Pozostałe tematy » [A6 BFC] Głośna praca silnika
Odpowiedz do tematu
 [A6 BFC] Głośna praca silnika
Witam, problem jest następujący, moja audiczka chodzi dość twardo jak się rozgrzeje twardą pracę słychać z prawej strony silnika jakby metaliczny dźwięk, natomiast jak jest zimna to chodzi miękko, i tego dźwięku nie ma wcale, dodam że jeśli wchodzi na obroty to się wycisza, i zauważyłem też pewną prawidłowość, na początku użytkowania auta (a mam je od 6 miesięcy) po przygazowaniu na ciepłym silniku po chwili się wyciszał i chodził właśnie tak miękko i cicho, a teraz się nie wycisza i chodzi twardo :/

Auto jest po wymianie kompletnego rozrządu, komplet wałków również nowy, zrobione 10000 km.

Proszę o pomoc


Uwagi obslugi forum:
Zmieniłam opis tematu na bardziej czytelny.
Pzdr.
szynszylek


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przyczyn moze byc duzo moze to halasowac hydraulika i tez zmieny kat wtrysku bledow nie ma zadnych w ukladzie paliwowym z pompy vp44 lub zaplonu ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
...hydraulika? kurde to ma dopiero 10000 km przejechane na dobrym oleju, wczoraj wymiana po 10 tys.... błędów zero... podpinany VAG-iem, tylko nie pełna wersja tego VAG-a :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jesli hydraulike wymieniales to mozna ja wykluczyc z tego umnie bylo podobnie ale to byla przyczyna zlego ustawienia pompy wtryskowej raz chodzil cicho raz twardo był poprawiony zamlon na pompie i wszystko wróciło do normy ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie też na początku było ok... albo bynajmniej nie zwracałem uwagi, ale to ,że po przygazowaniu się wyciszał to na pewno było... a teraz tego nie ma i to mnie dziwi :/ że tak nagle coś się ****** jak zimny to ok, muszę właśnie coś w kierunku kąta wtrysków coś pomęczyć, VAG-iem da się coś zdziałać??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kat wtrysku ustawiasz na vagu ale mechanicznie tez trzeba przy pompie grzebac mi tak ustawiali ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
... rozumiem, że mechanicznie trzeba grzebać to już wiedziałem :) kurde nie bardzo mam gdzie to zrobić :( potrzebuje kogoś kto to ogarnia

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widze ze mieszkasz blisko granicy po twoiej lokalizacj z profila zapytaj na forum adi202 on tez jest z twoich stron i dobry elektronik na pewno ci doradzi a moze jak do niego dojedziesz to i ustawi :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.216.38.221 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa