Pozostałe tematy » [80 B3]Naprawa peknięc i montaż blendy między tylne światła
Odpowiedz do tematu
 [80 B3]Naprawa peknięc i montaż blendy między tylne światła
Oto moja zdobycz, którą udało mi się okazyjnie kupić



ale nie jest w idealnym stanie ta blenda, od środka przy rogu co do karoserii dolega do podklejenia będzie



kawałek ten malutki mam, na aucie nie będzie tego widac, zastanawiam się jakim klejem to zrobic, bo ze oprócz srub pod spód lampy jak dochodzi do karoserii się podkłada smar biutumiczny juz wiem.... teraz pozostaje kwestia naprawy tych uszkodzen, co by niebyło widac

i jeszcze w jednym miejscu juz nie tak drastycznie jest pekniecie małe, na tym pierwszym zdjęciu jak przyjrzeć to można zobaczyć, a cała reszta jest bardzo ładna, ori hella to jest...


to jakieś sugestie koledzy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moja blenda również jest popękana, ale skleiłem ją super glue i praktycznie tego nie widać, co do samego montażu to zapodaj klej do szyb , lub silikon i na 100% będzie ok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja patrzyłam tam z tyłu na malutkim kawałku super glue, to on nalot taki biały zostawia :(
a tam jest jeszcze na wierzchu małe peknięcie i czymś co by śladów nie zostawiło najlepiej chyba....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja nałożyłem bardzo śladowe ilości super glue i nic nie widać ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja proponuję S.O.S. firmy Patex. Jest niemiłosierny jeżeli chodzi o trwałość połączeń i nie zostawia dużych nalotów. Coś co wypłynie na zewnątrz można potraktować wodnym papierem ściernym i na koniec przepolerować.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth, ja osobiście bym to skleił dwuskładnikowym klejem epoksydowym. Po całkowitym wyschnięciu robi jest bezbawrny, nie zostawia nalotów jak chociażby "super glue" czy "kropelka", i na dodatek jest wystarczająco mocny. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adi a ja myślałem czy by tego nie skleił na gorąco [gorącym powietrzem]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
piecka napisał/a:
adi a ja myślałem czy by tego nie skleił na gorąco [gorącym powietrzem]

też można, ale nie każdy posiada takie urządzenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
ja myślałem czy by tego nie skleił na gorąco [gorącym powietrzem]

ale o bym musiała gdzies z tym jechac wtedy (tylko gdzie?) bo ja nie umiem sama tak skleic i nie mam urządzenia takiego :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
bo ja nie umiem sama tak skleic i nie mam urządzenia takiego :(

Ja mam, ale na zlot Kolesi się nie wybierasz. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth, jak tam blenda na swoim miejscu :?:
zapodaj fotki jak się prezentuję :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
KrisPrG napisał/a:
Astaroth, jak tam blenda na swoim miejscu :?:
zapodaj fotki jak się prezentuję :mrgreen:

niestety cały czas pod ścianą przy komodzie stoi jeszcze :roll: nie posklejałam nawet jej, totalnie czasu nie miałam sie tym zajac :(
kleju tez nie kupiłam nie wybrałam jeszcze czym to w koncu bede ją kleic, a znowu ten ten smar biutumiczny, to sobie pomyslałam ze pojade do jakiegos lakiernika, zeby troche mi sprzedał :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gosiu - ja używałem do plastików /nawet ori dokładki Kamei/ kleju do twardych plastików. Takowy rozpuszcza plastiki i je ze sobą łączy. Po zabiegu można miejsce łączenia lekko papierkiem wodnym przelecieć i pastą polerską i ślady będą minimalne. Nie pamiętam jak się klej nazywa - jutro napiszę jak znajdę u ojca - ale tubka kosztuje 6zł a jest pojemności 4-5 SuperGlue :->

[ Dodano: Wto 14 Lip, 2009 20:59 ]
Sorki że tak długo to trwało ale ma trochę na głowie i nie mogłem znaleźć tgo kleju...

Nazywa się "Technicoll - Hard plastic glue"

Może Ci się jeszcze przyda Gosiu.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.21.76.0 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa