Elektryka i elektronika » AUDI A4 B7 Dodanie Nowego Kluczyka
Odpowiedz do tematu
 
Wracają do tematu po pewnych przemyśleniach.
Czy X-Can od Smoka ogarnie klonowanie Security i nowy klucz? W planie jest też zmiana zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
XaVeR napisał/a:
Wracają do tematu po pewnych przemyśleniach.
Czy X-Can od Smoka ogarnie klonowanie Security i nowy klucz? W planie jest też zmiana zegarów.

Klonowanie tak, nowy klucz niestety nie. Do tego musiałbyś dokupić Key Marker. Magic Dash Can czy X-CAN radzi sobie z klonowaniem bardzo dobrze, natomiast Key Marker ma problemy z niektórymi transponderami wiem to z autopsji. Kupiłem i leży bezużytecznie w szuflandii.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skośni mają FVDI w okolicach 650-1300 USD. Ciekawe co to jest warte.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
XaVeR napisał/a:
Skośni mają FVDI w okolicach 650-1300 USD. Ciekawe co to jest warte.

Tak naprawdę nie wiem do czego zmierzasz. Temat dotyczy dorobienia klucza do B7, a pytasz o możliwości sprzętu którego i tak nie kupisz dla dorobienia tylko jednego klucza.
Warte jest tyle samo co oryginał tyle tylko, że stanowczo tańsze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oczywiście - masz rację. :) Ale może kiedyś... :)

Wychodzi w takim razie, że dobrze mieć CarProga i XCana lub Magic Dash'a. Pierwszym powalczyć z kluczami, zakładając, że pętla programująca poradzi sobie, drugi(e) do bakapu i przerzucenia security.
Taniej chyba się nie da... Chyba, że coś przeoczyłem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pod warunkiem, że trafisz na taki egzemplarz Carproga, gdzie pętla będzie działać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chłopaki w PL tuningują ryżowe CP pod kątem działania z A1 pod CAN i pętlą. Trzeba jeszcze podumać. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
XaVeR napisał/a:
Chłopaki w PL tuningują ryżowe CP pod kątem działania z A1 pod CAN i pętlą. Trzeba jeszcze podumać. :)

Taaa... i dają jeszcze wieczną gwarancję. Kupiłem takie 2 szt i wcale tak pięknie nie jest jak piszą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie wiem... Ale skoro się sparzyłeś znaczy tak jest... Na Elce dość dokładnie opisano kłopoty i możliwości poprawienia CP. Zresztą na stronie oficjalnego dystrybutora CP na Polskę jest do nabycia takowy zestaw za ok. 50 zł. Oczywiście chodzi o poprawę A1 nie o pętlę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolega pewnie chce otwierac warsztat i dopytuje jakie sprzety beda najlepsze ;) I tak duzo info uzyskałes od Adiego bez przywitania sie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Litości... gdybym miał coś otwierać, kupiłbym Abritesa + parę pomniejszych i nie rozmieniałbym się na drobne na forum. Kolega nie trzęsie kalesonami, żadna konkurencja to dla Łodzi jak i zachodniej Polski. Lubię mieć ugruntowaną wiedzę. A że to przy okazji pasja... :)

A za podpowiedzi Adiego jestem mu wdzięczny. Potwierdza to, że te 5 lat, to faktycznie jest znaczący postęp jeśli chodzi o immo i zapewne nie tylko na tym poletku.

Tak przy okazji, preparowanie kluczyka pod Dealer Key i Key Learing w wykonaniu Abritesa na pacjencie jakim jest A4 2008 rok. Dobry sprzęt, to faktycznie chwila przyjemniej pracy.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
XavI,
Odgrzeję trochę tego kotleta bo z wypowiedzi wynika że planowałeś wymianę zegarów z MONO na KOLOR w A4 B7 czyli zegary RB8. Tak się składa że obecnie zderzyłem się z podobnym wyzwaniem w moim aucie, z opisu widzę że mamy bardzo podobne auta, ten sam kolor oraz silnik BKE tylko Twój jest o rok młodszy. Jeśli już wymieniłeś to prośba o podzielenie się jak Ci poszło, jeśli jeszcze nie zdążyłeś to moja rada aby trochę dłużej poszukać odpowiedniego licznika ponieważ okazuje się że w RB8 były dwa różne immo. Niestety ja akurat trafiłem na inne immo niż mam swoim i teraz walczę :evil:
Przy doborze licznika należy porównać jego numer do przedziału VIN do którego będzie pasował na 100% w ETKA.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, temat w trakcie... Jeśli masz życzenie wymiany szczegółami naszych aut zapraszam na priv.
Co do ogólnych zasad porozmawiajmy tutaj, publicznie. Jaką dostrzegłeś zależność między VIN a immo? Możesz zapodać jakiś zrzut z Etki z numerami zegarów? Domyślam się, że skoro zegary są powiedzmy RB4 2005 to szukamy RB8 również z okolic 2005 nie wyżej? Jeśli 2006-2008 to RB8 szukamy z tych lat? Fakt, zauważyłem, że w roku 2005 były one jakieś "przełomowe". A może się mylę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja mam auto z kwietnia 2005 roku czyli początek B7.
Soft mojego licznika jest z lutego 2005 roku i mimo że sygnowany jest RB8 to wygląda na przejściówkę pomiędzy RB4 a RB8. Licznik kolorowy który kupiłem z zamiarem wymiany jest z 2007 roku rzekomo miał pasować do mojego auta (zawierzyłem sprzedawcy który sprawdził w ETKA jednak nie dopatrzył że tam są podane przedziały VIN do odpowiednich numerów licznika).
Po wniknięciu w szczegóły jednak okazało się że nie pasuje i można to wywnioskować w prosty sposób bo są podane przedziały VIN (screen w załączeniu numer który kupiłem zaznaczony). Niestety osobiście zacząłem wnikać w to dopiero jak kupiłem i po pierwszej próbie wymiany nieudanej zresztą a powinienem to zrobić przed zakupem teraz już nieistotne.
Z Adim walczymy z tym w moim wątku, byłem po prostu ciekawy czy Ty już wymieniłeś i jak Ci poszło.
Także moja rada to jak będziesz kupował to sprawdź dokładnie numer licznika vs VIN.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podstawą do działań będzie narzędzie i XCAN widzę to minimum do tych manewrów. Cena lekko zaporowa, ale przy zrzutce może mieć to sens. :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa