Elektryka i elektronika » Audi V8 3.6 250 KM - Jaki prąd ładowania?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Audi V8 3.6 250 KM - Jaki prąd ładowania?
Koledzy. Zima zabiła mój akku... Wymieniłem dziś ale znajomy ze sklepu motoryzacyjnego powiedział że jak odpalę auto to żebym sprawdził prąd ładowania.
Powiecie mi co mam włączyć podczas pomiarów oraz jakie powinny być wartości na klemach?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ładowanie powinno być ponad 13V
Podłączasz miernik przy uruchomionym silniku.
+, -

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znajomy polecił mi abym się dowiedział czy nie ma jakichś dokładnych wartości bo niekiedy podobno jest tak, że spadek o 0,1V świadczy o problemie. Czy tak jest? Kazał mi też mierzyć na włączonych światłach i włączonym nadmuchu. Powiedział, że powinienem mieć 14V 13,9V to już coś nie tak. Czy to prawda? Przestraszyłem się bo na włączonych światłach i nadmuchu mam 13,9V.
Powiedźcie jak to powinno być jeśli możecie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
Przestraszyłem się bo na włączonych światłach i nadmuchu mam 13,9V.
Powiedźcie jak to powinno być jeśli możecie.

Wasz wszystko w normie. Max napięcie to 14,2V. Martwić mógłbyś się w momencie napięcia poniżej 13V na pełnym obciążeniu. Zmierz akumulator na wyłączonym zapłonie powinien mieć około 12,5V. Jeżeli napięcie będzie wynosić 11,5V to aku masz do wymiany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Akku mam już nowy :) I tak w ogóle dziękuję, że się wypowiadacie w moim temacie. Adi mam nowy akku ale mi chodziło o prąd ładowania. Na włączonym klimatroniku, światłach, podgrzewaniu foteli i wszystkim co się da mam chyba 13,7V jak dobrze pamiętam :) Ale na pewno nie mniej niż 13,0V. Czyli mam się w ogóle nie martwić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma czym się martwić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to dziękuję za uspokojenie :) A tak w ogóle wszystko u Was w porządku? - mnie trochę nie było. Radzicie sobie i nie narzekacie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
No to dziękuję za uspokojenie :) A tak w ogóle wszystko u Was w porządku? - mnie trochę nie było. Radzicie sobie i nie narzekacie?

Ogólnie to chyba w porządku. Nie chorujemy, Audiczki się nie psują to chyba jest OK. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
lsz napisał/a:
A tak w ogóle wszystko u Was w porządku? - mnie trochę nie było. Radzicie sobie i nie narzekacie?
dajemy radę! ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Internetu nie miałem i przez to nie mogłem odpisać :)

No to się cieszę :) Jak audi się nie psują to dobrze. Jak dla mnie to życzę żeby wszystkim się komputery psuły :P ale Kolegom i Koleżankom z ATT tego nie życzę :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za uspokojenie sumienia :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.191.88.249 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa