Pozostałe tematy » [80 B4]Dziwny zapach
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Sergio napisał/a:
Cytat:
Zapach benzyny czuć również przy pracy silnika na LPG?
Tak

Przy pracy LPG pompka paliwa działa również, czy jest wyłączona?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Przy pracy LPG pompka paliwa działa również, czy jest wyłączona?
Wydaje mi się że działa, bo musi smarować układ, ale głowy nie dam.
Pasiak napisał/a:
sprawdź przewody idące od pompy paliwa do silnika, ale zrób to na kanale, niech , ktoś włącza zapłon a Ty obserwuj przewody, lub na odwrót.

Będziecie sie śmiać, ale...w którym miejscu u mnie jest pompa? Rozumiem że od dołu ją widać? :oops:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego co wiem to pompę paliwa masz w zbiorniku paliwa, aby się do niej dostać należny zdjąć wykładzinę bagażnika, przykręcona chyba na 4 wkręty.Nalezy ja odkrecic, wtedy widać górna cześć zbiornika i taka duza zakrętkę z wychodzacymi przewodami.Odkrec przewody, zakretke i wyjmij pozostala czesc, wtedy zobaczysz pompe, ktora znajduje sie w plastikowym koszu. usisz delikatnie odsunac plastikowe blokady pompki i pociagnac ja do gory. Pompka powinna wyjsc bez problemy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nie ma konieczności,abyś wyciagał pompę, tylko sprawdź przewody, czy nie ma nieszczelności.
Sergio napisał/a:
Wydaje mi się że działa, bo musi smarować układ, ale głowy nie dam.
nie musi może byc wyłączona.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Wydaje mi się że działa, bo musi smarować układ, ale głowy nie dam.

Wręcz przeciwnie. Gdy pompa paliwa działa w trakcie pracy układu LPG, to skraca się przez to jej żywotność. To czy działa jest istotne przy lokalizacji usterki, ponieważ można wykluczyć niektóre przyczyny. Jeżeli pompka jest automatycznie wyłączana wówczas można zawęzić problemy do minimum tj nieszczelny zbiornik, uszkodzony przewód paliwowy.
Sądzę, że powinieneś zacząć od oględzin podwozia lub poszukać małej kałuży paliwa pod samochodem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
u mnie kolega to samo miał, ze z nawiewu wydobywał sie dziwny zapach okazało się, że urwała mu się śruba od kolektora. Kolektor wypycha i wydostają się spaliny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sądzę, że powinieneś zacząć od oględzin podwozia lub poszukać małej kałuży paliwa pod samochodem
ja bym proponował inna metodę, kiedy ja miałem uszkodzony przewód paliwowy, nie było widadć w garazu zadnej plamy, dopiero na kanale podczas włączania zapłonu, kiedy pompka się załącza było widać z kad leci.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
nie ma konieczności,abyś wyciagał pompę, tylko sprawdź przewody, czy nie ma nieszczelności.
Czyli rozumiem, że mam sprawdzić przewody biegnące od zbiornika paliwa do silnika- tak w pierwszej kolejności.
Zastanawia mnie tylko dlaczego cały czas nie czuc a tylko w momencie jak puszcze silniejszy nadmuch? Mysle że ten wyciek musi byc gdzies przy silniku, bo podczs nawet szykiej jazdy czuc benz.
Cytat:
Sądzę, że powinieneś zacząć od oględzin podwozia lub poszukać małej kałuży paliwa pod samochodem
tak zrobie.
Bono_audi napisał/a:
Kolektor wypycha i wydostają się spaliny
tylko, że u mnie nie czuc spalin tylko paliwo.
Dzieki wszystkim za rady, po weekendzie dam znac co wykryłem ( jesli cokolwiek wykryje ;-) )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Sądzę, że powinieneś zacząć od oględzin podwozia lub poszukać małej kałuży paliwa pod samochodem
ja bym proponował inna metodę, kiedy ja miałem uszkodzony przewód paliwowy, nie było widadć w garazu zadnej plamy, dopiero na kanale podczas włączania zapłonu, kiedy pompka się załącza było widać z kad leci.

Nic nie stoi na przeszkodzie odpalić silnik na parkingu i po 5 minutach zaglądnąć pod afto.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Nic nie stoi na przeszkodzie odpalić silnik na parkingu i po 5 minutach zaglądnąć pod afto.
Wydaje mi sie tylko, że benz. cieknie nie bezpośrednio na ziemie a na elementy silnika i opary nawet podczas jazdy na gazie ( mimo iż pompa nie pracuje) czuć w kabinie.

[ Dodano: Pon 28 Lut, 2011 13:05 ]
Po wczorajszych poszukiwaniach problem rozwiązany :-P . Okazało sie że jeden z przewodów paliwa ( a właściwie kawałek wstawiony przez poprzedniego właściciela) był spękany od dołu i benz. kapała centralnie na silnik. Dorywczo wstawiony został nowy przewód (kawałek ok. 20cm) a jak bedzie troche czasu i kasy wymienić trzeba bedzie przewody paliwa. Najważniejsze, że już nie śmierdzi benz..

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, mam ten sam problem. Z nawiewu czuć palony olej, lekko dymi się z silnika (przy akumulatorze). Czy moge jeszcze pojeździc z tą usterka i jaki będzie koszt takiej naprawy?Czyli poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i simeringi na wałach... :-|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Witam, mam ten sam proplem. Z nawiewu czuć palony olej, lekko dymi się z silnika (przy akumulatorze). Czy moge jeszcze pojeździc z tą usterka i jaki będzie koszt takiej naprawy?


czyżby jakis wyciek oleju? nie widać pod autem plamy po postoju?
co do pytania czy można pojezdzić - zależy od wycieku. Jeżeli sie dymi to pewnie kapie na wydech a to grozi zapaleniem się. Trzeba by było jak najszybciej to sprawdzić ze wzgledu bezpieczeństwa.
Też ważne jest co wycieka - by móct na czas uzupełnić braki.

Zestaw uszczelek pokrywy elringa max 90 zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Witam, mam ten sam proplem. Z nawiewu czuć palony olej, lekko dymi się z silnika (przy akumulatorze). Czy moge jeszcze pojeździc z tą usterka i jaki będzie koszt takiej naprawy?Czyli poszła szczelka pod pokrywą zaworów i simeringi na wałach... :-|

Musisz niestety dokładnie sprawdzić skąd cieknie i jak mocno. Jesli to mały wyciek z jakiegoś simeringu to pojedyncze krople się nie zapalą. Ale jak piszesz, że sie dymi to może być coś większego. U mnie obecnie mam do wymiany simering przy skrzyni i tez kapie i czasem zaleci olejem. Sprawdź sobie w miarę mozliwości gdzie jest mokro od oleju.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wycieku pod autem nie ma, olej w aucie też jest, dziś sprwadzałam. No i faktycznie jest mokro na górze silnika po tej stronie gdzie jest aku i z tamtąd pewnie sie dymi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Wycieku pod autem nie ma, olej w aucie też jest, dziś sprwadzałam. No i faktycznie jest mokro na górze silnika po tej stronie gdzie jest aku i z tamtąd pewnie sie dymi.

Jeśli mokro jest na górze to obstawiałbym uszczelkę pod pokrywą zaworów.

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa