Klimatyzacja » [a4] odgrzybianie - Wrobili mnie?
Odpowiedz do tematu
 [a4] odgrzybianie - Wrobili mnie?
Witam postanowiłem dzisiaj odgrzybić sobie klime bo była w bardzo złym stanie (strasznie śmierdziało jak włączałem ją )Byłem w serwisie cena nawet konkurencyjna 50 zł.Myślałem że to będzie przebiegać jakoś inaczej (będzie coś rozkręcał itp).Ku mojemu zdziwieniu koleś podłączył jakieś urządzenie do prądu włożył je do środka samochodu kazał włączyć żeby klima pobierała powietrze z zewnątrz.Mówił że jest to najlepsza metoda że różne preparaty nie pomagają.Cały proces trwał ok. 20 minut.Jednak gdy przyjechałem autem do domu postanowiłem sprawdzić jak działa klima.Włączyłem i dalej śmierdzi przy włączaniu mniej ale dalej śmierdzi.Co robić może napełnianie pomoże albo udać się do innego specjalisty?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego czasem "samo ozonowanie" nie pomaga i nikt Cię "nie wrobił" (tak mi się wydaje ;) )

Moim skromnym zdaniem "masz gdzieś syf" ... :-?

Przerabialiśmy to ze szwagrem w B4...

Jest tyle miejsc w "układzie klimy",że bez problemów "mogło coś tam zdechnąć" (pisząc "zdechnąć" mam na myśli np nagromadzić się zmoknąć ,gnić itp... :-/ )


Proponuje metode "po nitce do kłębka" aż się snajdzie "winowajce"


ale jak zawsze to tylko moje skromne zdanie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ten zabieg to tak zwane ozonowanie.
samo ozonowanie pozostawia po sobie (dla niektórych) nie przyjemny zapach który z czasem znika. 20 minut to według mnie za mało, u nas stosujemy najmniej godzinę. zasadą ozonowania jest zamknięty obieg wentylacji w aucie BARDZO WAZNE !! bez tego nie ma mowy o jakim kolwiek odgrzybianiu (logika)

jeżeli jednak wykonali to poprawnie i nadal masz nieprzyjemny zapach to już tylko dokładne czyszczenie przewodów i wymienników ciepła rozwiąże problem. nie raz pomaga zastosowanie pianek lub innych preparatów ale to zależy od stopnia zanieczyszczenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
a wymiana filtra od klimatyzacji pomoże?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
a wymiana filtra od klimatyzacji pomoże?

Wymiana filtra pomaga tylko na większy "przeciąg". Jeżeli masz zagrzybiony parownik, to ozon nie jest aż tak skuteczny - przynajmniej po pierwszym razie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli co mam wymienić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Czyli co mam wymienić?

Nic nie musisz wymieniać. Wystarczy wyczyścić. Pianki do odgrzybiania dobrze się sprawdzają przy takich problemach.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 3.138.141.202 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa