 |
Przesunięty przez: Pasiak Sro 27 Cze, 2012 17:36 |
Audi A3 8L 1.9TDI |
| Autor |
Wiadomość |
Breda


Model: ..
Silnik: 1.9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 30 Wrz 2009 Wszystkie posty: 48
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Bieszczady
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:01
|
|
|
Wstępnie ........ masz o tyle dobrze , w przeciwieństwie do Siostry ,że u nas na miękko możesz "chipiwać" , Panowie Ci tu pomogą w tej kwestii . Napisałeś bardzo ogólnie , zależy Ci na wyposarzeniu , czy na stanie auka , silnika .
W/g mnie popatrz , poszukaj , wrzuć linki do jakiś konkretów ........... łatwiej będzie coś podpowiedzieć. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:08
|
|
|
| Breda napisał/a: | | Dlatego tez zwracam sie do was z prosba o opinie,porady(...) ogólnie ujmując o pomoc przy wyborze i ewentualnie kupnie |
No nareszcie
Moje zdanie znasz 110KM minimum Na co zwracać uwagę - wszelkie oznaki dzwonów : odstające lampy, zderzaki itd. Jakiekolwiek oznaki rdzy - problem podobno bardzo powszechny w przypadku 8L, w szczególności dach i nadkola. I błagam - oryginał. Na rynku zaroiło się od 8L przerobionych na 8P, mnóstwem siatki i plastyku ... Najlepiej wkleić linki interesujących Cię okazów, zostaną one poddane dokładnej obczajce |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
Breda


Model: ..
Silnik: 1.9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 30 Wrz 2009 Wszystkie posty: 48
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Bieszczady
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:18
|
|
|
| Breda napisał/a: | | Do tej pory żyłem w przekonaniu ze Audi rdza nie łapie;/ |
No bo to prawda, ale w powypadkowych egzemplarzach rdza się pojawia |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:20
|
|
|
Czyli , przypatrz się dokładnie na fotkach , na spasowanie elementów nadwozia , lampy, czy są w równej linii , czy nie ma szpar np. między błotnikiem a maską itp.
[ Dodano: Czw 15 Kwi, 2010 21:21 ]
| krzysiekg65 napisał/a: | | No bo to prawda, ale w powypadkowych egzemplarzach rdza się pojawia |
Niekoniecznie , obserwując całokształt , im nowsze modele tym gorzej z ocynkiem. Prosty przykład , nie widziałem "rudej " na C3 , ale na C4 już bardzo często .... |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:24
|
|
|
| Breda napisał/a: | | Do tej pory żyłem w przekonaniu ze Audi rdza nie łapie |
Trzeba na to zwracać uwagę, ponieważ z reguły oznacza to, że auto było puknięte i ktoś przy nim kombinował. Zdarzają się też przypadki kiepskiego lakierowania oczywiście i o to podejrzewam sypiącą się z dachu farbę.
Optymalną opcją było by 8L z silnikiem 1.9TDI 130KM, ale po przeglądnięciu wielu ofert mogę stwierdzić, że znalezienie takiego okazu w dobrym stanie jest jak szukanie igły w stogu siana.
Co do wyposażenia, to 8L należy do segmentu premium, więc moim zdaniem:
ABS, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, poduszki powietrzne to absolutne minimum
Sprawa prosta nie będzie, ponieważ A3 z jakiegoś powodu są koszmarnie drogie ... dlatego syp linkami, obejrzy się taką i zdecyduje, czy zasługuje ona na tak wygórowaną cenę |
_________________ Gość
pozdrawiam serdecznie
Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:28
|
|
|
szynszylek, Wtrącając się , napisze ,że generalnie jest w cenie i trzyma cenę , przy tej marce ( poza nówkami z salonu) jest nie duża strata na wartości .... stąd takie ceny. |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
|
|
|
|
|
 |
Breda


Model: ..
Silnik: 1.9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 30 Wrz 2009 Wszystkie posty: 48
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Bieszczady
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:36
|
|
|
Weźmy przykładowo ta ofertę,rozbraja mnie ta niebieska szachownica na fotelach i mi sie podoba (nie ukrywam ze kolor czarny mi odpowiada)
na moje oko jest wszystko okej...
http://moto.allegro.pl/it...5_oplacony.html |
_________________ Dzień dobry ATT |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:43 Re: Audi A3 8L 1.9TDI
|
|
|
| Breda napisał/a: |
Nie ukrywam ze najbardziej interesuje mnie wersja 110KM.
|
Może wtrącę się do dyskusji i zapytam dlaczego 110KM? Dlaczego nie benzyna tylko diesel?
Jeżeli jesteś wyznawcą terkotu, to OK, ale jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do typu silnika, to proponowałbym coś z 1,8 z turbiną lub bez. Za 15 kawałków nie kupisz super sprawnego TDIka. Musisz się liczyć z dołożeniem małej ilości gotówki.
Moje zdanie jest takie: różnica w cenie ON i benzyny jest obecnie niewielka, a to co przy Dieslu zaoszczędzisz na paliwie włożysz w jego naprawę, więc wychodzi na jedno.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 21:44
|
|
|
Na dzień dobry ...... źle spasowane drzwi prawe , inna szpara na górze i większa na dole , nie podoba mi się lewy przód ( maska, błotnik , lampa ) . I pod maską , więcej plaka niż płynów eksploatacyjnych . Handlarz ........... szukaj dalej , w/g mnie oczywiście
Ps. No i przebieg........... w duchy nie wierz |
_________________ "Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem." |
| Ostatnio zmieniony przez roger110 Czw 15 Kwi, 2010 21:45, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
|
|
 |
Breda


Model: ..
Silnik: 1.9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 30 Wrz 2009 Wszystkie posty: 48
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Bieszczady
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 15 Kwi, 2010 22:15
|
|
|
W takim razie OK. Musisz się jednak liczyć, że będziesz musiał zainwestować w parę rzeczy. Znaleźć A3 w idealnym stanie i z małym przebiegiem graniczy z cudem. Wyższy przebieg rzecz normalna, ale bity z bani już nie. Karoseria musi posiadać swoją oryginalną linię, oraz przyglądnij się jak wygląda wnętrze czy jeździł nim jakiś szmaciarz czy gość z klasą. To łatwo poznać po tapicerce. Kiedyś już pisałem, że każda część jest wymienna i jeżeli jest uszkodzona, to zapewnia upust przy kupnie. Nigdy jednak nie pchaj się w A3 cieniowaną rdzą. Jeżeli znajdziesz coś zadbanego, to możesz liczyć na mniejsze wydatki. TDI łatwo się też kręci i jak chciałbyś podnieść mu osiągi, to masz pod nosem kogoś kto zrobi to w promocyjnej cenie.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Breda


Model: ..
Silnik: 1.9
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: Avant
Wiek: 37 Dołączył: 30 Wrz 2009 Wszystkie posty: 48
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Bieszczady
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010 21:44
|
|
|
Przód bity na 100%, zobacz na różne odcienie poszczególnych elementów z przodu, prawy błotnik, drzwi kierowcy, |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Audi A3/S3 |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |