Car Audio » [a4 b6] Navigation plus audi
Odpowiedz do tematu
 
romario napisał/a:
Witam. Podepnę się trochę pod temat. Mianowice, zawitało u mnie RNS-D w moim przedlifcie A3. Nie ruszałem nic w żadnej kostce, po za podpięciem "Safe Pin". Teraz mój problem. Posiadam oryginalne nagłośnienie Audi + sub w bagażniku, też oryginał i niestety jest w głośnikach brak basu, płytki dźwięki, przy ustawieniu basu na max. W poprzednim radiu (Audi Concert) wszystko grało bardzo pięknie, bas był i czysty wyrazisty dźwięk, więc problem suba i głośników odpada. Drugi problem, trochę denerwujący problem to wyrzucane komunikatu, razem z piszczeniem przy każdym uruchomieniu. Coś tam TP-memo itp. Bardzo proszę o pomoc z moim problemem. Z góry dzięki.
piszczy bo informuje Cię,że nie ma komunikacji z TMC, podeslij kodowanie tej navi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kodowanie jakie mam to 00405

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, przerabiam 1din na 2 din. Obecnie posiadam radio chorus II, wkrotce mam odebrac przesyłkę z RNS-d razem z koszem i tunelem. Mam pare pytań:
1. Czy taki o to adapter wystarczy do podłaczenia tego bez przeróbek i ciagniecia kabelków z licznika?
http://allegro.pl/adapter...ta%C5%82e-67104
2. Czy jesli zakupie tunerbox audi to sygnały can L i can H mogę wziąć z kostki C2 obecnej instalacji, bo obecnie tam one sie znajduja dla radia chorus II
3. Czy dla radia rns-d do kostki c2 bede musiał też przełożyć piny tel- i tel + z kostki D obecnej instalacji
4. Co zrobić z kostką D i jej pinami tel mute, nav. con., NF- i NF+

[ Dodano: Sob 12 Wrz, 2015 16:58 ]
Jeszcze jedno pytanie, Czy ten o to tunerbox bedzie pasował do a4 b6 ?
http://allegro.pl/modul-s...5177479797.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
romario napisał/a:
Kodowanie jakie mam to 00405
napisz mi jeszcze czy masz BOSE telefon, zmieniarkę itd

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co byś nie podłączał chodzi mi o adapter, to i tak musisz dorzucić do kostki zasilającej 3 przewody. Ten adapter z aukcji jest jak najbardziej OK, ale w obecnej wtyczce zasilającej brakuje przewodów podświetlenia, GALA oraz klemy 86 czyli stacyjki.
Tuner TMC potrzebny jest jak wiadomo głównie do komunikacji RNS z FISem. Tak więc kostka C2 posiada CAN Info który musisz podłączyć do Tunera TMC, a CAN Bosch z TMC podpiąć do 26cio pinowej kości w adapterze.
Przewody gniazda D będziesz musiał przełożyć odpowiednia od gniazda A i C.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie mam Bose ani telefonu. Mam tylko zmieniarkę. Co zrobić, żeby ten komunikat nie wyskakiwał i nie denerwował? Po samym kodowaniu to zniknie czy trzeba jakieś kable prowadzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
romario napisał/a:
Nie mam Bose ani telefonu. Mam tylko zmieniarkę. Co zrobić, żeby ten komunikat nie wyskakiwał i nie denerwował? Po samym kodowaniu to zniknie czy trzeba jakieś kable prowadzić?
wpisz takie kodowanie 05012
aby wyłączyć komunikat o TMC musisz wejść w adaptacje i w kanale 6 zmienić wartość 1 na 0

Wystawiono 1 piw(a):
romario
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zadziałało ale tylko w połowie. Mianowicie, wpisałem to kodowanie i od razu zauważyłem, że powrócił bas, jednak teraz mi głośniku z przodu nie grają. Co do tego komunikatu to zastosowałem się do twojej instrukcji i podziałało, dzięki. Jak macie jakieś pomysły co mogę jeszcze poprawić w tym kodowaniu to proszę o waszą pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi za pomoc, jeszcze pytanie odnośnie tunerboxa: czy musi być on konkretnie od a4 czy od pasatta b5fl albo a6 c5 będzie też pasował?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
gayo_s napisał/a:
Dzięki Adi za pomoc, jeszcze pytanie odnośnie tunerboxa: czy musi być on konkretnie od a4 czy od pasatta b5fl albo a6 c5 będzie też pasował?

To są te same tunery, tylko numer mają inny.

Wystawiono 1 piw(a):
gayo_s
Postaw piwo autorowi tego posta
 
romario napisał/a:
Zadziałało ale tylko w połowie. Mianowicie, wpisałem to kodowanie i od razu zauważyłem, że powrócił bas, jednak teraz mi głośniku z przodu nie grają. Co do tego komunikatu to zastosowałem się do twojej instrukcji i podziałało, dzięki. Jak macie jakieś pomysły co mogę jeszcze poprawić w tym kodowaniu to proszę o waszą pomoc.
kodowanie jest dokładnie pod Twoje auto, tak więc powinno wszystko działać...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zakupiłem tuner box na allegro i przyszedł mi taki sprzet z takimi wyjsciami. Rózni sie od tego z wyjsciami na anteny(na aukcji zdjecie było inne niż w rzeczywistości, miałem dostać do tego wszystkie kostki z obcietymi kablami a tu d**a). Do czego służy ta niebieska kostka? ja mam tez jakos podłaczać?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d6d09d411298c7a6

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to wielki NEGATYW dla tamtego pana. To jest interfejs do nawigacji Low nonDX. Cena złomu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witajcie, chciałbym podpiąć się do tematu ponieważ nie mogę wyciągnąć mojego RNS-D z kokpitu. Mimo użycia kluczy nie chce wyjść, tzn klucze nie zahaczają się mocno i wyskakują, a radio nawet nie myśli drgnąć? Czy to odosobniony przypadek, czy raczej normalny? Może macie namiary na dobre klucze do radia i pomysł jak je ruszyć ??

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz złe klucze, lub odkształcone zabezpieczenia w radiu. Klucze powinny się zatrzasnąć i rozchylając je delikatnie na zewnątrz zabezpieczenia powinny się schować w obudowie radia.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa