Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Zmiana pompki centralnego zamka audi a6 c4
Odpowiedz do tematu
 Zmiana pompki centralnego zamka audi a6 c4
Witam. Chciałbym zmienić u siebie w audi pompkę centralnego zamka z 4A0 862 257 J na taką obsługującą fale radiowe. Pompkę już znalazłem ale pojawił się problem w postaci innej kostki. U mnie są 3: 6pinowa, 12 i 16 pinowa, a w nowej jest 10 pinow, 12 i 16. Czy da się jakoś podpiąć tą moją kostkę 6 pinową do tamtej 10 pinowej? Pozostale wyglądają tak samo. Jeżeli da się to poprosze o poradę jak tego dokonać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Da sie to zrobić. To zrobiłem w swojej eSce. Trzeba przełożyć przewody do wtyczek. Nie wszystkie przewody są tak samo rozmieszczone.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy mógłbyś napisać które przewody trzeba przełożyć? Bo o ile opis pinów z nowej pompki udało mi się znaleźć to opisu do swojej za nic znaleźć juz nie mogłem. A i czy trzeba ciągnąć jakieś nowe przewody, czy wystarczy po przekładać te które są?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszukam mojej rozpiski. Co prawda robiłem to parę lat temu, ale może gdzieś ja znajdę.
Z tymi nowymi przewodami jest tak, że możesz dorzucić ale nie musisz. Są to GALA i K-line.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok, to czekam na Twoją rozpiske. A może masz schemat podłączenia pompki którą ja posiadam w swojej c4? Bo ewentualnie na jego podstawie też można dojść co i jak w razie jak nie znajdziesz tego jak robiłeś to u siebie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Coś się wymyśli.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Heja, a co daje taka zamiana pompeczek?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ze masz sterowanie z pilota :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha, no ja mam z pilota, ale to pilot do zamka centralnego, czyli oddzielnego sterownika. A z pompką na radio, to musi współpracować ori pilot, czy jak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak - do pompki sterowanej radiowo jest inny kluczyk tzw. scyzoryk.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Opisu niestety nie znalazłem. Pod linkiem masz schemat pompki nowego typu na pilota radiowego. Schemat pompki IR muszę najpierw zeskanować.
http://fileshark.pl/pobie...-dwa-mj1997-rar

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za schemacik. A czy zeskanowałeś już może ten schemat od pompki na IR?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Schematów nie zeskanowałem, ale tu masz schematy c.z. z Audi V8. Kropka w kropkę identyko z Audi 100/A6 C4.

http://fileshark.pl/pobie...lp-27-27-34-rar

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzień Dobry, witam Wszystkich. Podkleiłem się pod bardzo stary temat bo jest dokładnie o tym co chciałbym zrobić w moim aucie czyli na oryginalnej pompce audi zainstalować sterowanie radiowe. Od razu dodam że nie interesowałem się kompletnie gotowymi zestawami bo chciałbym elementy audi, a dio tego samo zadanie jest fajnym wyzwaniem. Problem polega jednak na tym że po podłączeniu zasilania z 6-cio pinowej kostki (pompka 4A0862 257J) do kości T10 (8L0 862 257) na klemy 4, 5 masa i 8 oraz kombinowałem różne "ustawienia" z kości T12 do pinów 2 i 8 czyli PLUS złącze 15 i 86S nie mogłem uruchomić auta. Dodam że nie podpinałem innych rzeczy ze względu na to że nawet nie odpaliłem silnika. Proszę o pomoc. Przy okazji pewnie się może komuś przydać kto będzie chciał utrzymać przy życiu klasyki. Z góry dziękuję

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Strasznie zagmatwany jest ten opis. Z tego wywnioskowałem - nie jest podłączany żaden obcy (nie Audi) układ elektroniczny, tylko zmostkowane jest zasilanie jednej kości z masą w drugiej kości i auto nie pali.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 52.14.126.74 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa