Skrzynie manualne » Audi s6 c4 brak sprzęgła.
Odpowiedz do tematu
 Audi s6 c4 brak sprzęgła.
Witam, na wstępie chciałbym się przywitać z szanownym gronem posiadaczy AUDI.

Zwracam się z prośbą.
MZacznę od tego iż jakiś czas temu miałem robiony przeszczep silnika. Padła panewka.
Po wymianie i złożeniumechanik miał problem ze sprzęgłem, a w zasadzie jego brakiem. Odpowietrzał, kombinował, wymienił wysprzeglik na używany,jakoś się jeździło, nie tak jak przed wymianą silnika ale "jakoś", co jakiś czas(powiedzmy 2dni w tyg.) pedał sprzęgła dochodził do połowy zakresu ruchu i go odbijałem nogą, później już wszystko wracało do normy,pedał normalnie odbijał.

Raz zdarzyło mi się że pedał wpadł tak głęboko, że miałem ok. 3cm jego ruchu, po odbiciu nogą pedał był miękki i nie mogłem wbić niższego biegu niż 3, tak dojechałem do mechanika ale po 10km wszystko przeszło, normalny pedał i wrzuciłem bieg 2 za chwilę jedynkę i pedał odbijał... Od tamtej pory nie było problemu, minął miesiąc i problem powrócił, brak biegów 1,2 a trójkę ciężko wbić. Auto na wcisnietym sprzegle do podłogi i biegu 3 zaczyna ruszać.

Pod maską zauważyłem że wybiło płyn hamulcowy (nie wiem ile bo stan jak w przelanej szklance).

Ktoś potrafi odpowiedzieć co jest grane??

Dodam, że łożysko oporowe i prowadzące sprzęgła zostały wymienione a tarcza była w dobrym stanie.

Proszę o jakieś rady. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siema. Pierwsze pytanie czy silnik był identyczny, tzn ten sam kod silnika? Koło zamachowe było przekładane ze starego silnika czy było już na nowym? I dlaczego całego kompletu sprzęgła nie założyłeś nowego?

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kody te same AEC, nowy silnik był połączony z automatem więc wydaje mi się że koło zamachowe było z mojego silnika.
Dlaczego nie nowy zestaw?
Mechanik stwierdził że wystarczy rolki bo tarczy zostało dużo a docisk jest ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ciężko coś ci podpowiedzieć bez oglądania auta. Tym bardziej że raz jest ok a raz nie. Możliwe że jakiś błąd w montażu lub coś się zepsuło. Być może trzeba skrzynię wyjąć i zobaczyć to sprzęgło. Obejrzyj łapę bo może jest pęknięta. Ja osobiście przy takiej robocie sprzęgło wymieniam no chyba że je założyłem niedawno to zostaje.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brak biegów to odrębny temat - usterka skrzyni lub poziom oleju. Problem sprzęgła, to na 123% wysprzęglik. Masz gdzieś nieszczelność i się zapowietrza. Miałem identyczny przypadek w mojej A100. Powodem był wysprzęglik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Brak biegów to odrębny temat - usterka skrzyni lub poziom oleju. Problem sprzęgła, to na 123% wysprzęglik. Masz gdzieś nieszczelność i się zapowietrza. Miałem identyczny przypadek w mojej A100. Powodem był wysprzęglik.


Czyli po wymianie silnika padł wysprzęglik, używany również (co nie dziwi) też? Wielki zbieg okoliczności bo przed wymianą nigdy nie widziałem co znaczy problem ze sprzęgłem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niestety i tak bywa.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.147.65.65 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa