Car Audio » [a6 c5] Problem z RNS-E Kodowanie + brak dzwięku z tyłu
Odpowiedz do tematu
 
Odpiąłem CAN-y i moje spostrzeżenia są następujące:
Przejechałem kilka kilometrów również po kostce brukowej i póki co efekt samoczynnego pogłaśniania nie występuje.
Brak wskazań komunikatów na FIS-ie: radio, nawigacja, BT (BT się nie łączy z telefonem, nawigacji nie włączyłem).
Po odłączeniu zasilania woła za każdym razem o PIN.
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie wyłącza się (dlatego aby nie rozładować aku wypiąłem wtyczkę Quaadlock i stąd wiem że po ponownym jej włożeniu woła za każdym razem o PIN).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak miało być. Podłącz CAN do radia, odłącz całkiem telefon i opisz czy nadal pojawia się problem z głośnością.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrobiłem kilka kilometrów do pracy i już się cieszyłem że po odłączeniu Bluetootha wszystko jest jak należy...ale wracając do domu problem z głośnością znowu wystąpił. Wydaje mi się że są stacje na których problem jest częściej słyszalny. Czy to wogóle możliwe czy to raczej kwestia bardziej natrafienia na właściwy moment? A żona mi jeszcze podpowiada że z tym pogłaśnianiem to jak rozmawiała przez BT też tak się działo aczkolwiek ja tego nie zaobserwowałem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem występuje tylko na FMie (radio) czy ogólnie na każdym źródle dźwięku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Muszę pojeździć trochę i potestować BT żeby dać jednoznaczną odpowiedź:/ Żonka użytkuje samochód i korzysta tylko z radia i BT, NAVI anglojęzycza więc lektor wyciszony. Potrzebuję jeszcze trochę czasu aby sprawdzić rozmowy telefoniczne i żeby niepotrzebnie nie mącić Ci w głowie podczas gdy wszystkie warianty nie będą sprawdzone;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A mi chodziło bardziej np o zmieniarkę CD, lub samą CD ewentualnie karta SD.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zmieniarki CD nie posiadam a z kart SD nie korzystam. Jedyne co to radio oraz BT są w użytku i sporadycznie navi;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W czytniku DVD nawigacji możesz odtwarzać również audio CD. Wystarczy zamienić płytę z mapy GPS na audio.
Jaką wartość masz wpisaną w zegarach na kanale 62 adaptacji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W zestawie wskaźników w adaptacji kanału 62 mam wpisaną wartość: 23

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jaką miałeś przed montażem RNSa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie pamiętam wartości;/ Na fabrycznym wyposażeniu był kasetowy Chorus (wyświetlał informacje na FIS) i zestaw Cullman na konsoli tunelu środkowego (obok schowka pasażera).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wpisz wartość 7 i sprawdź czy wszystko bangla.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zmieniłem wartość w kanale 62 na 7 jednakże efekt bez zmian. FIS natomiast po zmianie z 23 na 7 również wyświetla komunikaty z radia, BT oraz Navi (choć po otwarciu drzwi na FISie znikają info z navi ale tak też było w przypadku poprzedniej wartości. Gdzieś wyczytałem że to wina licznika że powinien być z kolorowy...).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się, że problem będzie po stronie nawigacji, ale poobserwuj jeszcze pozostałe źródła dźwięku.

Wystawiono 1 piw(a):
lucasek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Spróbuję zaobserwować w jakich sytuacjach problem występuje;)
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, sugestie:]=
Mógłbyś mi powiedzieć jeszcze
jak przyciszyć głośność połączenia przychodzącego, głośność w momencie odebrania połączenia oraz sygnał sparowania telefonu z BT?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 3.144.189.177 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa