Skrzynie automatyczne » Audi A4 2,0 TDI multitronic
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 2,0 TDI multitronic
Witam, jestem nowy na forum, mój problem dotyczy skrzyni multitronic w audi a4 2008 2,0tdi. Skrzynia działa "perfekcyjnie" do przodu, po wrzuceniu D nie ma szarpnięcia, po puszczeniu hamulca autko ładnie pełza i do przodu jedzie super bez najmniejszych szarpnięć. Po jeździe w przód przełączam na R i jest ok, natomiast jeżeli przełączę później na jakiekolwiek inne położenie i chcę z powrotem na R występuje mocne szarpnięcie/uderzenie po czym już bez ekscesów ładnie rusza (bez szarpnięcia) do tyłu. Podobnie jest prosto po odpaleniu samochodu, jak wbijam pierwszy raz R jest ok a później kicha... Po wystąpieniu szarpnięcia wystarczy przejechać do przodu kilometr aby bez nieprzyjemności użyć wstecznego. Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam Cię.
Zapraszam do działu przywitań.

Jeśli chodzi o twój problem... Kiedy był zmieniany olej w skrzyni, jeżeli wogóle był? Kaseta była czyszczona kiedykolwiek? Jeszcze jedno, jeśli wymieniany był olej to jaki został nalany.

Pozdrawiam,
Artur

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,

Zaczęło się od wyżej opisanych szarpnięć przy włączaniu R. Zauważyłem niewielki wyciek pod samochodem. Okazało się, że awarii uległa chłodniczka oleju skrzyni biegów i nadmiarem ze zbiorniczka wyrównawczego wyciekał płyn z olejem. Była mikroskopijna dziurka i olej dostawał się do układu chłodzącego. Ubyło ok. 0,5-1 litra oleju w skrzyni. Została wymieniona chłodnica na nową, przeczyszczony układ chłodzący. Ze skrzyni został spuszczony olej ok. 5l, nie było w nim płynu ani żadnych metalowych opiłków. Zalane zostało 6l oleju ( olej SWAG CVT nr G 052 180 A2 ). Niestety problem nadal się pojawia. Została zrobiona adaptacja skrzyni biegów. Na kanale 10 i 11 pojawia się komunikat, że adaptacja została przeprowadzona pomyślnie i zakończona. W trakcie robienia adaptacji nie ma najmniejszych szarpnięć przy włączaniu R, pojawia się to ponownie po około 20 minutach jazdy. Nie wiem czy to istotne, ale po zgaszeniu i odpaleniu auta pojawia się komunikat, że 'adaptacja w trakcie' tak jakby sterownik gubił pamięć. W sterowniku skrzyni nie było żadnych błędów i nie ma. Były sprawdzone napięcia jakie dochodzą do sterownika i elektryk powiedział, że wszystko jest w instalacji w porządku, napięcia są prawidłowe.

Pozdrawiam,
Sebastian

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jaki przebieg ma Twoja Audi i jak wyglądał serwis skrzyni biegów, jak często był zmieniany olej i czy kiedykolwiek była czyszczona kaseta. Szarpnięcia przy zmianie biegów mogą sygnalizować zabrudzoną kasetę ale to też nie jest w 100% pewna diagnoza. Polecał bym na początek wyczyścić kasetę, umyć lub wymienić filtr oraz zalać nowym olejem skrzynię. Dodam tylko, że nie ma możliwości spuszczenia pełnej ilości oleju ze skrzyni bez jej demontażu, więc zleci tylko to co znajduje się w misce. Sprawdź jaka ilość zleciała i zalej tą samą ilość nowego oleju. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana oleju na dwa razy, wtedy będzie większa ilość świeżego oleju. Wymienić raz, pojeździć jakiś czas i wymianę powtórzyć. Jeśli nigdy nie zmieniałeś oleju samodzielnie i nie miałeś styczności z czyszczeniem kasety automatycznej skrzyni nie polecam tego robić samemu. Najlepiej poszukać warsztatu który się specjalizuje w tego typu sprawach bo można uszkodzić skrzynie.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Multitronic a Tiptronic, to dwie różne budowy skrzyń biegów. Jeżeli chodzi o multitronic, to sprawdź stan oleju i błędy w sterowniku.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.21.248.47 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa