Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 
Klucze są dobre w sensie wyglądu. Bardziej bym stawiał na odkształcenie zatrzasków w radiu ( jeśli to możliwe ). Czy masz Adi namiar na klucze dobrej jakości? bo na allegro jest tego cała masa ale obawiam się że ich jakość będzie marna ( 3 zł/ 2 szt.).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz uszkodzone zabezpieczenia, to żadne klucze nie pomogą. Jakiego kształtu masz klucze?
Ja używam tego typu http://allegro.pl/klucze-...5632305363.html

Tego typu http://allegro.pl/klucze-...5039322396.html też pasują ale przeważnie są problemy z wyjęciem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja właśnie miałem pożyczone tego drugiego typu z wycietymi otworkami ( myslalem ze w te otworki coś chodzi i dzieki temu jest siła na pociągnięcie), ale tak jak pisałem nie zakleszczały się i wyskakiwały (coś klikało w środku po wsunięciu ale bez efektu).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kup sobie 4 szt takich jak w pierwszym linku i wtedy próbuj.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok. Zobaczmy jak pójdzie :)

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odkopię temat - potrzebuję waszej pomocy w temacie TMC. Po uruchomieniu radia pojawia się błąd TMC co za tym idzie nie posiadam komunikatów na FIS - mam audi a4 b6 z roku 2004 sedan - navigacja RNS-D 8e0 035192 b. Wcześniej już rozbierałem osłonę pod kierownicą i wyjmowałem zegary i z wyszukanych informacji w internecie nigdzie nie udało mi się namierzyć u mnie tunera - wnioskuję, że go nie było od momentu jak zakupiłem samochód - ktoś go wymontował.

Jest w internecie sporo informacji ale niestety się już w tym pogubiłem:

Czy ktoś może podpowiedzieć z jakim numerem mam szukać modułu? - może ktoś posiada na sprzedaż?
Czego dokładnie jeszcze potrzebuję?
Wszędzie pojawia się informacja o wiązce/adapterze: jest ktoś w stanie pomóc w tym temacie?

Chciałem zamontować u siebie kierownice multifunkcyjną ale bez tego nie mogę ruszyć dalej.

Z góry dzięki za każdą pomoc w temacie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moduł TMC oryginalnie montowany był w bagażniku po lewej stronie. Po roczniku auta sądzę że ta nawigacja nie jest oryginalnie zamontowana, ale na wszelki wypadek mozesz sprawdzić czy tam w ogóle jest. Ewentualnie sprawdź czy w RNSie jest podłączona wtyczka 26cio pinowa. W niej jest połączenie między rns a zegarami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Moduł TMC oryginalnie montowany był w bagażniku po lewej stronie. Po roczniku auta sądzę że ta nawigacja nie jest oryginalnie zamontowana, ale na wszelki wypadek mozesz sprawdzić czy tam w ogóle jest. Ewentualnie sprawdź czy w RNSie jest podłączona wtyczka 26cio pinowa. W niej jest połączenie między rns a zegarami.


To mnie teraz zaskoczyłeś - cały czas myślałem, że w sedanie jest to zamontowane za zegarami - całe życie się człowiek uczy. Tylko teraz nasuwa się pytanie gdzie tego szukać - muszę wymontować boczny z zagłębieniem w bagażniku?

Co do radia to wynika, że ono tam było oryginalnie - kosz 2DIN od nowości, klimatronik.

Co do wtyczki sprawdzę dzisiaj wieczorem i napisze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kosz 2DIN nie świadczy jeszcze o tym że RNS jest zamontowane oryginalnie. Wszystko zależy z którego miesiąca masz Audi. Jeżeli jest to przedział lipiec- grudzień 2003 to się zgodzę. Natomiast od stycznia 2004 montowana była już nowsza nawi RNS-E.
Najpierw wysuń radio i sprawdź czy jest tam ta wtyczka 26pin (czarna z zielonym zabezpieczeniem) Jeżeli jest i jest również wpięta, to zdemontuj lewy boczek w grabażniku i tam powinien być TMC.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Kosz 2DIN nie świadczy jeszcze o tym że RNS jest zamontowane oryginalnie. Wszystko zależy z którego miesiąca masz Audi. Jeżeli jest to przedział lipiec- grudzień 2003 to się zgodzę. Natomiast od stycznia 2004 montowana była już nowsza nawi RNS-E.
Najpierw wysuń radio i sprawdź czy jest tam ta wtyczka 26pin (czarna z zielonym zabezpieczeniem) Jeżeli jest i jest również wpięta, to zdemontuj lewy boczek w grabażniku i tam powinien być TMC.


Wiec tak mam zdjęcia jakie wtyczki mam z tyłu podłączone do radia - czarnej z zielonym zabezpieczeniem brak



Wiec teraz pozostało rozebrać w bagażniku boczek - jednak nadal nie mogę sobie wyobrazić gdzie to może być w sedanie - szukać tego bliżej wnęki czy nawiewu?


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli nie ma wtyczki to odpuść sobie tapicerkę bagażnika. Tunera nie ma i tyle. Ta instalacja która jest przystosowana jest do Symphony. Kup TMC przerób wiązkę i tyle w temacie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli nie ma wtyczki to odpuść sobie tapicerkę bagażnika. Tunera nie ma i tyle. Ta instalacja która jest przystosowana jest do Symphony. Kup TMC przerób wiązkę i tyle w temacie.


Adi na wstępie jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc.


Czy ten moduł będzie w porządku? - jeżeli tak to biorę
http://allegro.pl/audi-a4...6304990791.html

Czy jesteś w stanie mi powiedzieć co rozumiesz pod pojęciem przerób wiązkę? - muszę coś kupić? Rozumiem, że po podłączeniu wszystkiego Navi też będzie funkcjonować (mam świadomość, że do tej wersji nie ma już aktualizacji i że potrzebuję płytkę)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest właśnie to czego potrzebujesz. Aby się podłaczyć z TMC będziesz musiał zmodyfikować obecne połączenia. O tym później kup najpierw TMC i wiązkę z wtyczkami aby się wpiąć do instalacji i RNS.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
To jest właśnie to czego potrzebujesz. Aby się podłaczyć z TMC będziesz musiał zmodyfikować obecne połączenia. O tym później kup najpierw TMC i wiązkę z wtyczkami aby się wpiąć do instalacji i RNS.


Ok wiec zamawiam.

Czy wiązka z wtyczkami to jest to?

http://allegro.pl/adapter...6807708196.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No nie całkiem to czego potrzebujesz. Jest 26cio pinowa wtyczka, ale brakuje jeszcze wtyczki do TMC.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa