 |
Przesunięty przez: szynszylek Wto 17 Cze, 2014 15:18 |
Auto ściąga w lewo |
| Autor |
Wiadomość |
ramzesisko

Model: A3 8l
Silnik: ASZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 04 Mar 2014 Wszystkie posty: 15
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014 00:51 Auto ściąga w lewo
|
|
|
Witam! Mam problem ze swoją A3. Zaraz po zakupie zauważyłem, że ściąga w lewo, pojechałem ustawić zbieżność, po ustawieniu miałem kierownicę prosto i jak ją trzymałem auto jechało prosto, lecz po puszczeniu sama skrecała w lewo i auto sciagało. Zauważyłem, że kołyska i tuleje w niej nie były w najlepszym stanie, została wymieniona. Lecz teraz wyszły jeszcze gorsze chocki... Auto dalej ściąga jak sciagało i do tego lewe przednie koło jest przesunięte 2 cm do przodu względem prawego. I teraz nie wiem, gdzie szukać dalej przyczyn tego zjawiska w zawieszeniu czy auto musi wylądować na ramie naprawczej... Co możecie zasugerować, gdzie szukać przyczyn... Może ktoś już miał doświadczenie z takim zjawiskiem? |
|
|
|
|
|
 |
Astaroth
mystic darkness


Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy Dołączyła: 11 Maj 2009 Wszystkie posty: 1661
     
Piwa: 208/553 Skąd: lódzkie
|
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014 01:38
|
|
|
podłuznica krzywa? |
_________________
Dwa stare zamiast jednego nowego
Audi 80 B4
Audi A3 8L |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014 10:45
|
|
|
Zasada jest taka, że robi się najpierw naprawę zawieszenia, a dopiero później jedzie na geometrię. Żaden szanujący się warsztat nie podejmie się ustawienia zbieżności jeżeli auto ma wybite zawieszenie. Powodem ściągania mogą być nawet złe opony.
Sprawdź dokładnie elementy zawieszenia i pojedź jeszcze raz na geometrię, ale do kogoś kto ma o tym pojęcie. Dobry diagnosta potrafi nawet wyciągnąć "dwa ślady" z banana. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
ramzesisko

Model: A3 8l
Silnik: ASZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 32 Dołączył: 04 Mar 2014 Wszystkie posty: 15
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014 15:03
|
|
|
Ustawiłem w szkole samą zbierzność bo nie było możliwości ustawienia kątów. A, że zawieszenie lekko stukało i były wybite tuleje kołyski to wymieniłem je i po poskładaniu całości wyszło, że lewe koło jest 2 cm przesunięte do przodu... |
|
|
|
|
|
 |
Tundi

Model: A6 C4 QUATTRO, A4 B5
Silnik: AEL , ANB
Zasilanie: Diesel , Benzin
Nadwozie: Avant , Avant
Wiek: 42 Dołączył: 15 Wrz 2014 Wszystkie posty: 12
     
Skąd: Mazowieckie
|
Wysłany: Nie 25 Paź, 2015 19:39
|
|
|
kolego , mialem podobnie w swojej a4 , ucz sie z bledów innych bo bedzie cie drogo kosztowalo , na przyklad ja wymieniłem cale zawieszenie przednie , drazki laczniki stabilizatorow amortyzatory sprezyny , geometria , i co ?? i nic... problem lezał ... w oponach |
|
|
|
|
|
 |
eleszet
..................


Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy Dołączył: 31 Paź 2012 Wszystkie posty: 1655
     
Piwa: 79/18 Skąd: Dolny Śląśk
|
Wysłany: Pon 26 Paź, 2015 00:16
|
|
|
Łoł łoł łooł ale Kolega odkopał. Patrzyłeś Kolego na datę ostatniego postu? Nie kontynuuj tego bo temat dawno umarł. |
_________________ Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł"
wszystko się da to tylko kwestia uporu...
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ kierowniczy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |