Pozostałe tematy » [A4 98'] centralny zamek nie dziala
Odpowiedz do tematu
 [A4 98'] centralny zamek nie dziala
jak wyżej, nie działa pompka podczas otwierania z kluczyka, otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy, natomiast podczas zamykania jest wszystko ok.
Może ktoś z Was miał podobny przypadek, proszę o podpowiedź.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na poczatek proponuję sprawdzic pompke centralnego zamka, wydaje mi się,że ona bedzie winowajcą. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: ]A4 98'] centralny zamek nie dziala
tomek_16 napisał/a:
jak wyżej, nie działa pompka podczas otwierania z kluczyka, otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy, natomiast podczas zamykania jest wszystko ok.
Może ktoś z Was miał podobny przypadek, proszę o podpowiedź.

Ja miałem bardzo dużo podobnych przypadków. Sądzę, że na początek powinieneś dokładniej opisać w czym problem. Po Twoim opisie wnioskuję wkładasz klucz do zamka przekręcasz zamek w pozycji otwórz i odryglowują się tylko drzwi kierowcy - tak tez będzie ponieważ siłownik drzwi napędzany jest mechanicznie przez obrót klucza w drzwiach, a nie przez pompkę. Sprawdzałeś to samo ale od strony pasażera? Prawy zamek jest niezależny od lewego więc powinno to funkcjonować. Jezeli od strony pasażera będzie działać bez zarzutu, to winna będzie tu instalacja drzwi kierowcy.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kiedyś miałem też problem z centralnym zamkiem w A4 B5 sedan. Tylko u mnie centralny zaczął całkowicie świrować. Zamykał się i otwierał w czasie jazdy.
U mnie przyczyną kłopotów były zawilgocone gniazda na pompce. Woda do pompki dostała się przez uszczelkę pod prawą lampą bo pompkę masz przy nadkolu. Powodzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
niestety od strony pasażera zero reakcji pompki, ani podczas otwierania ani podczas zamykania(czyżby stycznik w tych drzwiach?),troszkę wilgoci w gniazdach pompki zaraz wyciągam i suszę zobaczymy jutro.
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek_16 napisał/a:
niestety od strony pasażera zero reakcji pompki, ani podczas otwierania ani podczas zamykania(czyżby stycznik w tych drzwiach?),troszkę wilgoci w gniazdach pompki zaraz wyciągam i suszę zobaczymy jutro.
Pozdrawiam.

Nic z tych rzeczy. styki elektryczne są w siłowniku do którego wada się nie naleje - chyba, że przeżył powódź.
Pompka sterowana jest jednym przewodem zamknij i otwórz podawane jest na przemian masa lub 12V. Jeżeli działa na zamykanie, to pompka będzie OK. Ja obstawiam uszkodzenie wiązki elektrycznej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
styki elektryczne są w siłowniku do którego wada się nie naleje - chyba, że przeżył powódź.

Adi u mnie nie przeżyła powodzi (chyba, że to mi jakoś umknęło). Miałem zamoczone styki na pompce, a woda dostała się pod prawą lampą pod uszczelką. Po wysuszeniu wszystko wróciło do normy. Zawsze można sprawdzić bo to nie zajmie dużo czasu bo dostęp jest bardzo łatwy.
U mnie zamykałem z pilota i po zamknięciu zaraz sam się otwierał, albo w czasie jazdy słyszałem jak chodzi pompka centralnego. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodziło mi o siłownik który znajduje się w drzwiach a nie w pompce. Nie twierdzę, że nigdy się nie mylę, ale ja zacząłbym od szukania awarii przy sterowaniu pompką.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kurcze pompka suchutka, zero zmian...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moja teoria obalona, ale zawsze bliżej do celu. Szukaj przy sterowniku tak jak Adi napisał bo może
Adi202 napisał/a:
Nie twierdzę, że nigdy się nie mylę
ale ja go na tym nigdy nie złapałem aby się pomylił co do AUDI :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek_16 napisał/a:
kurcze pompka suchutka, zero zmian...

Ile wtyczek jest w Twojej pompce 2 czy 3? Posiadasz na drzwiach kierowcy przycisk blokady drzwi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Blokada jest a wtyczki są dwie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomek_16 napisał/a:
Blokada jest a wtyczki są dwie.

Blokada działa jak należy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podobnie jak z kluczyka tylko zamyka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zostaje Ci sprawdzić instalację drzwi. Zdemontuj tapicerkę drzwi, miernik do ręki sprawdź czy na przewodach w kolorze czerwonym jest 12V a na przewodzie koloru brązowego jest dobra masa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 13.58.121.131 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa