 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:35 |
[c4 2.6 v6 ABC]Problem z chłodzeniem |
| Autor |
Wiadomość |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 13:47
|
|
|
wiatraki z tego co mi wiadomo powinny właczyć się przy 97 stopniach, nie napisałeś czy jak normalnie jedziesz to też masz 50 stopni, a może to świadczyć o uszkodzonym czyjniku temperatury, mało prawdopodobna jest usterka termostatu |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 13:51
|
|
|
Witaj
Jak jeżdżę normalnie to silnik ma temperaturę między 50-60 czyli jest wg mnie ok.
dziwi mnie tylko to, że nie odpaliły wiatraki tylko zaczął wywalać wodę.
Artur |
_________________ Jest A6 C5 2.8 v6 Quattro sedan
Jest Nissan Patrol k160 3.3Td
Jest Polski Fiat 126p 650
Było BMW E39 530D sedan
Było BMW E34 520 Touring
Było Audi 100 c4 2,6 sedan
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 14:01
|
|
|
to źle pokazuje, powinno pokazywać ok 90 stopni, powinieneś sprawdzić czujnik w chłodnicy, on załącza wentylatory |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 14:44
|
|
|
| Arturo649 napisał/a: | Witaj
Jak jeżdżę normalnie to silnik ma temperaturę między 50-60 czyli jest wg mnie ok.
dziwi mnie tylko to, że nie odpaliły wiatraki tylko zaczął wywalać wodę.
Artur | 50-60 st to w żadnym wypadku nie jest ok, swiadczy to o nie dogrzanym silniu. Tak jak pisał kolega powyzej wymień termostat |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 18:20
|
|
|
| Pasiak napisał/a: | | Tak jak pisał kolega powyzej wymień termostat |
wymiana nie zaszkodzi, ale na początku bym sprawdził czujnik temperatury cieczy, jest z tyłu za lewą głowicą, stojąc od przodu. Jak by był uszkodzony termostat to przy 90 stopniach by nie sadziło płynu |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 18:42
|
|
|
Problem chyba będzie większy...
dolałem wcześniej wody i autko stało około 5 godzin po czym wsiadłem odpaliłem i zapaliła się kontrolka braku płynu ponownie... czyżby uszczelka pod głowica?
2 tygodnie temu kupiłem tą audi wszystko było ok do tej pory a właściciel twierdził, że 2 miesiące wcześniej robił głowice, obydwie uszczelki, uszczelniacze, olej i inne płyny również. Osobiście od momentu kupna nie robiłem wielkich przebiegów bo tylko 3km do pracy i do domu. Hmm czyżby mechanik dał ciała ?...
załamka lekka, bo koszt robocizny będzie znaczny przy głowicach napewno
Pozdrawiam,
Artur |
_________________ Jest A6 C5 2.8 v6 Quattro sedan
Jest Nissan Patrol k160 3.3Td
Jest Polski Fiat 126p 650
Było BMW E39 530D sedan
Było BMW E34 520 Touring
Było Audi 100 c4 2,6 sedan
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 19:40
|
|
|
| Arturo649 napisał/a: | Problem chyba będzie większy...
dolałem wcześniej wody i autko stało około 5 godzin po czym wsiadłem odpaliłem i zapaliła się kontrolka braku płynu ponownie... czyżby uszczelka pod głowica?
2 tygodnie temu kupiłem tą audi wszystko było ok do tej pory a właściciel twierdził, że 2 miesiące wcześniej robił głowice, obydwie uszczelki, uszczelniacze, olej i inne płyny również. Osobiście od momentu kupna nie robiłem wielkich przebiegów bo tylko 3km do pracy i do domu. Hmm czyżby mechanik dał ciała ?...
załamka lekka, bo koszt robocizny będzie znaczny przy głowicach napewno
Pozdrawiam,
Artur |
Na uszczelkę jeszcze za wcześnie. Przy wybiciu płynu nigdy się nie dowiesz jaka ilość poszła w eter. Dolałeś do poziomu na zbiorniczku a pompa wody zrobiła swoje. Musisz odpowietrzyć układ i sukcesywnie dolewać płyn chyba, że robiłeś to metoda podciśnieniową to co innego. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 20:07
|
|
|
Witam Cię Adi
Wodę dolewałem na zgaszonym silniku po tym jak przestygł.
Na spokojnie to przemyślałem i chyba spanikowałem za wcześnie jutro postaram się układ cały odpowietrzyć bo ani mi się stan oleju nie zwiększył ani stan płynu, z cygara też się nie dymi... możliwe jest chyba też, że pompa wody padłą bo skąd taki ubytek po przejechaniu 3km (z maxa na brak w zbiorniczku) jeszcze jedna ewentualność jakiś przewód albo króciec o którym mówiłeś jak byłem u Ciebie. Sprawdzę to jutro i wtedy będę wiedział coś więcej.
Jeszcze jedna z dziwnych rzeczy, które zauważyłem to pod korkiem wlewu oleju jest taki żółty osad... Znajomy mówił, że to o niczym jeszcze nie świadczy.
W którym miejscu jest odpowietrznik w moim układzie?
Pozdrawiam,
Artur |
_________________ Jest A6 C5 2.8 v6 Quattro sedan
Jest Nissan Patrol k160 3.3Td
Jest Polski Fiat 126p 650
Było BMW E39 530D sedan
Było BMW E34 520 Touring
Było Audi 100 c4 2,6 sedan
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 20:12
|
|
|
Dokładnie ma racje. O niczym to nie świadczy aczkolwiek to normalne zjawisko. Odpowietrznik powinien znajdywać się na podszybiu zaraz przed nagrzewnicą.
Nie ma co się stresować. Odpal silnik i dolewaj sukcesywnie płynu. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 20:23
|
|
|
Bardzo przydatna rzecz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Arturo649


Model: A6 c5 Quattro
Silnik: 2.8 V6 ALG
Zasilanie: benzyna + LPG
Nadwozie: sedan
Wiek: 39 Dołączył: 19 Lut 2012 Wszystkie posty: 54
     
Skąd: Zgorzelec
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012 21:12
|
|
|
Ciągaj z torrentów |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |