Car Audio » Audi A3, brak dźwięku w tylnych głośnikach i subie Nokia
Odpowiedz do tematu
 Audi A3, brak dźwięku w tylnych głośnikach i subie Nokia
Witam wszystkich. Mam problem z audio w A3 z 96 roku. Widziałem podobne tematy na forum ale dotyczyły Bose. Posiadam zwykłe nagłośnienie Nokia i nie mam dźwięku w tylnych głośnikach i subwooferze. Moje radyjko to Kenwood 3057. Poprzedni właściciel auta kombinował w kablach, bo kilka nie jest podłączonych:

czerwono-brązowy x2
czerwono-zielony
zielono niebieski
biało-czarny
biały i czerwony z brązowej kości x2

Jestem zielony w tych sprawach i nie wiem co gdzie podłączyć.
Wiem, że muszę kupić odpowiedni adapter ale wydaje mi się, że brakuje 1 kości w instalacji.
Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nic tak nie bawi jak fantazja byłych właścicieli. Ktoś wycharatał mini ISO i chciał podłączyć tylne źródło dźwięku do końcówek mocy. Przy okazji miał nadzieję, że spali sobie subwoofer a tu lipa końcówka w radiu poszła z dymem.
Kup na początek adapter do głośników bo nie ma sensu abyś sztukował mini ISO skoro i tak nie będziesz go używał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Trochę byłem zaskoczony co tam zobaczyłem ale cóż.... Czyli kupić adapter a potem te wolne kable podłączyć pod adapter bez mini ISO :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie taj jak piszesz. Odciąć gniazdo adaptera i połączyć przewody bezpośrednio. Możliwe, że kiedyś za kilka lat może szybciej bedziesz chciał sprzedać swoje Audi i ten szczęśliwiec stwierdzi że lesze będzie oryginalne radio i też się załamie bo nie znajdzie mini ISO. Tym widokiem przewodów nie ma co się przejmować - widziałem takie w gorszym stanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha dzięki wielkie ;)

Jeszcze trochę zawrócę tyłek, bo nie wiem jaki adapter kupić :-/

Adapter 1
czy
Adapter 2

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lepszy będzie któryś z tych

Adapter 1

Adapter 2

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale ja mam zwykły system Nokia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gutieres napisał/a:
Ale ja mam zwykły system Nokia

Nie szkodzi. Będzie grać jak należy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ponownie. Przyszedł do mnie adapter. Wolne kable z kości mini ISO:

fioletowy
siwy
czarny
niebieski
zielony
biały

Proszę o pomoc z podłączeniem ich do kabli wymienionych w pierwszym poście. Pozdrawiam :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
fioletowy z czerwono-zielonym
zielony z niebiesko-zielonym
czarny z brązowo-czerwonym
niebieski z biało-czarnym

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co z resztą kabli?? Jutro zabieram się za wymienione kable :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Reszta do pracy tyłu nie jest potrzebna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ehh połączyłem te kable i radyjko w ogóle się nie włączyło. Resetowałem, sprawdzałem kable i nic. Jak podłączyłem wtyczkę zasilającą bez adaptera to radyjko działa i przednie głośniki. Są 2 kable czerwono-brązowe ale wątpię aby coś się zmieniło jakbym je zamienił do czarnego. Bezradny..... :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Brązowy z czerwonym paskiem to masa wejścia kanału. Jezeli tego nie podpiąłeś do masy radia, to nie ma się czemu dziwić, że tył nie gra.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepraszam, że dopiero odpisuję. Miałem tygodniowy wyjazd na Śląsk. Podłączyłem czerwono-brązowy z czarnym i radio się w ogóle nie włączyło, a auto nie odpaliło bo akumulator padł. Może podłączyć oba czerwono-brązowe z czarnym??


Dziś sprawdziłem dokładnie nowy adapter, żółty kabel był źle podpięty do kostki i radio nie miało zasilania. Obecnie wszystko chodzi bardzo dobrze, zarówno tył jak i subwoofer.

Wielkie dzięki Adi za pomoc ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.15.171.202 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa