 |
|
[A4 B5] centralny na pilota |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 10:56
|
|
|
| weider napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | Ten z liteką N może pasować. Zaznaczam MOŻE nie musi.
. |
Czyli nie ma sensu ryzykować, jak nie masz pewności
Powiem tak, jak dzwoniłem do rożnych "firm" zajmujących się dorabianiem kluczy to twierdzili że numerek klucza jest nieważny, musi sie zgadzać częstotliwość i tyle. Wchodzę z założenia że ludzie gadają byle pogadać i wierze w Twoją teorię.
Poszukam jeszcze jakiś czas w sieci używki z takim samym numerem. Jeśli nie znajdę, będę zmuszony zakupić zamiennik. Chyba że dorwę samą obudowę org i dokupię odpowiednią elektronikę. |
Ja tak ryzykowałem z pilotem do mojej A2. W końcu kupiłem z takim numerem jak trzeba i dopasowałem. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
|
|
|
 |
robertotg

Model: A4 B5 Lift '99
Silnik: 1.6 AHL
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Dołączył: 01 Kwi 2016 Wszystkie posty: 1
     
Skąd: internet
|
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016 12:33 Diagnostyka zamka centralnego Audi A4 B5
|
|
|
Witam.
Podepnę się pod temat. Otóż ja mam taki problem z centralnym zamkiem
Posiadam w aucie zamek centralny (pompka 8D0 862 257 C) - bez pilota. Po zakupie kilka lat temu dołożyłem sobie alarm (SEO Dolphin), który sterował zamkami i domykał szyby oraz przygaszał oświetlenie. Przez te kilka lat śmigało aż miło. Problem pojawił się kilka tygodni temu.
Istotną rzeczą jest fakt, że bez problemu otwiera mi drzwi, i z pilota, i z kluczyka. Słychać działanie pompki, która momentalnie odblokowuje drzwi, oświeca światło.
Na początku po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi, kliknięcie na pilot alarmu wzbudzało tylko dźwięk uzbrajania alarmu, natomiast żadne drzwi, ani klapa się nie zamykały. Przez co alarm był aktywny, a drzwi niepozamykane. Próba zamknięcia kluczykiem z drzwi kierowcy - również brak reakcji centralnego (tj. zamyka tylko drzwi kierowcy). Ale korzystając z wewnętrznego przycisku na drzwiach kierowcy zamykało i otwierało mi wszystkie drzwi. Do dzisiaj.
Teraz to już nie potrafię zamknąć niczym - ani pilotem z alarmu, ani kluczykiem, ani tym przyciskiem na drzwiach. Dodatkowo nie domyka szyb, ani nie gasi światła. Jak zamknę każde drzwi osobno bolcem od środka, a potem drzwi kierowcy kluczykiem, to już z bagażnikiem jest problem. Nie zamyka się. Uzbrajam wtedy alarm, ale bez problemu można się dostać do bagażnika . Aaa, i dodam jeszcze, jak się zamknę w aucie, pozamykam wszystkie drzwi manualnie to przycisk na drzwiach kierowcy również nie otwiera Także ten przycisk to już w ogólnie nie działa
Zabrałem się za rozebranie poszycia bagażnika. Dostałem się do pompki, ale szczerze nie wiem co dalej.
Teraz nie dość, że muszę każde drzwi zamykać osobno, to jeszcze nie zamyka mi tej klapy bagażnika, która żeby się zamknęła potrzebuje chyba (??) elektrycznego rygla, bo w klapie nie ma wężyka (?? nie zauważyłem nigdzie), więc zamek jest chyba elektryczny. Aktualnie odpiąłem wtyczki zamka klapy i otwieram ją kluczykiem
Czy macie jakieś pomysły gdzie szukać winowajcy? Czy to wina pompki? Może problem z tzw masterem w drzwiach kierowcy? Jak sprawdzić czy pompka dostaje sygnał zamykania? Bo albo go nie dostaje i stąd problem, albo dostaje, ale pompka nie reaguje. Chciałbym wykonać jakieś pomiary, tylko muszę wiedzieć, które przewody/piny brać na początek.
Będę wdzięczny za wszelkie wsparcie.
[EDIT 02.04.2016]
Sprawdziłem czy sygnał zamykania dochodzi na pin do pompki (pin 10 kostka C 12-pinowa; czerwono-brązowy). Zarówno uruchamiając alarm oraz z kluczyka sygnał dochodzi. Gdzie może być przyczyna - pompka do wymiany? czy jakiś element na płytce elektronicznej (jeżeli tak to który?) Sygnal dochodzi, ale pompka nie pompuje
Spróbuję podać sygnał zamykania na pin 9 w kostce B 16-pinowej - wtedy zamykając powinien mi otworzyć samochód. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2016 17:37
|
|
|
Domyślam się, że po podaniu sygnału zamknij lub otwórz pompka nie wydaje żadnych dźwięków? Jeżeli słychać jak pracuje silnik kompresora, a pompka nie zamyka i otwiera, to powodem będzie sam kompresor (uszkodzenie mechaniczne) Jeżeli nic nie słychać, to zacznij od sprawdzenia zasilania i stanu technicznego wewnątrz pompki. - często gęsto lubią się zalewać i gnić. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017 15:01
|
|
|
Adi czy pompkę 8D0 862 257 C ma odbiornik fal żeby do miej zaprogramować ori pilot????
i ewentualnie jaki numer potrzeba pilota?? |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017 15:14
|
|
|
Jeżeli na białym deklu ma niemiecką wronę, to tak. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017 15:25
|
|
|
niestety nie ma wrony, a z jakim numerem szukać?? |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017 15:28
|
|
|
Szukaj z białym deklem z wroną. Bez indexu ma na pewno. Pozostałych niestety ci teraz nie wymienię. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017 18:53
|
|
|
WITAM!! Czy do pompki centralnego zamka "8L0 862 257 D" działającaa na częstotliwości 433.92 MHz można zaprogramować każdy pilot wysyłającym sygnał 433.92 MHz bez znaczenia jaki pilot ma numer ? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 06 Lis, 2017 22:01
|
|
|
| Mariusz2090 napisał/a: | | WITAM!! Czy do pompki centralnego zamka "8L0 862 257 D" działającaa na częstotliwości 433.92 MHz można zaprogramować każdy pilot wysyłającym sygnał 433.92 MHz bez znaczenia jaki pilot ma numer ? | Nie wiem czy u Was w du*** pisze się po 2 takie same posty ale u nas na ATT nie, tak więc proponuję zapoznać się z regulaminem |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |