Elektryka i elektronika » Przeszczep z automat/manual - co ze sterownikami FISem itd
Odpowiedz do tematu
 Przeszczep z automat/manual - co ze sterownikami FISem itd
Moj temat kiedruję głównie do kolegi ADI202.
Jak sie dzis dowiedziałm moje audi ma przeszczepiona skrzynie z autoamtycznej na manual, silnik zmieniony z AWT na AUM (czy jakos tak). Czy możecie się wypowiedzieć co z fisem który kiedtys wyswietlał sygnał ze skrzyni, co ze sterownikiem skrzyni itd. Na dodatek auto posiada Webasto ktore bylo obslugiwane z konsoli obok dzwigni recznego, teraz nie działa bo ktos włożył RNS-D. Ogólnie wielka masakra :-/ Czy możecie mi pomóc to jakoś ogarnąć?? :cry:

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Przeszczep z automat/manual - co ze sterownikami FISem i
weider napisał/a:
Czy możecie się wypowiedzieć co z fisem który kiedtys wyswietlał sygnał ze skrzyni,

A co ma z nim być nie działa? Webasto załączysz jak podepniesz ponownie klawiaturę tam się nic nie zmienia. Chyba, że masz założoną elektronikę z innej A6ki. To musiałbyś sprawdzić samodzielnie metodą porównań.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Generalnie fis wyswietla spalanie itp, ale czy jest oryginalny czy musial byc zmieniony?
A co ze sterownikim silnika, jest przekodowany czy zmieniony? To samo z ABS, ESP ??
Automat ma swoj sterownik i za jego posrednictwem jest obslugiwany ABS, ESP i inne systemy. Jak sprawdzić czy wszystko jest poprawnie skonfigurowane zbym widzial ze sie nie zabije przy ostrym hamowaniu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zegary od automatu sa inne wiec masz zmienione bo wyswietlacz pokazuje pozycje biegow itp ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Generalnie fis wyswietla spalanie itp, ale czy jest oryginalny czy musial byc zmieniony?
A co ze sterownikim silnika, jest przekodowany czy zmieniony? To samo z ABS, ESP ??
Automat ma swoj sterownik i za jego posrednictwem jest obslugiwany ABS, ESP i inne systemy. Jak sprawdzić czy wszystko jest poprawnie skonfigurowane zbym widzial ze sie nie zabije przy ostrym hamowaniu...

Jeżeli Twoje dane w profilu które są bardzo istotne są właściwe, oraz do tego typ silnika był jaki napisałeś, to wcześniej miałeś multitronic. Sterownik skrzyni zamontowany był w skrzyni - demontując skrzynię zdemontowany został również sterownik. Mała zmiana w instalacji, kodowanie sterownika silnika, ABS oraz zegarów i nie ma śladu po multitronicu. Czy sterownik silnika był wymieniony? To okazałoby się po odczytaniu numeru ETKa w/w sterownika.
Na podstawie wlepki z bagażnika można wiele rzeczy odczytać - co jest oryginalne a co dołożone (wymienione).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moje dane w profilu były sumiennie wypelnione więc są aktualne (tzn jak sie okazało wczoraj były aktualne) Teraz silnik AUM i skrzynia manualna. Jakie powinno byc kodowanie w/w sterowników? Moge je podejrzeć VAGIEM? Jak sprawdzic ile ma przejechane auto skoro zegary są od innego auta?
W załączeniu metak z bagażńika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po czym poznajesz, że zegary są od innego auta?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nie twierdze że są inne odnosze sie do tego co kolega Łukasz83 napisał. Ale zastanawia mnie że teraz nie pokazuje biegów od automatu. Jeśli sie da to chętnie bym sprawdził czy ktoś je wymieniał... ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Ale zastanawia mnie że teraz nie pokazuje biegów od automatu.

Wystarczy zmienić adaptację i zegary nie będą więcej odnosić się do automatycznej skrzyni biegów. Nie sądzę, aby ktoś kto robił przekładkę inwestował jeszcze w zegary i kluczyki.
Sprawdź za pomocą VAG-COMa jaki masz VIN w zegarach i w sterowniku silnika i porównaj do z wlepką. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A mógłbyś mi to bardzej łopatologicznie napisać gdzie w Vagu kliknąć żeby odczytać co należy?
Nie mam niestety takiej wiedz jak Ty :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nawiązujesz sesję z odpowiednim sterownikiem np sterownik silnika i po połączeniu się programu czyli po odczycie informacji o sterowniku widoczne są takie dane jak nr ETKa sterownika, jego kodowanie, wersja softu, dane warsztatu (ID sprzętu) ostatniej sesji oraz w ramce inne lub extra dane Immoblizera takie jak 17 to cyfrowy VIN oraz 14 to cyfrowy nr IMMO.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, postaram sie jak najszybciej to zrobić i wrzucę screeny na forum.
A podałbyś mi które to bloki:
Ster. silnika
Licznik
ABS

Pewnie ułatwiłoby mi to szukanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Ok, postaram sie jak najszybciej to zrobić i wrzucę screeny na forum.
A podałbyś mi które to bloki:
Ster. silnika
Licznik
ABS

Pewnie ułatwiłoby mi to szukanie

Bloki to miejsca wartości mierzonych konkretnego sterownika. Tobie pewnie chodzi o adres sterownika
01 silnik
03 ABS
17 zegary.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytasz w moich myslach ;) Chyba sie wybiore do rodziny do Zgorzelca zeby postawić Ci butelke łychy :-)

Lece po kompa z vagiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Czytasz w moich myslach ;) Chyba sie wybiore do rodziny do Zgorzelca zeby postawić Ci butelke łychy :-)

Nie fatyguj się. Nie piję alkoholu. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.135.202.224 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa