Czujniki, kody i schematy » [100 C4] Czujnik temperatury 4 piny
Odpowiedz do tematu
 
Spokojnej i słodkich snów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
brązowy z zółtym paskiem znalazłem z zielonej kostce, ale tak jak by na 3 pinie i mierzyk pokazał ok 300 omów na ciepłym silniku, czyli chyba dobrze. a na 16 pinie była masa, jeśli dobrze pamiętam, cały brązowy przewód

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
brązowy z zółtym paskiem znalazłem z zielonej kostce, ale tak jak by na 3 pinie i mierzyk pokazał ok 300 omów na ciepłym silniku, czyli chyba dobrze. a na 16 pinie była masa, jeśli dobrze pamiętam, cały brązowy przewód

Na pinie 3 powinien być przewód niebieski z żółtym paskiem który również podłaczony jest do czujnika temperatury. Jest to funkcja przegrzania jak i poziomu płynu. Brązowy z żółtym paskiem to temperatura silnika i powinien być na pinie nr 16.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I prawdę powiedziałeś. Jak się przyjrzałem po rozebraniu wtyczki to widać ładnie jak są ponumerowane piny. Zmyliła mnie jedynka u dołu wtyczki. Ale nie ważne. Więc teraz pytanie jak sprawdzić sam wskaźnik, bo od czujnika do wtyczki wszystko ładnie przewodzi.Można sprawdzić sam wskaźnik czy trzeba razem z całą szafą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wykręć wskaźnik temperatury i podłącz go na dosłownie 2s do zasilania np 12V. Jeżeli wskazówka się nie ruszy, to przerwany jest obwód cewki. Wówczas zostaje kupno drugiego lub reperacja uszkodzonego. Przerwa robi się zawsze przy samych zaciskach (śrubach).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Przerwa robi się zawsze przy samych zaciskach (śrubach).

Z kąd to wszystko wiesz mistrzu????

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Przerwa robi się zawsze przy samych zaciskach (śrubach).

Z kąd to wszystko wiesz mistrzu????

Z życia wzięte.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie podoba mi się sam wskaźnik, już raz go wymieniałem i chyba został założony już uszkodzony. W weekend będę u brata, i będę zmieniał na stary mierzyk.

Mam takie pytanko, jak można sprawdzić czy sam mierzyk jest super sprawny. Tak się zastanawiam czy jak do jednego przyłącza dam +12V a do drugiego masę przez rezystor tak ok 200 omów tak żeby była temperatura ok 90 stopni to będzie dobrze????

Dziś w pracy wskaźnik ustawił się jak zapodałem mu rezystor 120 omowy. Wie ktoś jaka powinna być właściwa wartość??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te wskaźniki zasilane sa napięciem 7V. Jak podasz 12V wartość wskazana będzie zawyżona.
Jeżeli wskaźnik nie ma przerwy, to musi być sprawny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jak podasz 12V wartość wskazana będzie zawyżona

dobrze wiedzieć, jutro dalej popatrzę ,

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam serdecznie mam problem ze wskaźnikiem temperatury problem polega na tym że jak silnik się rozgrzeje do 90 to wskaźnik temperatury wychyla się ledwo na 50 stopniach . instalacja sprawdzona od czujnika do wskaźnika ok napięcie na wskaźniku jakieś 11.45V i moje pytanie czy takie powinno być bo piszecie że powinno być 7 v . Moje autko to audi 100 c4 2.6 licznik z 7 zegarami prosił bym o jakąś poradę ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli masz stary typ zegarów, to powinno być 7V.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 18.119.105.239 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa