[A4 07'] komunikaty świateł na wyswietlaczu
Drodzy Klubowicze!
Jestem nowym użytkownikiem forum, i w temacie Audi nie orientuję się za dobrze, więc proszę was o wyrozumiałość i o poradę

a więc przechodząc do sedna sprawy:
od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów. Po wstępnych oględzinach samochodu z zewnątrz nie wykryłem żadnej awarii, czytałem w książce serwisowej że mógł również wystąpić problem z wiązką kabli lub też z awarią bezpiecznika. Jest to Audi a4 b7 z 2007r Dziękuję za wszelkie informację
Pozdrawiam
Re: Jak zdiagnozować usterkę kierunkowskazu?
| Grabiu napisał/a: |
Drodzy Klubowicze!
Jestem nowym użytkownikiem forum, i w temacie Audi nie orientuję się za dobrze, więc proszę was o wyrozumiałość i o poradę a więc przechodząc do sedna sprawy:
od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów. Po wstępnych oględzinach samochodu z zewnątrz nie wykryłem żadnej awarii, czytałem w książce serwisowej że mógł również wystąpić problem z wiązką kabli lub też z awarią bezpiecznika. Jest to Audi a4 b7 z 2007r Dziękuję za wszelkie informację
Pozdrawiam |
więc tak po pierwsze zapraszamy do działu przywitań
Co miałeś na myśli pisząc "po wstępnych oględzinach"? sprawdzałeś bezpieczniki? robiłeś coś innego?
Tak sprawdzałem bezpieczniki i jest wszystko w porządku. Przy każdym włączeniu kierunkowskazu prawego wyświetla mi się ta informacja, lecz tak jak wspominałem wcześniej wszystkie żarówki są w porządku. Chciałbym się dowiedzieć co jeszcze może być przyczyną, czy mogę jeszcze poczynić jakieś kroki przed wizytą u specjalisty.
Re: Jak zdiagnozować usterkę kierunkowskazu?
| Grabiu napisał/a: |
od paru dni wyświetla mi się komunikat odnośnie prawych kierunkowskazów. |
A co to dokładnie za komunikat?
Jest to komunikat komunikat który nie zawsze włącza się po "załączeniu kierunkowskazu".
Komunikat dotyczy tylnego prawego kierunkowskazu. Załącznikiem są zdjęcia które obrazują problem po wciśnięciu przycisku "check".

Komunikat na drugim zdjęciu nie informuje czasem o braku światła stop??
Drugi komunikat oznajmia awarię STOPU. Jeżeli masz oryginalne lampy proponowałbym na początku sprawdzić dobrze kontakty lampy oraz punkt masowy.
Dziękuje Serdecznie, a ten pierwszy komunikat?
| Grabiu napisał/a: |
| Dziękuje Serdecznie, a ten pierwszy komunikat? |
Pierwszy komunikat mówi o usterce żarówki świateł pozycyjnych lub mijania która może być również spowodowana wadą połączeń elektrycznych - głównie masa.
Właśnie sprawdziłem wszystkie żarówki,lampy (światełka działają) wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc zostają jedynie tylko te komunikaty. Czy jest potrzeba sprawdzenia samochodu u elektryka?
| Grabiu napisał/a: |
| Właśnie sprawdziłem wszystkie żarówki,lampy (światełka działają) wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc zostają jedynie tylko te komunikaty. Czy jest potrzeba sprawdzenia samochodu u elektryka? |
nie koniecznie, usterke moze powodowac wadliwa żarówka lub samo jej podłączenie , mówiac prosto nie siedzi tak jak pownna przez co raz działa a raz nie, w mojej 6-tce było to samo i okazało się,że samo gniazdo miało skorodowany pin
Aha rzeczywiście to ma sens, ale i tak pewnie w razie usunięcia usterki będę musiał odwiedzić zakład, który tym się zajmuję w celu "skasowania" tego błędu, (jeśli oczywiście mogę to tak nazwać). Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędne nazewnictwo niektórych czynności bądź elementów, ale jestem na razie świeży w tym temacie
| Grabiu napisał/a: |
Aha rzeczywiście to ma sens, ale i tak pewnie w razie usunięcia usterki będę musiał odwiedzić zakład, który tym się zajmuję w celu "skasowania" tego błędu, (jeśli oczywiście mogę to tak nazwać). Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędne nazewnictwo niektórych czynności bądź elementów, ale jestem na razie świeży w tym temacie
|
tych błedów nie musisz kasowac, gdyz jest to Auto Check który inforuje Cie o podstawowych systemach w samochodzie, jak ciśnienie oleju, poziom cieczy chłodzacej, stanie okładzin hamulcowych ,ładowania, swiatłach stopu, oraz pozycyjnych...
Dziękuję bardzo za cenną informację
Pozdrawiam