Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C4] Dwa problemy ze skrzynią
Autor Wiadomość
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Mar, 2021 15:04   [A6 C4] Dwa problemy ze skrzynią
     



Cześć,

słowem wstępu; zajęło mi to pół roku ale udało mi się w końcu dorwać A6 C4 2.8 (193KM) quattro avant z 1997 w bardzo dobrym stanie, przejechane 321 000 (potwierdzone wszystkim czym się da ;-) ).

Oczywiście jest kilka mankamentów (auto ma 24 lata), zacznę od skrzyni. Zaznaczę też iż jeździłem już kilkoma automatami, różnych marek ale nigdy bardzo długo - to jest mój pierwszy własny automat.

Też słowem wstępu; biegi zmienia dobrze; jak lekko depczę to zmiany są prawie nie zauważalnie, jak depnę mocno to kręci wysoko i zmiany są już wyraźnie odczuwalne. Przy spokojnej jeździe jak depnę to zrzuca w dół i ogień. Przy dojeździe do świateł, ładnie zrzuca biegi wraz ze spadkiem obrotów, z 2 na 1 jest to bardziej odczuwalne. Zakładam więc że tutaj jest wszystko ok? Czy zwrócić jeszcze na coś uwagę?

1. Przy zmianie biegu z P na R oraz na odwrót z R na P czuć wyraźnie tąpnięcie/szarpnięcie/stuknięcie, nie ważne czy zimny/ciepły. Były też sytuacje że na rozgrzanym silniku to nie wystąpiło, wydaje mi się że wtedy samochód stał nie na płaskim, tylko pod jakimś kątem - ale może mi się wydaje. Przy zmianie z P na D i na odwrót lub z P na N i na odwrót nie ma czegoś takiego.
I teraz pytanie; czy jest to normalne czy nie? Naczytałem się różnych rzeczy i już w końcu nie wiem :-/
Ogólnie jest to dla mnie nieprzyjemne wrażenie/odczucie...
Dodaję filmik (trzeba podgłośnić, najlepiej słychać przy pierwszej zmianie): https://youtu.be/6aeEMoaN10M

2. Wyświetlacz biegów/trybów na desce. Po zmianie biegu na P nie zawsze świeci się podświetlone P, czasem po prostu znika P i podświetlenie - nie ma nic (tj. inne tryby się świecą niewybrane), a wybrany jest tryb P. Czasem wystarczy ponownie wrzucić P i wtedy jest ok. Zdarzyło się też raz że znikło R!
Pytanie; czy to jest tylko kwestia kosmetyczna, czy może jest coś nie tak z trybem P? Co może być przyczyną i jak to naprawić?
Dodaję filmik na którym widać jak znika P: https://youtu.be/cvVMhOrIS2E

Dodane:
Nie patrzyłem na oznaczenia skrzyni w samochodzie, ale zakładam że to jest ZF4HP18FLE.
Oraz pytanie; czy w tej skrzyni przeprowadza się jakąś adaptację? I jeśli tak, to na co ta adaptacja ma wpływ lub co dokładnie robi?

Dodane:
3. Doszedł kolejny problem. Byłem dzisiaj na podnośniku rano zobaczyć jak sprawy się mają z wyciekami - były jakieś i myślałem że to silnik. A to nie silnik...
...najbardziej upaćkana jest skrzynka rozdzielcza za skrzynią w kierunku wału napędowego, kolor oleju jest żółty. Po wyczyszczeniu i zrobieniu 15km, czuć fajczony olej (nie silnikowy - inny zapach). Póki co nie będę jeździł.

I teraz tak, po świętach podjadę jeszcze raz zobaczyć na podnośniku - gdzie traci olej. Jak nie będzie to nic prostego lub nie będzie wiadomo skąd cieknie - zostaje mi jakiś serwis skrzyń.
Dwa pytania; po pierwsze skąd może ciec, czy są jakieś typowe/znajome miejsca?
Po drugie, jaki warsztat możecie mi polecić od skrzyń - co tylko skrzynie robią i się znają na nich dobrze? Interesuje mnie warszawa i bliskie okolice.

Pozdrawiam, Doman.
Ostatnio zmieniony przez TheDoman Pią 02 Kwi, 2021 09:47, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Wto 30 Mar, 2021 17:01   Re: [A6 C4] Dwa problemy ze skrzynią
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
Cześć,

słowem wstępu; zajęło mi to pół roku ale udało mi się w końcu dorwać A6 C4 2.8 (193KM) quattro avant z 1997 w bardzo dobrym stanie, przejechane 321 000 (potwierdzone wszystkim czym się da ;-) ).

Oczywiście jest kilka mankamentów (auto ma 24 lata), zacznę od skrzyni. Zaznaczę też iż jeździłem już kilkoma automatami, różnych marek ale nigdy bardzo długo - to jest mój pierwszy własny automat.

Też słowem wstępu; biegi zmienia dobrze; jak lekko depczę to zmiany są prawie nie zauważalnie, jak depnę mocno to kręci wysoko i zmiany są już wyraźnie odczuwalne. Przy spokojnej jeździe jak depnę to zrzuca w dół i ogień. Przy dojeździe do świateł, ładnie zrzuca biegi wraz ze spadkiem obrotów, z 2 na 1 jest to bardziej odczuwalne. Zakładam więc że tutaj jest wszystko ok? Czy zwrócić jeszcze na coś uwagę?

1. Przy zmianie biegu z P na R oraz na odwrót z R na P czuć wyraźnie tąpnięcie/szarpnięcie/stuknięcie, na zimnym silniku (z rana) problem praktycznie nie występuje, na rozgrzanym silniku jest bardzo wyraźny. Były też sytuacje że na rozgrzanym silniku to nie wystąpiło, wydaje mi się że wtedy samochód stał nie na płaskim, tylko pod jakimś kątem - ale może mi się wydaje. Przy zmianie z P na D i na odwrót lub z P na N i na odwrót nie ma czegoś takiego.
I teraz pytanie; czy jest to normalne czy nie? Naczytałem się różnych rzeczy i już w końcu nie wiem :-/
Ogólnie jest to dla mnie nieprzyjemne wrażenie/odczucie...

2. Wyświetlacz biegów/trybów na desce. Po zmianie biegu na P nie zawsze świeci się podświetlone P, czasem po prostu znika P i podświetlenie - nie ma nic (tj. inne tryby się świecą niewybrane), a wybrany jest tryb P.
Pytanie; czy to jest tylko kwestia kosmetyczna, czy może jest coś nie tak z trybem P? Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Dodane:
Nie patrzyłem na oznaczenia skrzyni w samochodzie, ale zakładam że to jest ZF4HP18FLE.
Oraz pytanie; czy w tej skrzyni przeprowadza się jakąś adaptację? I jeśli tak, to na co ta adaptacja ma wpływ lub co dokładnie robi?

Pozdrawiam, Doman.
z tego co piszesz to wygląda na to,że skrzynia wpada w tryb awaryjny,świadczy o tym zmiana na wyświetlaczu. Proponuję zacząć od odpowiedniej diagnozy, oraz przewertować historię , kiedy to ostatni raz wymieniany był ATF. Nawiasem mówiąc sam powinieneś od tego zacząć zaraz po kupnie, o to podstawa jesli chcesz sie cieszyć bezawaryjnością. pozdr
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Mar, 2021 18:26   Re: [A6 C4] Dwa problemy ze skrzynią
     



Pasiak napisał/a:
z tego co piszesz to wygląda na to,że skrzynia wpada w tryb awaryjny,świadczy o tym zmiana na wyświetlaczu. Proponuję zacząć od odpowiedniej diagnozy, oraz przewertować historię , kiedy to ostatni raz wymieniany był ATF. Nawiasem mówiąc sam powinieneś od tego zacząć zaraz po kupnie, o to podstawa jesli chcesz sie cieszyć bezawaryjnością. pozdr

Hymm, ciekawe. Olej był zmieniany ok 45kkm i 2-3 lata temu, wraz z filtrem metodą dynamiczną w jakimś-tam lepszym zakładzie od skrzyń automatycznych.

Mały update:
Ad. 1. Jednak na zimnym też występuje takie tąpnięcie (też nie zawsze).
Nagrałem filmik (samochód po 24h stania, odpalony od 3min) słychać idealnie za pierwszym razem jak zmieniam (trzeba podgłośnić):
https://youtu.be/6aeEMoaN10M

Ad. 2. Czasem wystarczy wrzucić ponownie P i jest ok.

Czy VAG-COM 311.2-N nada się do sprawdzenia (Audi 80 B4 1.9 TDI ogarnia) ?

[ Dodano: Wto 30 Mar, 2021 21:45 ]
Cytat:
Czy VAG-COM 311.2-N nada się do sprawdzenia (Audi 80 B4 1.9 TDI ogarnia) ?

Sam sobie odpowiem - tak, ogarnia. Właśnie przejrzałem błędy wszystkich modułów i poczyściłem co się dało.

Skrzynia miała tylko jeden błąd. Po wyczyszczeniu tego błędu, na wyłączonym silniku błąd powraca, a na włączonym silniku nie :-?

Błąd:
00526 - Brake Light Switch-F
27-00 - Implausible Signal

I znalazłem że tak ma być z tym błędem i stanem:
"Many Automatic Transmission Control Modules will show a DTC 00526 or 17087 that indicates a faulty brake light switch. This can be ignored and will not appear if you press the brakes once before checking for Fault Codes."

Tak więc błędów nie ma... sprawdziłem jeszcze czy zgłasza się odpowiedni kontroler... i tak zgłasza się dobry: 4A0 927 156 AL.

Co więcej, błędy chyba nigdy nie były czyszczone... były jakieś stare błędy silnika, centralnego zamka itp. Więc zakładam że innych błędów nigdy w tej skrzyni nie było.

Dodałem drugi filmik, na którym widać jak przerzucam tryby i jak znika P. Co więcej R mi też jeden raz zniknęło (nie nagrane) ! O co chodzi...
https://youtu.be/cvVMhOrIS2E

PS: dla potomnych; skrzynia jak wejdzie w tryb awaryjny to jest tylko 3 bieg i wsteczny, a sygnalizuje to podświetleniem wszystkich biegów/trybów na raz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sro 31 Mar, 2021 17:26   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
(tj. inne tryby się świecą niewybrane)

źle zrozumiałem Twój opis, tak masz rację, w przypadku trybu awaryjnego skrzyni podświetlaja sie wszystkie biegi w tkz, negatywie. Czy kiedy "znika" podświetlenie wybranego biegu fizycznie bieg ten jest wybrany i Audi jedzie tak jak powinna? Co do stuków przy zianie obstawiałbym przeguby wewnętrzne. Co do ATFu to ja na Twoim miejscu i tak bym go wymienił. pozdr
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2021 11:43   
     



Cytat:
Czy kiedy "znika" podświetlenie wybranego biegu fizycznie bieg ten jest wybrany i Audi jedzie tak jak powinna? Co do stuków przy zianie obstawiałbym przeguby wewnętrzne. Co do ATFu to ja na Twoim miejscu i tak bym go wymienił.

Tak, skrzynia działa dobrze, tryby/biegi wchodzą.
Zakładam że może jakieś zimne luty w wyświetlaczu. Czy wiadomo skąd jest brany sygnał by wyświetlić dany bieg? Z kompa czy jest jakiś osobny układ np. z magnesami przy lewarku?

Przeguby wewnętrzne powiadasz. Jak jest je najlepiej zdiagnozować - po prostu sprawdzenie luzu ruszając półosią? Jutro będę na podnośniku, bo jest kilka wypocin od spodu - spróbuje je namierzyć.

Pozdr, Doman.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2021 20:07   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
Cytat:
Czy kiedy "znika" podświetlenie wybranego biegu fizycznie bieg ten jest wybrany i Audi jedzie tak jak powinna? Co do stuków przy zianie obstawiałbym przeguby wewnętrzne. Co do ATFu to ja na Twoim miejscu i tak bym go wymienił.

Tak, skrzynia działa dobrze, tryby/biegi wchodzą.
Zakładam że może jakieś zimne luty w wyświetlaczu. Czy wiadomo skąd jest brany sygnał by wyświetlić dany bieg? Z kompa czy jest jakiś osobny układ np. z magnesami przy lewarku?

Przeguby wewnętrzne powiadasz. Jak jest je najlepiej zdiagnozować - po prostu sprawdzenie luzu ruszając półosią? Jutro będę na podnośniku, bo jest kilka wypocin od spodu - spróbuje je namierzyć.

Pozdr, Doman.
naewno wiadomo skąd , niestey ja takiej wiedzy nie posiadam :mrgreen: natomiast wiem kto posiada schematy do wszystkiego na świecie i na pewno da znać jak bedzie miał chwilę żeby sprawdzić ;-)
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021 09:45   
     



Panowie,

doszedł kolejny problem.

3. Byłem dzisiaj na podnośniku rano zobaczyć jak sprawy się mają z wyciekami - były jakieś i myślałem że to silnik. A to nie silnik...
...najbardziej upaćkana jest skrzynka rozdzielcza za skrzynią w kierunku wału napędowego, kolor oleju jest żółty. Po wyczyszczeniu i zrobieniu 15km, czuć fajczony olej (nie silnikowy - inny zapach). Póki co nie będę jeździł.

I teraz tak, po świętach podjadę jeszcze raz zobaczyć na podnośniku - gdzie traci olej. Jak nie będzie to nic prostego lub nie będzie wiadomo skąd cieknie - zostaje mi jakiś serwis skrzyń.
Dwa pytania; po pierwsze skąd może ciec, czy są jakieś typowe/znajome miejsca?
Po drugie, jaki warsztat możecie mi polecić od skrzyń - co tylko skrzynie robią i się znają na nich dobrze? Interesuje mnie warszawa i bliskie okolice.

PS: Ad. 1. Nie wygląda na to by przeguby wew. miały luz.

Pozdr, Doman.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021 17:35   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
Panowie,

doszedł kolejny problem.

3. Byłem dzisiaj na podnośniku rano zobaczyć jak sprawy się mają z wyciekami - były jakieś i myślałem że to silnik. A to nie silnik...
...najbardziej upaćkana jest skrzynka rozdzielcza za skrzynią w kierunku wału napędowego, kolor oleju jest żółty. Po wyczyszczeniu i zrobieniu 15km, czuć fajczony olej (nie silnikowy - inny zapach). Póki co nie będę jeździł.

I teraz tak, po świętach podjadę jeszcze raz zobaczyć na podnośniku - gdzie traci olej. Jak nie będzie to nic prostego lub nie będzie wiadomo skąd cieknie - zostaje mi jakiś serwis skrzyń.
Dwa pytania; po pierwsze skąd może ciec, czy są jakieś typowe/znajome miejsca?
Po drugie, jaki warsztat możecie mi polecić od skrzyń - co tylko skrzynie robią i się znają na nich dobrze? Interesuje mnie warszawa i bliskie okolice.

PS: Ad. 1. Nie wygląda na to by przeguby wew. miały luz.

Pozdr, Doman.
cięzko zgadywać co do wycieku, bez dokładnych oględzin, co do skrzyń to ja bym Ci proponował tę firmę https://www.autojozefow.pl korzystałem już z ich usług i byłem zadowolony.
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 11:01   
     



Update;

Ad. 1. Wychodzi na albo elektrozawór w skrzyni (sterownik hydrauliczny skrzyni) albo luzy mechaniczne (dyfer, półosie, itd itp.). Ponieważ skrzynia chodzi idealnie, nie rozbieram jej. Co do luzów mechanicznych; będę obserwował i czasami sprawdzał, może uda się coś namierzyć. Póki co ta przypadłość jest marginalna i nie wpływa negatywnie na cokolwiek. Skrzynia dostała też nowy olej zapodany metodą dynamiczną (bez różnicy/zmian).

Ad. 2. 100% kosmetyka, najpewniej zimne luty. Musi poczekać na więcej czasu to wyciągnę całą deskę i przelutuję gdzieniegdzie.

Ad. 3. Był wyciek z pomiędzy dyfra centralnego a skrzyni aut. - wyciek zlikwidowany.

Likwidację wycieków jak również wymianę oleju robiłem w auto józefów, jednak po fakcie mam pewne zastrzeżenia co do tej firmy i wykonanej usługi. Następnym razem spróbuję gdzie indziej.

Tak czy inaczej, całość nabiera kształtu i daje ogromną frajdę z jazdy ;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 12:45   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
wymianę oleju robiłem w auto józefów, jednak po fakcie mam pewne zastrzeżenia co do tej firmy i wykonanej usługi. Następnym razem spróbuję gdzie indziej.
no to mnie zaskoczyles :shock: co zjebcyli? :roll:
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
TheDoman 


Model: A6 C4 quattro
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: B+G
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Mar 2021
Wszystkie posty: 9



Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2021 13:33   
     



Pasiak napisał/a:
TheDoman napisał/a:
wymianę oleju robiłem w auto józefów, jednak po fakcie mam pewne zastrzeżenia co do tej firmy i wykonanej usługi. Następnym razem spróbuję gdzie indziej.
no to mnie zaskoczyles :shock: co zjebcyli? :roll:

Zgodnie ze wcześniejszym ustaleniem mieli dokładnie zdiagnozować przyczynę tego stuku (pkt. 1), a nie zajęli się tym w cale. By było śmieszniej; na początku, bez diagnozy, usłyszałem od właściciela że to skrzynia mechanicznie jest uszkodzona i trzeba na pewno rozebrać (co się w końcu nie stało). Zrobili tylko to co było proste i szybkie.
Kolejną sprawą jest uszkodzenie wydechu; jak grzebali przy skrzyni to pewnie musieli poluzować/opuścić/uderzyć wydech. Jak wracałem to silnik brzmiał jakby tłumika nie miał, że aż sprawdziłem czy mi katy nie wyparowały. Okazało się że łączniki wydechu (x2) były stare i przerdzewiałe no i pękły - nic takiego; wystarczyła by uczciwa informacja że pękły ze starości i tyle - wymielili by i po krzyku (odpłatnie oczywiście). A tymczasem nawet słowem nie powiedzieli - miałem głośną niespodziankę która usłyszałem jak od nich wracałem i to dopiero jak dałem więcej gazu (ogólnie jeżdżę b. łagodnie, audica ma dobre wyciszenie a okna były zamknięte...). A wiedzieli o tym na 100% bo przy wymianie łączników następnego dnia na nowe wyraźnie widać było świeżą pastę uszczelniającą w dużej ilości...

Co do wycieków to muszę jeszcze zerknąć czy wszystko jest faktycznie suche - przynajmniej póki co nie znaczy terenu.

Może nie dla wszystkich jest to sytuacja skreślająca dany warsztat, ale osobiście nie lubię takiej lipy w postaci niewykonania umówionej rzeczy oraz oddania pojazdu w stanie uszkodzonym (wzgl. stanu pierwotnego).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A6 quattro
Silnik: ASN
Zasilanie: PB LPG
Nadwozie: AVANT
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 39
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6849



Piwa: 275/161
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Sob 01 Maj, 2021 21:02   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



TheDoman napisał/a:
Pasiak napisał/a:
TheDoman napisał/a:
wymianę oleju robiłem w auto józefów, jednak po fakcie mam pewne zastrzeżenia co do tej firmy i wykonanej usługi. Następnym razem spróbuję gdzie indziej.
no to mnie zaskoczyles :shock: co zjebcyli? :roll:

Zgodnie ze wcześniejszym ustaleniem mieli dokładnie zdiagnozować przyczynę tego stuku (pkt. 1), a nie zajęli się tym w cale. By było śmieszniej; na początku, bez diagnozy, usłyszałem od właściciela że to skrzynia mechanicznie jest uszkodzona i trzeba na pewno rozebrać (co się w końcu nie stało). Zrobili tylko to co było proste i szybkie.
Kolejną sprawą jest uszkodzenie wydechu; jak grzebali przy skrzyni to pewnie musieli poluzować/opuścić/uderzyć wydech. Jak wracałem to silnik brzmiał jakby tłumika nie miał, że aż sprawdziłem czy mi katy nie wyparowały. Okazało się że łączniki wydechu (x2) były stare i przerdzewiałe no i pękły - nic takiego; wystarczyła by uczciwa informacja że pękły ze starości i tyle - wymielili by i po krzyku (odpłatnie oczywiście). A tymczasem nawet słowem nie powiedzieli - miałem głośną niespodziankę która usłyszałem jak od nich wracałem i to dopiero jak dałem więcej gazu (ogólnie jeżdżę b. łagodnie, audica ma dobre wyciszenie a okna były zamknięte...). A wiedzieli o tym na 100% bo przy wymianie łączników następnego dnia na nowe wyraźnie widać było świeżą pastę uszczelniającą w dużej ilości...

Co do wycieków to muszę jeszcze zerknąć czy wszystko jest faktycznie suche - przynajmniej póki co nie znaczy terenu.

Może nie dla wszystkich jest to sytuacja skreślająca dany warsztat, ale osobiście nie lubię takiej lipy w postaci niewykonania umówionej rzeczy oraz oddania pojazdu w stanie uszkodzonym (wzgl. stanu pierwotnego).
przykro slyszec, po takiej fuszerce dla mnie tez juz sa skresleni, tak sie nie robi :-/
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
obecnie:
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Skrzynie automatyczne

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [C3]problem ze skrzynią biegów
AuDi 100
mates Skrzynie manualne 18 Wto 27 Lip, 2010 21:55
Adi202
Brak nowych postów [A4] Problem ze skrzynią biegów
Pan Kot Skrzynie manualne 5 Sob 21 Lip, 2012 22:58
Adi202
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem ze skrzynią automatyczną w AU...
Badyl999 Skrzynie automatyczne 30 Sro 08 Wrz, 2010 19:08
Pasiak
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem ze skrzynią automatyczną w au...
skoku8 Skrzynie automatyczne 1 Nie 07 Lis, 2010 18:14
Adi202
Brak nowych postów [a4 1.8T 99r] Luz pomiędzy skrzynią a...
czete Quattro 5 Wto 10 Kwi, 2012 07:49
czete



[ Twoje IP to: 44.199.212.254, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności