Elektryka i elektronika » Alarm w A2
Odpowiedz do tematu
 Alarm w A2
Hej,
Czy użytkownicy A2 wiedza może gdzie w tym samochodzie jest syrena od alarmu fabrycznego? Albo jak uaktywnić alarm. Centralnym jak zamknę to zapala się lampka w drzwiach kierowcy i miga, ale jak zamknąłem się w samochodzie to alarm się nie uaktywnił (ruch) ani nie uaktywnił się jak zamknąłem samochód bez założonej maski (chyba powinien) na bujanie tez nie reaguje ;) ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Alarm w A2
grom546 napisał/a:
Hej,
Czy użytkownicy A2 wiedza może gdzie w tym samochodzie jest syrena od alarmu fabrycznego? Albo jak uaktywnić alarm. Centralnym jak zamknę to zapala się lampka w drzwiach kierowcy i miga, ale jak zamknąłem się w samochodzie to alarm się nie uaktywnił (ruch) ani nie uaktywnił się jak zamknąłem samochód bez założonej maski (chyba powinien) na bujanie tez nie reaguje ;) ?
skoro kontrolka mruga po zamknieciu to alarm sie uaktywnia, problemem moga byc czujniki alarmu, na poczatek najlepiej byloby zrobic test elementow wykonawczych wtedy bedziesz wiedzial czy syrena sie zalacza, oraz zmienic czulosc czujnkow na np.100%

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja sądzę, że w ogóle nie masz fabrycznego alarmu, a LED na drzwiach sygnalizuje tylko zamknięcie wszystkich zamków.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ja sądzę, że w ogóle nie masz fabrycznego alarmu, a LED na drzwiach sygnalizuje tylko zamknięcie wszystkich zamków.
w Twojej A2 tez tak jest? Pytam z ciekawosci, bo ja kiedy wylaczylem alarm w swojej to diody w ogole nie mrugaly,dopiero jak wlaczylem alarm to zaczely mrugac

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W mojej nie ma fabrycznego alarmu i jak zamykam zamki błysną raz kierunkowskazy i zapala się dioda LED na drzwiach kierowcy. Mruganie LED oznacza nic innego jak sygnalizacja zamkniętych drzwi. Mrugnięcie kierunkowskazami oznacza zaryglowanie zamków - funkcja Safe.
Jeżeli któryś z zamków ulegnie uszkodzeniu, to przy zamknięciu nie będzie sygnalizacji kierunkowskazami. To wszystko nie ma raczej nic wspólnego z alarmem - no może po części.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W mojej nie ma fabrycznego alarmu i jak zamykam zamki błysną raz kierunkowskazy i zapala się dioda LED na drzwiach kierowcy. Mruganie LED oznacza nic innego jak sygnalizacja zamkniętych drzwi. Mrugnięcie kierunkowskazami oznacza zaryglowanie zamków - funkcja Safe.
Jeżeli któryś z zamków ulegnie uszkodzeniu, to przy zamknięciu nie będzie sygnalizacji kierunkowskazami. To wszystko nie ma raczej nic wspólnego z alarmem - no może po części.
no to mnie teraz zaskoczyles, bo nawet w VASie podczas testu elementow wykonawczych centralnego dioda opisana jest jako sygnalizacja alarmu.... (przynajmniej tak kojaze) no i u mnie tak jak pisalem jak go deaktywuje to dioda juz nie zaswieci, aleto angol wiec wszystkojest mozliwe :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może masz rację (jak zamknę z kluczyka to właśnie zapalają się raz kierunki i zaczyna migać dioda) ,, ale przy guziku otwierania klapki wlewu paliwa mam drugi guzik, narysowany samochód i fale nad nim, służy podobno do wyłączania kontroli ruchu w środku samochodu. Chyba gdybym nie miał alarmu to tego guzika tez by nie było , bo po co ??

Dodam że przy lampce nad głową kierowcy mam taką kratkę:
http://allegro.pl/8z09511...2553736219.html
też to masz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Też to mam jak każdy posiadacz A2

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A ten dodatkowy guzik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego nie mam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawa się wyjaśniła. Alarm mam i działa ale. Uaktywnia się po kilkunastu sekundach i w tedy jak jestem w samochodzie to wykrywa ruch i zaczyna piszczeć (syrena umieszczona gdzieś w bagażniku chyba). Jednak nie reaguje na bujanie (mocne) samochodem ani na chwytanie i ciągnięcie klamki...

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.144.252.201 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa