Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Audi A3 1,8T
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 1,8T
Koledzy. Po zakupie autka zalałem go olejem Motul 8100 X-cess 5W40. Powoli zbliża mi się 10k km od wymiany ale gdzieś wyczytałem że producent zaleca u mnie olej klasy 503 00 a mój X-cess ma 502 00. I już sam nie wiem czy mam tak jak producent zaleca. Nie chcę lać jakiegoś oleju bo ma większą cyferkę bo to nie tędy droga. Chciał bym zalewać tym co producent mówi bo to zostało przebadane. Tak samo ktoś mi powiedział że jak kupuję dobry olej (podobno motul jest dobry) to żebym zmieniał co 15k km... A ja nauczony co 10k km. Ale gdyby to było można to zawsze 5 tysi w kieszeni. Jak to jest?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli silnik m mało przejechane to wymieniaj co 15 ale masz silnik doładowany turbem widze z profilu to lepiej wymienac go wczesniej i lej taki jak producet zalecil :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie. Ale nie jestem pewien jakie są zalecenia. Czy najważniejsze jest 5W40 czy mam szukać oleju gdzie napisane jest 503 00 i już nie ważne czy 5W40 czy 5W30 itd. Masz gdzieś dostęp do info o dokładnych parametrach oleju?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dostepu nie mam do takich info ale jesli jest lane 5W40 to taki sie leje do konca i ten sybol z cyferek tez powinien sie zgadzac nikt tego sobie od tak nie wymyslił kazde zmienianie parametrowno oleju na inne jak producet zalecil na pewnoe nie pomaga motorowi w dłuzej zywotnosci ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Proszę aby wypowiedział się ktoś kto zna DOKŁADNE parametry oleju jaki ma być lany. Leję 5W40 - czy tak zaleca producent?
A co do tych cyferek to mam teraz 502 00 ale ktoś mi powiedział że mam mieć 503 00. Proszę o merytoryczne odniesienie się do tematu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Możesz zostać przy tym oleju, ale wymianę rób co 10000km.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK. A z ciekawości jaki DOKŁADNIE zaleca producent? Masz jakieś informacje na ten temat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
OK. A z ciekawości jaki DOKŁADNIE zaleca producent? Masz jakieś informacje na ten temat?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym to sprawdzić. Nie znam danych tej A3.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Był bym Ci wdzięczny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poza moim znajomym mechanikiem wszyscy u których byłem mówili bym zmienił olej z 0w40 na 5w40 mobila a nawet innej firmy. Postanowiłem u siebie go nie zmieniać na inny i dalej jeżdżę na pełnym syntetyku jaki lany był od samego początku tej samej firmy.

Olej u siebie wymieniam co rok, czasami zrobie 8.000 km czasami 12.000 bynajmniej co roku wymieniam olej ale nie przekraczam 15.000 i silnik dobrze chodzi, nie miałem z nim nigdy problemów i przy wymianie nie jest czarny jak w innych autach.
Kiedyś interesowałem się silnikiem 1.8T to mój znajomy powiedział, że przy silnikach z turbo trzeba wymieniać bardzo regularnie olej co równe 10.000 km bo dla turba i silnika ma to wtedy bardzo duże znaczenie.

Na Twoim miejscu zrobił bym wymianę co 10.000 km i ten sam olej lał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Temat wymiany co 10k km jest już obgadany :) Teraz chodzi tylko o info serwisowe co zaleca producent. Wiem że leję dobry olej jakościowo ale chcę wiedzieć czy zgadza się on w 100% z tym co zaleca producent. Podobno Adi ma możliwość to sprawdzić więc czekam na to:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oryginalnie podlegałeś normie 502 00. Norma 503 00 jest następstwem polityki VAG i wcale nie musisz jej używać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy producent zaleca w mojej 5W40 czy 5W30?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,

benzynka z turbo to raczej 5w40

Cytuję: Liczba po W (20, 30, 40, 50, 60) podaje lepkość oleju w temperaturze 100°C. Im wyższa, tym olej zapewnia lepsze smarowanie silnika w coraz wyższych temperaturach i obciążeniach silnika.

zapewne lubisz wkręcić swoje 1,8 t na wyższe obroty :-D

Jeśli chcesz zalać silnik porządnym olejem (tj. prawdziwym syntetykiem IV grupy PAO) to polecam amsoil ECF 5W40, texaco havoline, Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Będę olej wymieniał zatem tak jak zawsze (a niech ci co mi radzą w rozmowach towarzyskich co 15 to niech sobie sami tak zmieniają) co 10 tysięcy i lał 5W40 z normą 502 00. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 18.218.254.122 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa