Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
[80 B4]Dziwny zapach
Kolejne wydatki
, no ale jak trza to trza zrobić nie co narzekać. Niunia musi smigać
. Dzienx Pasiak.Bronxik dla Ciebie :zdrowko:Dla pawcio również za naprowadzenie na cel
o dobrego mechanika teraz ciężko, niestety
tak z reguły jest ,że do dobrego to się człowiek nie dopcha
na obydwu wałach?
bo ten z przodu, to jest na wałku rozrządu i trzeba rozrzad zdjac, to Ci dojdzie jeszcze pasek z rolką i napinaczem (bo starego paska ponoc nie zakładac lepiej) a ten drugi simmering jest jeszcze gorszy, jeśli to chodzi o ten simmering przy skrzyni, bo trzeba silnik wyjąc lub skrzynie zeby go wymienic... a jest jeszcze trzeci na dole z przodu, wez wymien wszystkie jak juz bedzie ruszane
ja walczyłam z wyciekami w moim "kanciaku" i przerabiałam te wszystkie trzy simmeringi
Kolego, jak będziesz te simmeringi kupował i uszczelkę pod pokrywe, to kup z Reinza, rozrząd tez
Tak
Od kilku dni, w aucie pojawia mi sie dziwny zapach. Coś jakby olej palony. Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy, przeczysciłem nawiewy i nic. Dodam że podczas jazdy nie czuć nic tylko gdy sie zatrzymam a silnik jest nagrzany. Przy zimnym silniku też nic nie czuć. Mam na silniku lekkie wycieki oleju spod uszczelki ale były one już dawno a zapachu nie. Prosze o jakieś rady co jeszcze moge sprawdzić żeby sie go pozbyć. Nie wiedziałem gdzie wtawić ten temat bo problem nietypowy.
U mnie było tak czuć,ale "olejem wspomagania" jak mi pompa "umirerała"...
I też na rozgrzanym,ale to nie był zapach oleju silnikowego,bo mój silnik nie ma wycieków.
Pozdro
I też na rozgrzanym,ale to nie był zapach oleju silnikowego,bo mój silnik nie ma wycieków.
Pozdro
Przejrzyj dokładniej silnik, może jeszcze masz jakiś mały wyciek oleju. Będziesz czuł na postoju, bo wtedy nie ma pędu powietrza, i gorący olej, prawie się palący będzie się mocno dymił. I z tąd ten cały "zapach". Jak wiadomo jak jedziesz to powietrze wpada do komory silnika z dużą prędkością i możesz nie odczuć nic niepokojącego.
Musze chyba umyć silnik, albo chociaz wytrzeć i zobacze czy nadal bedzie ten "zapach". Poza tym zobacze po jakim czasie znów sie pojawią wycieki. Dzienx za rady.
no i po diagnozie , poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i simeringi na wałach
| Pasiak napisał/a: |
| no i po diagnozie , poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i simeringi na wałach |
Ostatnio zmieniony przez Sergio Pią 15 Maj, 2009 20:14, w całości zmieniany 1 raz
niestety kaskę trzeba wydć ,ale na mechaniorze zaoszczędzisz bo zrobimy to razem
| Pasiak napisał/a: |
| na mechaniorze zaoszczędzisz bo zrobimy to razem |
o dobrego mechanika teraz ciężko, niestety
Mam bardzo dobrego mechaniora ale...zapisy u niego na 2 tyg. wcześniej, a czasem sie przesunie.Jest zarobiony chłop.
| Sergio napisał/a: |
| Mam bardzo dobrego mechaniora ale...zapisy u niego na 2 tyg. wcześniej, a czasem sie przesunie.Jest zarobiony chłop. |
| Pasiak napisał/a: |
| no i po diagnozie , poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i simeringi na wałach |
na obydwu wałach?
bo ten z przodu, to jest na wałku rozrządu i trzeba rozrzad zdjac, to Ci dojdzie jeszcze pasek z rolką i napinaczem (bo starego paska ponoc nie zakładac lepiej) a ten drugi simmering jest jeszcze gorszy, jeśli to chodzi o ten simmering przy skrzyni, bo trzeba silnik wyjąc lub skrzynie zeby go wymienic... a jest jeszcze trzeci na dole z przodu, wez wymien wszystkie jak juz bedzie ruszane
ja walczyłam z wyciekami w moim "kanciaku" i przerabiałam te wszystkie trzy simmeringi
Kolego, jak będziesz te simmeringi kupował i uszczelkę pod pokrywe, to kup z Reinza, rozrząd tezPodpinam sie pod własny temat, bo sprawa dotyczy znowu zapachu w kabinie. Tym razem jest to ewidentnie zapach benzynki
. Normalnie podczas jazdy rzadko go czuć, chyba że przełączę wentylator na 2 bieg i wyższe. Gdy powietrze mocniej wieje wtedy dochodzi mnie zapaszek etylinki. Przejrzałem z grubsza silnik- w miare suchy, w garażu też ani kropelki. Dodam jeszcze, że obok auta też czuć, ale tylko po jeździe, rano gdy wejde do garażu nic nie czuć. Garaż mam blaszany wiec najprawdopodobniej wietrzeje.
W weekend wybieram sie do szwagra na kanał, gdzie mam szukać przyczyny? Na co i w którym miejscu szukać ewentualnego wycieku?
Jeszcze jedno, o ile dobrze kojarze to ten zapach pojawił sie jakiś 2-3 tyg. temu, wtedy to właśnie po roztopach zakopałem się przednimi kołami (dość głęboko- prawie do połowy koła) wyjeżdżając tyłem. Kumpel musiał mnie wyciągać, też ciągnąc mnie do tyłu. Auto darło osłoną po ziemi, być może to wtedy cuś się poluzowało lub pękło, nie wiem.
Czekam na jakieś sugestie i pomoc.
W weekend wybieram sie do szwagra na kanał, gdzie mam szukać przyczyny? Na co i w którym miejscu szukać ewentualnego wycieku?
Jeszcze jedno, o ile dobrze kojarze to ten zapach pojawił sie jakiś 2-3 tyg. temu, wtedy to właśnie po roztopach zakopałem się przednimi kołami (dość głęboko- prawie do połowy koła) wyjeżdżając tyłem. Kumpel musiał mnie wyciągać, też ciągnąc mnie do tyłu. Auto darło osłoną po ziemi, być może to wtedy cuś się poluzowało lub pękło, nie wiem.
Czekam na jakieś sugestie i pomoc.
Zapach benzyny czuć również przy pracy silnika na LPG?
| Cytat: |
| Zapach benzyny czuć również przy pracy silnika na LPG? |
sprawdź przewody idące od pompy paliwa do silnika, ale zrób to na kanale, niech , ktoś włącza zapłon a Ty obserwuj przewody, lub na odwrót.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych