Klimatyzacja » [100 C4]Klimatyzacja słabo chłodzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
wojtas1979 napisał/a:
DenniSZgc dzięki za opis ale żeś się rozpisał :-D Sprawdzę wszystko po kolei.Za napełnienie i ozonowanie zapłaciłem w tamtym roku 150zł (we Wrocławiu).Na sprzęt do napełniania mogłem zerkać do woli (była to maszyna firmy ecotechnics) miała 3 zegary.Widziałem obok jak napełniał audi chyba A4 to mógł podłączyć oba węże czerwony i niebieski na raz u mnie jest tylko jedno wejście i robił to na zmianę.Nie wiem czy to ma znaczenie ale ta maszyna po jakimś czasie zaczęła piszczeć,przyszedł mechanik coś tam nacisnął i już nie piszczała.

Jeden waz to nic zlego poprostu masz jedna gniazdo. Piszczenie tez ok :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Dokładnie. Sitko znajduje się zaraz za czujnikiem niskiego ciśnienia na łączeniu przewodów.
pzdr
Czyli tutaj znajduje się ten filterek?Jeśli tak to wątpię żeby ktokolwiek kiedykolwiek tam zaglądał.


post zawiera załącznik
Fil.JPG
Plik ściągnięto 37003 raz(y) 11,68 KB
Fil.JPG
Plik ściągnięto 37003 raz(y) 11,68 KB
Fil.JPG
Plik ściągnięto 37003 raz(y) 11,68 KB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Jeśli tak to wątpię żeby ktokolwiek kiedykolwiek tam zaglądał.

Więc do dzieła! ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klimatyzacja chłodzi już prawidłowo.Po sprawdzeniu w warsztacie okazało się że sprężarka pracuje prawidłowo, po zaważeniu czynnika okazało się że brakuje ok 2/3 czynnika.Powodem takiego stanu było nieprawidłowe napełnienie klimatyzacji.Tym razem została ona napełniona dwoma przewodami naraz,jeden standardowo w skraplacz drugi i to widziałem po raz pierwszy podpięty został po wykręceniu zaworu rozprężnego (nie mam dwóch miejsc do podpięcia węża).Podobno jak napełnia się jednym wężem to układ może zostać nieprawidłowo napełniony.Dodatkowo napełniono olejem z barwnikiem UV.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Klimatyzacja chłodzi już prawidłowo.Po sprawdzeniu w warsztacie okazało się że sprężarka pracuje prawidłowo, po zaważeniu czynnika okazało się że brakuje ok 2/3 czynnika.Powodem takiego stanu było nieprawidłowe napełnienie klimatyzacji.Tym razem została ona napełniona dwoma przewodami naraz,jeden standardowo w skraplacz drugi i to widziałem po raz pierwszy podpięty został po wykręceniu zaworu rozprężnego (nie mam dwóch miejsc do podpięcia węża).Podobno jak napełnia się jednym wężem to układ może zostać nieprawidłowo napełniony.Dodatkowo napełniono olejem z barwnikiem UV.

A jak wyszło z tym filterkiem? Sprawdziłeś go?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
A jak wyszło z tym filterkiem? Sprawdziłeś go?
Nie sprawdzałem niczego.Podjechałem do zakładu żeby odessać czynnik,ale jeszcze chciałem żeby sprawdzono wydajność sprężarki i po podpięciu pod manometry okazało się że sprężarka jest sprawna, ale brakuje czynnika więc podjąłem decyzje aby już ją napełnić skoro wszystko już jest podłączone.Po prostu poprzedni zakład napełniania popełnił jakiś błąd i stąd ja szukałem przyczyny we wszystkim tylko nie w braku czynnika bo byłem pewny że on jest.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas1979 napisał/a:
Nie sprawdzałem niczego.Podjechałem do zakładu żeby odessać czynnik,ale jeszcze chciałem żeby sprawdzono wydajność sprężarki i po podpięciu pod manometry okazało się że sprężarka jest sprawna, ale brakuje czynnika więc podjąłem decyzje aby już ją napełnić skoro wszystko już jest podłączone.Po prostu poprzedni zakład napełniania popełnił jakiś błąd i stąd ja szukałem przyczyny we wszystkim tylko nie w braku czynnika bo byłem pewny że on jest.

Najważniejsze, że wszystko właściwie działa- czyli jest efekt i znalazłeś kompetenty serwis. :ok:
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witajcie
dzis byłem z moja nieszczesna klima :) )))
i wiecie co sie okazało : brak czynnika :)
a wszystko przez patafianów co nabijali mi klime z Groupona :) ))) polakomilem sie na niska cene i efekt był taki, że nabili mi nie 750g czynnika , czyli tyle co powinno byc w ukladzie , tylko 100 g .......... Nauczka na przyszłość : NIGDY nie ufajcie zbyt niskiej cenie za jakąkolwiek usługe .......
Poza tym wszystko hula jak na razie , sprezarka spreza , i ładnie chłodzi :)
pozdrawiam wszystkich i prosze o zamkniecie tematu :) )))


aaaaaaa jeszcze tylko jedno pytanko : filtr kabinowy jak wymieniam wkladam strzałką do przodu auta czy strzałka do tyłu auta ? w/g strzałka na filtrze powinna wskazywac przód auta ale moge sie mylić :) ))))

Pozdrawiam wszystkich :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Strzałka na filtrze wskazuje kierunek przepływu powietrza.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.217.6.114 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa