Witam:) mam mały problem z identyfikacja problemu. Problemem stało się dziwne buczenie z prawej strony przy skręcaniu w lewa stronę a także niekiedy w prawą.. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę i czego ewentualnie się obawiać ponieważ jestem nowym nabywcą audi nie mam rozeznania w tych sprawach:(
Łożysko?, przegub?, wspomaganie?.. jak myślicie?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Dziwne buczenie podczas skrętów..
Mimo tego nie przeszkadza aby wydawało z siebie jęki.
| Uwagi obslugi forum: |
Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu. Jeżeli przyczyna twojego problemu nie będzie leżała w układzie kierownicznym, przeniosę jeszcze raz.
Na przyszłość w przypadku wątpliwości co do odpowiedniego działu do założenia nowego tematu, proszę korzystać z działu "Zielono mi": http://www.audi-tech-team.eu/pytajnik-czyli-zielono-mi-vf46.htm |
| szynszylek |
buczenie to przeważnie wina łożyska, czasami opon.
klekotanie przegub.
klekotanie przegub.
Jakiego rzędu byłby ewentualny koszt wymiany łożyska do tego modelu ? +/-
Cenn łk nikt na pamiec nie zna ale lozysko dobrej firmy to np koszt 300zł plus wymiana 150zł musisz sie liczyc na gotowo w okolicach 500zł
są dwa rodzaje
z piastą BTA lUb Optimala w granicach 300zł, SKF lub Ruville 450zł,,,,kupisz też za 220 innych producentów.
wymiana różnie, od 50zł do 150zł
z piastą BTA lUb Optimala w granicach 300zł, SKF lub Ruville 450zł,,,,kupisz też za 220 innych producentów.
wymiana różnie, od 50zł do 150zł
autko sprawdzone i żaden z wyżej wymienionych elementów nie uległ zniszczeniu także problem pozostaje nie wyjaśniony
. Mogę dodać że ten odgłos buczenia pojawia się w pewnym momencie podczas skrętu w lewo a także praktycznie w tym samym momencie podczas skrętu w prawo.. a gdy przód auta jest uniesiony i powtarzamy ruchy skrętu oczywiście mowa o zapalonym silniku "(jazda w miejscu)" to ten odgłos buczenia nie występuje. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o wpis bo zagadka pozostaje nie rozwiązana a problem staje się dokuczliwy:(
. Mogę dodać że ten odgłos buczenia pojawia się w pewnym momencie podczas skrętu w lewo a także praktycznie w tym samym momencie podczas skrętu w prawo.. a gdy przód auta jest uniesiony i powtarzamy ruchy skrętu oczywiście mowa o zapalonym silniku "(jazda w miejscu)" to ten odgłos buczenia nie występuje. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o wpis bo zagadka pozostaje nie rozwiązana a problem staje się dokuczliwy:(To zawieche sobie mozesz odpuscic bo w zawieszeniu jak jest cos nie tak to sa stuki a nie buczenia skoro masz dodre lózyska to zawieszeniu raczej nie maco buczec moze pompa wspomagania ci buczy jesli dla ciebie nie bedzie problemem nagranie filmiku i wrzucenie go tutaj to tak zrob a napewno szybciej problem bedzie rozwiazany takto to jest wrozenie z wusów
wspomaganie jest elektryczne:)
| Kris1129 napisał/a: |
| wspomaganie jest elektryczne:) |
Mimo tego nie przeszkadza aby wydawało z siebie jęki.
A to jest buczenie czy tarcie? Bo może masz koła o złym ET i opona ociera? Nie wiem jaki to odgłos więc ciężko cokolwiek mówić. Najlepiej to nagraj i wrzuć na youtube a tu zapodaj link.
Ja obstawiam łożyska kół przednich. Luzu nie wyczujesz jak np w kole tylnym, bo jest za szerokie - chyba że już jest tak wywalone że hej. Podnosząc auto do góry odciążasz koła i też luzu ani buczenia nie będzie. Skręcając w prawo obciążasz lewe koło i wtedy słychać łożysko, skręcając w lewo analogicznie obciążasz koło prawe. Pozdrawiam, GM
Ale wtedy powinny chyba tez buczec przy hamowaniu bo tez jest opor na lozysko
no chyba ze sie myle
no chyba ze sie myle
W przypadku łożysk hamowanie nie ma nic wspólnego. Ja jeszcze dodatkowo sprawdzam czy łożysko jest wywalone podnosząc auto i trzymając sprężynę obracam kołem. Czuje się wtedy drgania. Ale powiem że trzeba mieć do tego doświadczenie więc polecam jazdę w celu weryfikacji.
pzdr GM
pzdr GM
A jakie to auto? Ma podporę półosi?
Nie ma podpory. To nie "francuski" wynalazek
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych