Układ kierowniczy » [100, 80/90, 200, V8, Coupe] Nakładka kierownicy...
Odpowiedz do tematu
 [100, 80/90, 200, V8, Coupe] Nakładka kierownicy...
Takie kuku mi się stało:



Najpierw warsztat wymieniający magiel mi to naruszył i pokleił, a potem w trakcie używania przez jakieś 2-3 lata klej puścił i kaput.
Te plastikowe "cosie", które siedzą w nakładce wewnątrz sprężyn są urwane - od kieroki jak mniemam, ktoś łapał to klejem, ale ten puścił. I tak wtedy nie działało idealnie, ale przynajmniej się trzymało, a teraz zupełnie nie wiem jak to przymocować raz a dobrze - przykleję, to albo nie będzie klakson działał, albo będzie krzywo czy coś.

Dzwoniłem do ASO, nie ma ani kierki, od której to właśnie ułamały się te plastikowe jabłuszka czy coś (wycofana z produkcji w 2007), ani nakładki.

Da się naprawić, czy nówka?
nr nakładki to 8a0 951 525 A, kierownicy: 893 419 091 F (ETKA znajduje ją z literkami E i G, ale z F - jak jest wybite na mojej - nie ma. Tylko przy nakładce podaje, że jest ona dla kierki 893 419 091 E/G).

Jest tu:
https://trshop.audi.de/konakart/SelectProd.do?prodId=5242&manufacturer=manufacturer&category=Electrical+equipment&name=STEERING%20WHEEL&model=0001

Ale w ASO gostek mówi, że wyjdzie przy sprowadzeniu co najmniej 1000 netto, nie wiem jakim cudem, skoro cena 84 euro? Spróbuje sie tam sam zarejestrować i zobaczę czy uda się coś podziałać.

A jeszcze mi przyszło do głowy, że mogę to pokleić spawarką do plastiku, mam taką nagrzeware i paski z różnymi rodzajami plastików, ale nie wiem jako to dokładnie materiał jest kurde, zeby się trzymało. Ew. poxipolem dwuskładnikowym, ale najlepiej tą spawarą...

Jak macie jakieś rady, walcie.

Zawsze mogę używańca, ale albo będzie już uszkodzony gdzieś, albo inny numer, albo nie będzie pasował, albo albo. Jak się da, wole swoją naprawić...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że rozsądnym wyjściem byłoby kupno podobnej nakładki Audi i zrobienie z niej implantów do właściwej. Typ tworzywa powinien być odciśnięty w nakładce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Problem w tym, że te plastikowe trzpienie odłamały się od kierki, nie od nakładki. Spróbuję zedrzeć klej i na chybił-trafił pokleić spawarką z różnymi paskami, może się uda. Ani na kierce ani na nakładce nie widzę rodzaju tworzywa. Na nakładce jest tylko odbita "12" ale w odbiciu lustrzanym, oraz "7". Na nakładce jest też "1/1 685", a na kierownicy w dwóch miejscach "685" oraz "F" - widać na fotkach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wieczorem zerknę, może mam taką kierę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki jimv8, daj znać.

Już wszystko wiem:



Śrubką w kierownicy (czterema), dzięki której klakson wyje po zetknięciu z blaszką w nakładce, przykręcone są plastikowe trzpienie - one mi właśnie popękały.

Póki co upatrzyłem na allegro używana kierkę, jak będą idealne te trzpienie to kupię, bo luzem palasticzków brak - były, w 2010r. na aukcji ;-p


A w sklepach ze spinkami samochodowymi nie idzie się ich dopatrzeć. jimv8, daj znaka, może masz je u siebie luzem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie mam kiery :/
niestety :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, kupiłem na allegro, koleżka wymontował mi z kierownicy, szczęśliwie wszystkie całe, więc szafa gra. Można spokojnie obszywać kierkę ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 3.145.83.150 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa