[C4 2.3E +lpg] Wysokie spalanie gazu
Witam posiadam audi C4 2.3E +lpg w automaciku. Czytalem na forach i pisza ze tam ma nie miec miejsca gaz bo jest mechaniczny wtrysk.. Glupoty

mi przez 2 lata od kiedy go mam w lecie pali 16, na trasie 12.5 a w zimie kolo 18 litrow po miescie rzecz jasna

Do wczoraj... Zatankowalem w piatek 29 literkow gazu i wczoraj mi sie skonczyl gaz po przejechaniu dokladnie 101 km... Dzisiaj bylem u gazownika bo myslalem ze musial sie tak parownik rozlegurowac, ale podlaczyl sonde i du** to nie parownik, jak byla maska otwarta to zaczalem wachac

(ze tak powiem) nic nie smierdzi gazem wiec sie nie ulatnia. Miesiac temu wymienilem swiece, palec i kopulke, rok temu byly zmienione przewody do swiec. Rok temu rowniez zostalo zrobione w instalacji gazowej wszystko co przy silniku bo bylo juz zuzyte ( koszt 800 zl ). Silniczek krokowy czasem sie zawiesza jakis raz na 40 ale wystarczy zgasic autko i odpalic ponownie wiec nigdy mi to nie przeszkadzalo. POOOOMOCY co mu dolega

juz nie wiem sam co to moze byc, w samochod przez ostatni rok wwalilem ok 2500 teraz mysle ze trzeba bylo go sprzedac

bo on nie jest tego wart. Ale z drugiej strony po pierwsze sentyment, a po drugie silnik w nim chodzi jak marzenie i dlugo jeszcze tak dobrze pochodzi, w wakacje zrobilem zawieszenie i powymienialem klocki i tarcze wiec nic nie stuka nic nie puka tylko to glupie spalanie mnie strasznie martwi. PISZCIE CO TO MOZE BYC, NAWET JAK NIE JESTESCIE PEWNI BEDE SPRAWDZAL WASZE OPINIE!!! Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam Łukasz
Wtryski, źle ustawiony gaz.? Podjedź sprawdzić do gazownika. Posiadam A6 2.6 V6 automat i mnie pali 10-12 na trasie. W mieście do 15 litrów w zimę.
Poza tym kolego zalicz dział powitań bo ci mod wyrzuci temat do kosza.
moze i wtryski bo bylem u gazownika i tak jak napisalem parownik jest ustawiony w porzadku, nie na sluch z sonda. A wlasnie odwiedzilem dzial powitan

Ludzie wypowiadajcie sie dalej czekam na wiele odpowiedzi
a jak wyglada spalanie na benzynie? Sprawdzałeś?
zrobie to jutro i kolo 17 napisze jakie jest na benzynie

dzieki wielkie za checi pomocy, jutro napisze

)
[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 17:22 ]
no wiec tak wg mnie spalanie na benzynie jest w normie, moze tak z litr, poltora wiecej, ale to nie taka tragedia jak na gazie. Ostatnio tak zeby troszke km zrobic na benzynie to jezdzil w wakacje dlatego mi wyszlo troszke wiecej bo jeszcze nie ma takiego ciepla. CO Z TYM SPALANIEM co to moze byc, ja juz normalnie glupieje prosze o pomoc
[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 17:25 ]
No wiec sprawdzilem i jest w normie. Ostatnio taki test robilem w lecie, teraz wyszlo mi poltora l wiecej, ale raz musial sie rozgrzac od temperatury ktora jest na dworze a frugi raz stygl z 1,5 h wiec uwazam ze to dlatego ze wystygl i dlatego ze jeszcze nie ma takiego goraca. CO Z TYM GAZEM? jak myslicie co to moze byc??
[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 17:26 ]
sorki myslalem ze sie nie wyslalo dlatego 2x napisalem
Na gorze napisane

) POMOCYYYYY bo kasa sie konczy a miesiac dlugi
[ Dodano: Sro 21 Mar, 2012 20:57 ]
Prosze o pomoc..
nie jestem ekspertem w LPG bazując na własnych doswiadczeniach sprawdził bym emulator sondy lambda i sama sonde.
A powiedz, no mi kolego a filtry od gazu i parownika to ty wymieniałeś?
Chcialem ostatnio to sprawdzic ale po zmianie instalacji za cholere nie umiem sie tam dostac

musi to gazownik zrobic, ten który tam wszystko mi wymienial
| kubek81xd napisał/a: |
Chcialem ostatnio to sprawdzic ale po zmianie instalacji za cholere nie umiem sie tam dostac musi to gazownik zrobic, ten który tam wszystko mi wymienial |
to niech to zrobi, myślę,że to pomoże
nie pisalem bo bylem w szpitalu, ale gdyby to byl filtr to by caly gaz z butli nie byl zuzyty, a gdy samochod stanal, to otworzylem bagaznik i patrzylem na wskaznik i on pokazywal ze gazu nie ma