powinieneś mieć go również. Licznik połączony jest ze sterownikiem klimy.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki za pomoc ode mnie + ;-)
Dziś wymontowałem panel klimatronika i co się okazało :shock: właśnie ten czujnik z jednej strony jest odłamany co widać na zdjęciu


i teraz pytanie moje jest takie jak to wymienić i gdzie taki czujnik dostanę i dlaczego jest taki drogi??? ;-) :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj używki.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no właśnie chyba będę musiał poszukać w necie czegoś używanego, tylko zastanawiam się jak ten czujnik wymienić?
Aaa..a i jeszcze co do błędu czujnika paliwa to pokazuje mi tylko przez klimatyzację a na licznikach nie pokazało mi żadnych błędów.
W necie znalazłem usługę naprawy klimatyzacji za 50zł, w Markach i spróbuje może w ten sposób.
Dzięki Adrian za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:

Dzięki Adrian za pomoc.

No problem. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 3.147.81.76 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa