[ A4 B5 2.8 v6 ] podswietlenie przygasa
witam
mam dziwny problem
jak wlacze swiatla i przekrece stacyjke to automatycznie przygasa mi podswietlenie licznika i klimatronika ale i tez reszta przyciskow .
to samo dzieje sie jak przekrece najpierw stacyjke a potem wlacze swiatla
jesli nie przekrece stacyjki a wlacze swiatla wszystko jest podswietlone tak jak powinno i nic mi nie przygasa
kupilem nowy licznik, wymienilem kostke stacyjki i nadal to samo
przelacznik swiatel ?
Re: [ A4 B5 2.8 v6 ] podswietlenie przygasa
| bentle napisał/a: |
witam
mam dziwny problem
jak wlacze swiatla i przekrece stacyjke to automatycznie przygasa mi podswietlenie licznika i klimatronika ale i tez reszta przyciskow .
to samo dzieje sie jak przekrece najpierw stacyjke a potem wlacze swiatla
jesli nie przekrece stacyjki a wlacze swiatla wszystko jest podswietlone tak jak powinno i nic mi nie przygasa
kupilem nowy licznik, wymienilem kostke stacyjki i nadal to samo
przelacznik swiatel ? |
A jak wygląda sprawa regulacji jaskrawości? Zmienia się coś?
jesli wlacze tylko swiatla bez stacyjki mozna regulowac pokretlem podswietlenie
jak przekrece stacyjke i wlacze swiatla wszystko przygasa do minimum
| bentle napisał/a: |
jesli wlacze tylko swiatla bez stacyjki mozna regulowac pokretlem podswietlenie
jak przekrece stacyjke i wlacze swiatla wszystko przygasa do minimum |
Bezpieczniki oczywiście sprawdzone?
bezpieczniki sprawdzone i sa ok
jest jedna tylko zecz i nie wiem czy to ma cos wspolnego jesli wyciagne
bezpiecznik nr 5 ( zespol wskaznikow,oswietlenie elementow 5A)
wszystko powraca do normy poza licznikem: brak wskaznika paliwa,abs immo itd
ale podswietlenie nie przygasa
| bentle napisał/a: |
bezpieczniki sprawdzone i sa ok
jest jedna tylko zecz i nie wiem czy to ma cos wspolnego jesli wyciagne
bezpiecznik nr 5 ( zespol wskaznikow,oswietlenie elementow 5A)
wszystko powraca do normy poza licznikem: brak wskaznika paliwa,abs immo itd
ale podswietlenie nie przygasa |
Nr 5 jest to zasilanie licznika i po wyciągnięciu tego bezpiecznika tak powinno być.
Nie jestem pewny na 122%, ale na 90% usterka będzie jednak w zegarach. Skoro wymieniłeś już na drugie, to może się okazać, iż również są uszkodzone. Te zegary które posiadasz nie są czasem UKNSI?
uknisi ? nie mam pojecia
wiem ze VDO z 96r

| bentle napisał/a: |
uknisi ? nie mam pojecia
wiem ze VDO z 96r
|
W tych starzych rocznikach montowane były VDO oraz UKNSI. Przy VDO nie zdarzył się jeszcze problem z podświetleniem, ale przy UKNSI było to nagminne.
Pewny jesteś tych zegarów?
zakupilem licznik na aukcji wienc nie moge byc pewny na sto procent
wiem tylko ze jak podlacze licznik nowy czy stary mam ten sam problem
jest jakas mozliwosc podlaczenia tego licznika na stole ?
| bentle napisał/a: |
zakupilem licznik na aukcji wienc nie moge byc pewny na sto procent
wiem tylko ze jak podlacze licznik nowy czy stary mam ten sam problem
jest jakas mozliwosc podlaczenia tego licznika na stole ? |
Oczywiście, że jest taka możliwość. Na foto masz pinologię wtyczek Twoich zegarów.

dzieki za schemat
takie pytanie jakie piny podlaczyc abym mial tylko podswietlenie zegarow i wyswietlacz centralny ?
jak moze ktos mi powiedzec gdzie + a gdzie -
Zaciski 15 i 30, to jest zasilanie 12V. Zacisk 31 to jest masa czyli minus. Podświetlenie, to zacisk 58. 58d to jest wyjście podświetlenia na resztę modułów już po regulacji jaskrawości.
mysle ze nowy licznik ma ten sam problem
po pierwsze nie wyswietla mi komputer, stary licznik tez nie wyswietlal cos tam mrugnie jakies kreski sie pokarza i koniec
ale pokretlo podswietlenia dzala
teraz pytanie oddac go do naprawy czy kupic nastepny
jeszcze zosatlo mi pokretlo swiatel ale watpie
[ Dodano: Wto 13 Lip, 2010 22:25 ]
sprawdzilem jeszcze raz dwa liczniki i ten sam problem
jak przekrece kluczyk do momentu az wskazniki airbag, recznego ,abs immo sie zapala to oswitlenie przygasa do mini
| bentle napisał/a: |
mysle ze nowy licznik ma ten sam problem
po pierwsze nie wyswietla mi komputer, stary licznik tez nie wyswietlal cos tam mrugnie jakies kreski sie pokarza i koniec
ale pokretlo podswietlenia dzala
teraz pytanie oddac go do naprawy czy kupic nastepny
jeszcze zosatlo mi pokretlo swiatel ale watpie
[ Dodano: Wto 13 Lip, 2010 22:25 ]
sprawdzilem jeszcze raz dwa liczniki i ten sam problem
jak przekrece kluczyk do momentu az wskazniki airbag, recznego ,abs immo sie zapala to oswitlenie przygasa do mini |
W takim razie powinieneś zmierzyć napięcie podświetlenia na wejściu zegarów. Załącz światła i zmierz na zacisku 58 napięcie. Napięcie powinno wynosić ponad 12V. Jeżeli bedzie niższe, to przesuniemy się w kierunku włącznika świateł.
pzdr
witam
jednak miales racje licznik byl padniety
kupilem nowy ten sam model i wszystko dzala bez problemu
dzieki
Ostatnio zmieniony przez bentle Sob 24 Lip, 2010 19:27, w całości zmieniany 1 raz