 |
|
A4 B5 AJM, sterownik ABS |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014 19:29
|
|
|
| ynos napisał/a: | | Ja nie wymieniałem i poprzednik też się nie chwalił, więc raczej nie ruszał ich. W miarę komfortowe, nie są twarde ale auto siedzi na nich nizej niż inne A4. Jak mogę sprawdzić jakie mam? Nazwy szukać i kolorowych kropek? |
Według kodów wyposażenia powinieneś mieć w miarę sportowe (twarde gazówki). Jeżeli są jeszcze oryginały, to dobrze, ale nie wiadomo jak z ich sprawnością. Przy ESP jest to bardzo istotne. Jeżeli zacznie bujać autem przy hamowaniu lub na zakręcie czujniki mogą to odebrać jako poślizg i system będzie działać niepoprawnie. Sprawdź te amory i sprężyny. Opisz swoje spostrzeżenia. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014 22:41
|
|
|
jeśli dobrze pamiętam, to z przodu są czerwone. Jutro spróbuję zobaczyć.
Na przeglądach od kilku lat, wychodzą prawie równo (w %)i oceniają, że wszystko ok z ich sprawnością.
Tylko, jeśli mi to się dzieje, to nie odczuwam, żeby auto jakoś bujało na boki ale teraz się temu bardziej przyjrzę.
Czy wydaje Ci się, że namierzenie przyczyny, pozostaje tu tylko kwestią oceny na podstawie odczuć z jazdy, również na potrzebie doświadczenia?
Czy może być coś do pomierzenia VAGiem, czy sprawdzenia jakieś elektroniki, elektryki - coś co można by jednoznacznie ocenić?
Czy czujnik ciśnienia płynu hamulcowego - to to samo co korektor siły hamowania, czujnik siły hamowania? Bo takie rzeczy znajduję i wynika, że wmontowane w pompę ABS, zakończone wtyczką 3 przewodową? No chyba, że to nie to? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2014 10:56
|
|
|
| ynos napisał/a: |
Czy czujnik ciśnienia płynu hamulcowego - to to samo co korektor siły hamowania, czujnik siły hamowania? Bo takie rzeczy znajduję i wynika, że wmontowane w pompę ABS, zakończone wtyczką 3 przewodową? No chyba, że to nie to? |
Ze względu na typ skrzyni biegów powinieneś mieć elektryczną pompę podciśnienia i ten czujnik powinien być wkręcony w tej pompie. Pompa powinna być zamocowania pod agregatem ABS. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2014 22:33
|
|
|
Dotarłem do ETKI online - mówisz o zaznaczonym elemencie?
Sprawdzałem ciśnienie przez VAG- ABS/wielkości mierzone/grupa 005 - i pokazuje tam od 0-70bar gdy mocno wciskam hamulec. Niestety nie mogę sprawdzić jakie ciśnienie pokazuje, gdy ABS działa (vag rozłącza się powyżej 20km/h).
Jeśli to coś może wskazywać, to gdy hamuję jednostajnie, to zawsze da się odczuć na pedale hamulca, że delikatnie on się zapada i chwilę po tym następuje zadziałanie ABS(wyraźnie słyszalna pompa). Najczęściej też od razu po tym następuje redukcja przez tiptronic.
Gdy odpiąłem czujniki ABS-oczywiście wyskoczyły kontrolki na deskę ale problemu nie było. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014 08:21
|
|
|
| ynos napisał/a: | | Dotarłem do ETKI online - mówisz o zaznaczonym elemencie? |
Dokładnie o tym. Po odłączeniu jednego czujnika ABS i ESP się deaktywuje więc jest to właściwa reakcja. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014 13:39
|
|
|
Jeżeli masz automatyczną skrzynię, to pompa również powinna być. Sprawdź czy na wtyczce sterownika (pod kanapą) na pinach 22 i 24 masz przewody. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014 15:10
|
|
|
| Adi202 napisał/a: | | Jeżeli masz automatyczną skrzynię, to pompa również powinna być. ..... |
też tak mi się wydaje-tak wynika z ETKI i na innych forach też takie informacje znajduję.
A przy okazji - orientujesz się dlaczego przy Tiptronicu i Multitronicu są dodatkowo montowane te pompy elektryczne - wspomagające siłę hamowania? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014 19:44
|
|
|
W modelach z automatem wszystko żyje swoim życiem. Podciśnienie ma być niezależne od pracy silnika. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 10:25
|
|
|
Jaki kolor przewodu idzie na ten pin 24? |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 12:49
|
|
|
24- czarno - czerwony
22- biało - czerwony
Oba dochodzą do hydrauliczno-elektrycznej pompy wspomagania hamowania i po przekręceniu stacyjki mam tam 11V.
Ładowanie akumulatora jest na13,7;akumulator nowy miesiąc temu.
Gdy wyłączyłem zasilanie tej pompy (znaczek ESP na desce się pojawił), a moja usterka nadal występuje. Więc chyba ta pompa nie robi tego? Chyba, że ona może być zapowietrzona, albo mimo wyłączenia zasilania daje sygnał zwroty do sterownika - bo jest tam jeszcze jedna wtyczka z 3 żyłami, ale na razie nie mam szans jej odłączyć. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 17:34
|
|
|
| ynos napisał/a: | | bo jest tam jeszcze jedna wtyczka z 3 żyłami, ale na razie nie mam szans jej odłączyć. |
Jeżeli przy tej wtyczce są przewody o kolorach czerwony, żółty z zielonym indexem oraz żółty z czarnym indexem, to jest to wiązka od czujnika ciśnienia układu hamulcowego. Układ hamulcowy masz wzmacniany hydraulicznie, a nie jak sądziłem wcześniej pneumatycznie. Wszystko by się zgadzało ponieważ przy rozwiązaniu pneumatycznym musiałbyś mieć to wpisane w tabeli wyposażenia. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 19:05
|
|
|
Mam ten czujnik i wypiąłem z niego wtyczkę. Kontrolki ABS i ESP wyskoczyły, system został wyłączony i znowu problemu nie ma(bo nie ma abs i esp).Na vagu oczywiscie błąd w obwodzie czujnika ciśnienia hamulców |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 19:23
|
|
|
Mógłbyś spróbować w miejsce taj pompy hydraulicznej wpiąć żarówkę 21W i zobaczyć jak się zachowa ABS przy hamowaniu. Sterownik nie powinien widzieć błędów przy załączeniu zapłonu, bo będzie widzieć oporność żarówki.
Musiałbym dokopać się do tabeli kodowań i porównać czy Twój sterownik jest właściwie zakodowany. Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale to tylko kwestia czasu.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Układ hamulcowy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |