Pozostałe tematy » Błędy Vag Audi A4 B5
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
Zrobiłem zapłon czyli świece oraz cewki zapłonowe oraz wymieniłem turbinę regeneracyjną, auto idzie aż miło:)
Jednak pokazały mi się błędy dodatkowe:
17956 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1548 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
17544 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1136 - 35-00 - Please Register/Activate

Możliwe że podczas wymiany, póki co skasowałem te błędy i będę obserwował czy pojawią się znowu, tylko pytanie czego one dotyczą?

Z góry dzięki za dotychczasową pomoc :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
17956 - P1548 - 35-10 (błąd sporadyczny) - Zawór elektromagnetyczny N75 ograniczenia ciśnienia doładowania, przerwa w ciągłości przewodu.
17544 - P1136 - 35-00 - Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1 - mieszanka uboga bieg jałowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wykasowałem te dwa błędy w niedzielę i niestety od wczoraj autko zaczęło wariować:/ podłączyłem Vaga i ponownie wyskoczył błąd:
17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean

Do tego falują obroty na biegu jałowym na gazie mniej na benzynie bardzo mocno..
Jak się doda gazu powyżej 2500obr/min to słychać dziwny dźwięk..

Proszę o pomoc

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź szczelność dolotu od przepływomierza aż do kolektora ssącego oraz sam przepływomierz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jak sprawdzić przepływomierz na Vagu logami? Tylko nie wiem w co wejść żeby to sprawdzić..

Aha zapomniałem dodać że podczas wymiany turbo które było w stanie bardzo złym zauważyłem pęknięcie na kolektorze wydechowym czy to może mieć coś wspólnego z tym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzisz to w wartościach mierzonych w grupie 002

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a odnośnie tego kolektora wydechowego to czy może być wina tego?
Oczywiście zamierzam to wymienić jak najwcześniej tylko szukam w dobrym stanie takiego kolektora póki co

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Raczej nie. Błąd tyczy się mieszanki paliwowej, ale w elektronice wszystko jest możliwe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem przyczynę falujących obrotów i zgrzytów.. urwał się wąż przy turbinie, ten:
http://allegro.pl/waz-prz...3159550598.html

Dokładnie urwało się ta gruba rura co wchodzi w turbo z przodu i moje pytanie czy można dostać nowy taki wąż czy tylko używki? Jeżeli używki to jakieś namiary jak ktoś ma dostęp do takich części..
Dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
te cześci są ciągle dostępne w ASO. 058133356L cena około 200zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nr katalogowy się zgadza tylko na moim wężu jest na końcu J a nie L to jakaś różnica?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z literką J ma zastosowanie przy silnikach AEB AJL. Jakaś różnica jest na pewno.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niby wszystko było dobrze i autko chodzi dobrze jednak na vagu znowu wyskoczyły mi błędy, jeden się powtórzył a drugi nowy:

2 Faults Found:
16806 - Main Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0422 - 35-10 - - - Intermittent

17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
P1136 - 35-00 - -

Proszę o jakieś rady..
Z góry dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
2 Faults Found:
16806 - Main Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0422 - 35-10 - - - Intermittent
tu masz dwie opcje, sonda lub katalizator.
bonczek87 napisał/a:
17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
P1136 - 35-00 - -
sprawdzałeś układ paliwowy? tzn. pompę,regulator ciśnienia itp? Jesli tam jest wszystko ok to przyglądnij sie dokładnie układowi wydechowemu, czy jest na 123% szczelny. Jeśli tu bedzie wszystko ok to będziemy szukać dalej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzisiaj sprawdziłem Vagiem swoje Audi i niestety nadal pojawiają się błędy:(

4 Faults Found:
16806 - Main Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0422 - 35-10 - - - Intermittent

17956 - Boost Pressure Regulation Valve (N75): Open Circuit
P1548 - 35-00 - -

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
P0411 - 35-00 - -

17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
P1136 - 35-10 - - - Intermittent

proszę o jakieś info..

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa