Pytajnik, czyli zielono mi ;) » [A6 C4 2.5 TDI AEL] Huczenie podczas jazdy
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4 2.5 TDI AEL] Huczenie podczas jazdy
Witam,

Mam problem z nieprzyjemnym dźwiękiem. Podczas jazdy, po przekroczeniu bariery 30-40 km/h w samochodzie słychać wyraźne huczenie (może poniżej 30 km/h też jest ale słabszy i nie słyszę tego w kabinie)

Dźwięk jest dość specyficzny, coś jak łożysko ale bardziej przypominający (jak ktoś kiedyś nazwał) taki stary młynek do kawy lub silniczek elektryczny. Można też powiedzieć że dźwięk jest tożsamy z tym jaki towarzyszy cofaniu :)

Dźwięk nasila się wraz ze wzrostem prędkości, nie obrotów. Analogicznie cichnie wraz z hamowaniem. Wrzucenie na luz nic nie zmienia, wyłączenie silnika(czyt. jazda z prędkością np 60 km/h i odcięcie zapłonu) też nie daje efektu więc można wykluczyć paski, rozrząd itp tak ?

Łożyska wszystkie wymienione, okolice kół również sprawdzone czyt. nie są odgięte żadne osłony itp nie ma co ocierać. klocki i tarcze wymienione 2 tyg. temu. Przeguby nowe.

Doszły do mnie opinie że może być przerwa w układzie wydechowym, lub sprawdzić okolice turbiny filtra powietrza. Co mogłem sprawdziłem, nie ma przedmuchów.
Jeden z mechaników mów że dźwięk dochodzi ze skrzyni biegów, źle ustawiony atak lub łożysko na wale korbowym. Może być też łożysko wewnętrzne.

Jednak siedząc w kabinie ten dźwięk mnie otacza, ciężko określić miejsce z którego dochodzi. Jednak otwierając szybę kierowcy dźwięk ucieka z kabiny i z zewnątrz dochodzi taki jak by łożysko się kończyło ale jest nowe :)

Aż tak na mechanice się nie znam, czy na budowie aut dlatego pytam czy ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim, lub wie co może powodować ten dźwięk lub jakie czynności sprawdzające wykonać żeby wykluczyć uszkodzenie poszczególnych elementów jak skrzynia itp ?
Ktoś mi wspomniał że na przegubach / półosiach są jakieś śruby które jak za mocno się skręci mogą powodować problemy.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to ,że łożysko jest nowe nic nie znaczy, wystarczy,że zostało źle założone i bardzo szybko je szlak trafi. Skoro wyłaczając zapłon przy ok 60km/h na luzie nadal słychać huczenie ,to wg mnie skrzynię można wykluczyć

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki.
Wiem że tak może być z łożyskami jednak w tym przypadku bym to wykluczył. Auto jest w ciągłej eksploatacji i dużo jeżdżę więc nawet jeżeli nowe łożysko było by trefne lub źle założone to choć w powrocie od mechanika wydawało by trochę inny dźwięk ? A jest on niezmienny.

Może teraz palnę głupotę ale jeżeli wyłączę silnik to dopóki się nie zatrzymam koło i przeguby będą się kręcić, czyli przegub wewnętrzny oraz łożysko do skrzyni także będzie w ruchu. Wał przypadkiem też nie będzie się kręcił ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
slahos napisał/a:
Może teraz palnę głupotę ale jeżeli wyłączę silnik to dopóki się nie zatrzymam koło i przeguby będą się kręcić, czyli przegub wewnętrzny oraz łożysko do skrzyni także będzie w ruchu. Wał przypadkiem też nie będzie się kręcił ?

dokładnie, część skrzyni będzie pracowała, więc może coś też tkwić w mechanizmie róznicowym, jeśli masz quattro to wał też będzie pracował.
Mogło być że jakiś kowal zamiast wprasować łożyska kół wbijał je młotkiem, co powoduje uszkodzenie bieżni łożyska

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nagrałem to co dzieje się podczas jazdy. Od 02:05 najwyraźniej słychać dźwięk o którym mowa. Czy komuś to coś przypomina ?



Postaw piwo autorowi tego posta
 
slahos napisał/a:
Nagrałem to co dzieje się podczas jazdy. Od 02:05 najwyraźniej słychać dźwięk o którym mowa. Czy komuś to coś przypomina ?


z tego co usłyszałem, to wygląda na skrzynię

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.14.70.203 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa