Odpowiedz do tematu
To mnie teraz zaskoczyłeś - cały czas myślałem, że w sedanie jest to zamontowane za zegarami - całe życie się człowiek uczy. Tylko teraz nasuwa się pytanie gdzie tego szukać - muszę wymontować boczny z zagłębieniem w bagażniku?
Co do radia to wynika, że ono tam było oryginalnie - kosz 2DIN od nowości, klimatronik.
Co do wtyczki sprawdzę dzisiaj wieczorem i napisze.
Wiec tak mam zdjęcia jakie wtyczki mam z tyłu podłączone do radia - czarnej z zielonym zabezpieczeniem brak
Wiec teraz pozostało rozebrać w bagażniku boczek - jednak nadal nie mogę sobie wyobrazić gdzie to może być w sedanie - szukać tego bliżej wnęki czy nawiewu?
Adi na wstępie jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Czy ten moduł będzie w porządku? - jeżeli tak to biorę
http://allegro.pl/audi-a4...6304990791.html
Czy jesteś w stanie mi powiedzieć co rozumiesz pod pojęciem przerób wiązkę? - muszę coś kupić? Rozumiem, że po podłączeniu wszystkiego Navi też będzie funkcjonować (mam świadomość, że do tej wersji nie ma już aktualizacji i że potrzebuję płytkę)
Ok wiec zamawiam.
Czy wiązka z wtyczkami to jest to?
http://allegro.pl/adapter...6807708196.html
Odpowiedz do tematu
Klucze są dobre w sensie wyglądu. Bardziej bym stawiał na odkształcenie zatrzasków w radiu ( jeśli to możliwe ). Czy masz Adi namiar na klucze dobrej jakości? bo na allegro jest tego cała masa ale obawiam się że ich jakość będzie marna ( 3 zł/ 2 szt.).
Jeżeli masz uszkodzone zabezpieczenia, to żadne klucze nie pomogą. Jakiego kształtu masz klucze?
Ja używam tego typu http://allegro.pl/klucze-...5632305363.html
Tego typu http://allegro.pl/klucze-...5039322396.html też pasują ale przeważnie są problemy z wyjęciem.
Ja używam tego typu http://allegro.pl/klucze-...5632305363.html
Tego typu http://allegro.pl/klucze-...5039322396.html też pasują ale przeważnie są problemy z wyjęciem.
Ja właśnie miałem pożyczone tego drugiego typu z wycietymi otworkami ( myslalem ze w te otworki coś chodzi i dzieki temu jest siła na pociągnięcie), ale tak jak pisałem nie zakleszczały się i wyskakiwały (coś klikało w środku po wsunięciu ale bez efektu).
Kup sobie 4 szt takich jak w pierwszym linku i wtedy próbuj.
Ok. Zobaczmy jak pójdzie
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Odkopię temat - potrzebuję waszej pomocy w temacie TMC. Po uruchomieniu radia pojawia się błąd TMC co za tym idzie nie posiadam komunikatów na FIS - mam audi a4 b6 z roku 2004 sedan - navigacja RNS-D 8e0 035192 b. Wcześniej już rozbierałem osłonę pod kierownicą i wyjmowałem zegary i z wyszukanych informacji w internecie nigdzie nie udało mi się namierzyć u mnie tunera - wnioskuję, że go nie było od momentu jak zakupiłem samochód - ktoś go wymontował.
Jest w internecie sporo informacji ale niestety się już w tym pogubiłem:
Czy ktoś może podpowiedzieć z jakim numerem mam szukać modułu? - może ktoś posiada na sprzedaż?
Czego dokładnie jeszcze potrzebuję?
Wszędzie pojawia się informacja o wiązce/adapterze: jest ktoś w stanie pomóc w tym temacie?
Chciałem zamontować u siebie kierownice multifunkcyjną ale bez tego nie mogę ruszyć dalej.
Z góry dzięki za każdą pomoc w temacie.
Jest w internecie sporo informacji ale niestety się już w tym pogubiłem:
Czy ktoś może podpowiedzieć z jakim numerem mam szukać modułu? - może ktoś posiada na sprzedaż?
Czego dokładnie jeszcze potrzebuję?
Wszędzie pojawia się informacja o wiązce/adapterze: jest ktoś w stanie pomóc w tym temacie?
Chciałem zamontować u siebie kierownice multifunkcyjną ale bez tego nie mogę ruszyć dalej.
Z góry dzięki za każdą pomoc w temacie.
Moduł TMC oryginalnie montowany był w bagażniku po lewej stronie. Po roczniku auta sądzę że ta nawigacja nie jest oryginalnie zamontowana, ale na wszelki wypadek mozesz sprawdzić czy tam w ogóle jest. Ewentualnie sprawdź czy w RNSie jest podłączona wtyczka 26cio pinowa. W niej jest połączenie między rns a zegarami.
| Adi202 napisał/a: |
| Moduł TMC oryginalnie montowany był w bagażniku po lewej stronie. Po roczniku auta sądzę że ta nawigacja nie jest oryginalnie zamontowana, ale na wszelki wypadek mozesz sprawdzić czy tam w ogóle jest. Ewentualnie sprawdź czy w RNSie jest podłączona wtyczka 26cio pinowa. W niej jest połączenie między rns a zegarami. |
To mnie teraz zaskoczyłeś - cały czas myślałem, że w sedanie jest to zamontowane za zegarami - całe życie się człowiek uczy. Tylko teraz nasuwa się pytanie gdzie tego szukać - muszę wymontować boczny z zagłębieniem w bagażniku?
Co do radia to wynika, że ono tam było oryginalnie - kosz 2DIN od nowości, klimatronik.
Co do wtyczki sprawdzę dzisiaj wieczorem i napisze.
Kosz 2DIN nie świadczy jeszcze o tym że RNS jest zamontowane oryginalnie. Wszystko zależy z którego miesiąca masz Audi. Jeżeli jest to przedział lipiec- grudzień 2003 to się zgodzę. Natomiast od stycznia 2004 montowana była już nowsza nawi RNS-E.
Najpierw wysuń radio i sprawdź czy jest tam ta wtyczka 26pin (czarna z zielonym zabezpieczeniem) Jeżeli jest i jest również wpięta, to zdemontuj lewy boczek w grabażniku i tam powinien być TMC.
Najpierw wysuń radio i sprawdź czy jest tam ta wtyczka 26pin (czarna z zielonym zabezpieczeniem) Jeżeli jest i jest również wpięta, to zdemontuj lewy boczek w grabażniku i tam powinien być TMC.
| Adi202 napisał/a: |
| Kosz 2DIN nie świadczy jeszcze o tym że RNS jest zamontowane oryginalnie. Wszystko zależy z którego miesiąca masz Audi. Jeżeli jest to przedział lipiec- grudzień 2003 to się zgodzę. Natomiast od stycznia 2004 montowana była już nowsza nawi RNS-E.
Najpierw wysuń radio i sprawdź czy jest tam ta wtyczka 26pin (czarna z zielonym zabezpieczeniem) Jeżeli jest i jest również wpięta, to zdemontuj lewy boczek w grabażniku i tam powinien być TMC. |
Wiec tak mam zdjęcia jakie wtyczki mam z tyłu podłączone do radia - czarnej z zielonym zabezpieczeniem brak
Wiec teraz pozostało rozebrać w bagażniku boczek - jednak nadal nie mogę sobie wyobrazić gdzie to może być w sedanie - szukać tego bliżej wnęki czy nawiewu?

Jeżeli nie ma wtyczki to odpuść sobie tapicerkę bagażnika. Tunera nie ma i tyle. Ta instalacja która jest przystosowana jest do Symphony. Kup TMC przerób wiązkę i tyle w temacie.
| Adi202 napisał/a: |
| Jeżeli nie ma wtyczki to odpuść sobie tapicerkę bagażnika. Tunera nie ma i tyle. Ta instalacja która jest przystosowana jest do Symphony. Kup TMC przerób wiązkę i tyle w temacie. |
Adi na wstępie jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Czy ten moduł będzie w porządku? - jeżeli tak to biorę
http://allegro.pl/audi-a4...6304990791.html
Czy jesteś w stanie mi powiedzieć co rozumiesz pod pojęciem przerób wiązkę? - muszę coś kupić? Rozumiem, że po podłączeniu wszystkiego Navi też będzie funkcjonować (mam świadomość, że do tej wersji nie ma już aktualizacji i że potrzebuję płytkę)
To jest właśnie to czego potrzebujesz. Aby się podłaczyć z TMC będziesz musiał zmodyfikować obecne połączenia. O tym później kup najpierw TMC i wiązkę z wtyczkami aby się wpiąć do instalacji i RNS.
| Adi202 napisał/a: |
| To jest właśnie to czego potrzebujesz. Aby się podłaczyć z TMC będziesz musiał zmodyfikować obecne połączenia. O tym później kup najpierw TMC i wiązkę z wtyczkami aby się wpiąć do instalacji i RNS. |
Ok wiec zamawiam.
Czy wiązka z wtyczkami to jest to?
http://allegro.pl/adapter...6807708196.html
No nie całkiem to czego potrzebujesz. Jest 26cio pinowa wtyczka, ale brakuje jeszcze wtyczki do TMC.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych