 |
|
Audi a3 8l immobilaizer |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018 05:16 Audi a3 8l immobilaizer
|
|
|
Cześć,
Złamał mi się kluczyk , więc pojechałem , dorobiłem i wszystko fajnie , tylko , że przy próbie przełożenia transpondera , popsułem go normalnie go zgniotłem . No i już jest nie fajnie. Teraz tak , dokupić transponder , tylko jaki Transponder MEGAMOS 13 czy Megamos Crypto 48 teoretycznie po roczniku ten pierwszy i najważniejsze jak go dopisać do immo ? Czy i jak da się zczytać pin ? Smutek , bo miałem tylko jeden klucz , więc kwestia podjechać do speca odpada . No chyba ,że jakoś można wyłączyć lub obejść immo. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018 08:47 Re: Audi a3 8l immobilaizer
|
|
|
| roger110 napisał/a: | Cześć,
Złamał mi się kluczyk , więc pojechałem , dorobiłem i wszystko fajnie , tylko , że przy próbie przełożenia transpondera , popsułem go normalnie go zgniotłem . No i już jest nie fajnie. Teraz tak , dokupić transponder , tylko jaki Transponder MEGAMOS 13 czy Megamos Crypto 48 teoretycznie po roczniku ten pierwszy i najważniejsze jak go dopisać do immo ? Czy i jak da się zczytać pin ? Smutek , bo miałem tylko jeden klucz , więc kwestia podjechać do speca odpada . No chyba ,że jakoś można wyłączyć lub obejść immo. |
Pech na całego. Pierwszy rocznik A3 miał instalowany Megamos 13 i taki powinieneś kupić - najlepiej 2 szt. Do tego interfejs którym odczytasz PIN Immo http://allegro.pl/vag-com...5165684531.html link z miasta Łodzi pochodzi. Jak już zakupisz wszystko co potrzebne, to możesz programować nowy klucz.
VAG -> 17 Zegary -> 11 Login ( tu wpisujesz pięciocyfrowy PIN Immo) -> 07 Adaptacja -> Kanał 21 -> odczyt ( w okienku pojawi się ilość zapisanych kluczy) -> w okienku nowa wartość wpisujesz ilość programowanych kluczy czyli w Twoim przypadku będzie to 1 skoro nie chcesz mieć zapasowego następnie klikasz na klawisz Test i Zapisz i na końcu wyjdź. Wyłącz i załącz zapłon sprawdź czy kontrolka Immo zgasła, odpal auto. Jeżeli wszystko zrobisz właściwie, to za pierwszym razem powinieneś zaprogramować klucz.
Jeżeli jednak będziesz chciał dodać 2 klucze, to musisz wpisać wartość 2 i po naciśnięciu Test i Zapisz wyłączasz zapłon i załączasz go drugim kluczem - masz na to 20s.
Tak na przyszłość przyklejony transponder wydobywa się za pomocą gorącego powietrza. Dmuchasz na ścianki klucza i transponder i sam wypadnie. Przy opornych przypadkach można wspomóc się igłą delikatnie podważając go. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018 14:53
|
|
|
Osobna pucha montowana była do rocznika 97 w takich jak A4 A6 A8. Nie spotkałem się z A3 w której był moduł immo oddzielnie. Zresztą łatwo to sprawdzić. Spróbuj połączyć się z adresem 25 (immobilizer) i jeżeli się połączy, to masz osobny moduł. Sądzę jednak, że immo masz w zegarach i tam powinieneś wpisać PIN ten który odczytałeś poprzedzony zerem, czyli w przypadku gdy pin został odczytany jako np 1234, to wpisujesz 01234 i już masz 5 cyfr.
W razie czego megamos 13 jest wielokrotnego użytku i nie musisz kupować nówki sztuki. Wystarczy wytopić z jakiegoś kluczyka ze starym wzorem grota np Audi 80 lub A4. Klucz z grotem nowszego typu czyli frezem wewnętrznym będzie mieć już megamos 48. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018 15:59
|
|
|
Zrobione , wszystko bangla Adi dzięki gorące za pomoc. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2018 20:17
|
|
|
Na zdrowie koleżko. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018 15:52
|
|
|
Słuchajcie , dzisiaj się wszystko , na nowo obsrało , miga kontrolka immo , nie można auta odpalić , po podpięciu Vaga mam błąd licznika 1176 . Próbowałem przełożyć konwerter w inne miejsce , w końcu wyjąłem go z kluczyka i dołożyłem do stacyjki i na licznik , cały czas " za słaby sygnał kluczyka " Przez to nie mogę go od nowa zakodować. W stacyjce nic nie grzebane , co jest grane ? Swoją drogą czym wkleić konwerter w kluczyk ? |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018 16:27
|
|
|
myślę,że szlak trafił transponder,lub co gorsza antene, najprościej gdybyś miał drugi transponder, lub ściągnij obudowę kierownicy i spróbuj przyłożyć go w okolicach anteny jeśli uda Ci się osiagnąć sukces możesz tymczasowo przykleić tam transponder i do czasu zakupu drugiego tak jedzić. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018 16:42
|
|
|
Wiesz , ale antena , tak sama z siebie by się zesrała ? Byłem u faceta ,który dorabia klucze z immo , twierdzi ,że sygnał jest ale bardzo słabiutki . Poza tym , ze dwa , trzy razy immo go "widziało" |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018 19:00
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | Wiesz , ale antena , tak sama z siebie by się zesrała ? Byłem u faceta ,który dorabia klucze z immo , twierdzi ,że sygnał jest ale bardzo słabiutki . Poza tym , ze dwa , trzy razy immo go "widziało" | różne rzeczy się zdarzają,przyklej transponder jak najbliżej anteny tak,zeby złapała sygnał i dokąd nie zapodasz nowego transpondera niunia bedzie odpalać |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 04 Mar, 2018 19:24
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | przyklej transponder jak najbliżej anteny tak,zeby złapała sygnał i dokąd nie zapodasz nowego transpondera niunia bedzie odpalać | Jutro po pracy spróbuję , zobaczymy . Czym wkleić "pestkę " w kluczyk , klejem , domyśliłem się tylko jakim ? Można na silikon ? |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018 09:46
|
|
|
A na jakiej podstawie kolo stwierdził że sygnał jest, ale bardzo słabiutki? Transponder albo emituje sygnał albo nie. Moim zdaniem masz coś nie halo z anteną. Zacznij od manipulacji przy transponderze. Wyciągnij go przyłóż jedną ręką do czoła anteny ale stroną z cewką - jak się przypatrzysz na ten transponder, to zauważysz, że jedna strona jest wypełniona klejem, a w drugiej widać tzw antenę czyli miedzianą cewkę nawiniętą na rdzeniu ferrytowym. I tą właśnie stroną transpondera przyłóż do czoła anteny, a drugą ręką załącz zapłon. Jeżeli immo zgaśnie to jesteś w domu i w ten sposób złóż kluczyk. Jeżeli nie zgaśnie, to zdemontuj kierownicę, osłonę kierownicy razem z przełącznikami ab dostać się do wtyczki od anteny. Wyciągnij ją z anteny i skręć bardziej przewody anteny ze sobą po czym podłącz i zrób próbę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018 14:35
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | A na jakiej podstawie kolo stwierdził że sygnał jest, ale bardzo słabiutki? | Bo musiał bardzo bliziutko dołożyć do czytnika , wręcz położyć na maszynce.
Oki . popróbuję .
Adi czym wkleić transponder ? |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018 15:05
|
|
|
| roger110 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | A na jakiej podstawie kolo stwierdził że sygnał jest, ale bardzo słabiutki? | Bo musiał bardzo bliziutko dołożyć do czytnika , wręcz położyć na maszynce.
Oki . popróbuję .
Adi czym wkleić transponder ? |
A po co ci wklejać transponder? Najpierw sprawdź czy to wina transpondera czy anteny j/w. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018 15:12
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | A po co ci wklejać transponder? | Generalnie problem w tym ,że mam nieorginalną obudowę kluczyka ( dokładany alarm ) i w nim jest tylko duża kwadratowa dziura na transponder , będzie latał i się znowu stłucze. To odnośnie Megamosa. Jutro takowy ma zostać mi dostarczony . W tej chwili mam JMA TP05 , bo tylko taki był w Łodzi od ręki dostępny . Ten to plastikowy prostokąt , nie ma żadnego szkła. Ale jak piszę jutro mam mieć już Megamosa , zrobię całe kodowanie od nowa , tylko czym go wkleić w obudowę . Swoją drogą z tym co mam też jeszcze powalczę.
A więc tak ... nie od " a więc " , no więc przyjechały dzisiaj oryginalne Megamosy , Łapie super , zaprogramowane i śmiga jak powinno , morał tej bajki jest krótki i nie którym znany , nie stosuj zamienników , gdy samochód rozjebany.
Proszę podpowiedzi szukam , czym wkleić ten je***y transmiter. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |