Tuning wizualny » XENONY
Odpowiedz do tematu
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Moim zdaniem to raczej chodzi o lampę a nie o zestaw :-P

I tu się nie mylisz. Przetwornica służy do wytworzenia wyższego napięcia zasilającego palnik wyładowczy i od jego ogniskowej zależy "jakość" świecenia. Nie mniej jednak spotkałem się już z palnikami które maja sporą odchyłkę w ogniskowej oraz z przetwornicami które potrafią na odległość "zabić na śmierć" laptopa marki HP.
Co do reflektorów H4, to po założeniu takiego zestawu kąt świecenia jest o wiele większy niż przy zwykłej żarówce. To samo tyczy się pozostałych reflektorów z wyjątkiem "projektorów soczewkowych" pod warunkiem, iż bańka wyładowcza będzie w odpowiednim miejscu - ogniskowa.
Teraz trochę o bezpieczeństwie na drodze. Nikt mnie nie przekona do tego, że uruchomienie takiego zestawu w zwykłych reflektorach nie będzie oślepiać jadących z naprzeciwka. Przykładem może być to, że od dłuższego już czasu wracając z pracy mijam się mniej więcej na tym samym odcinku drogi z MB Sprinterem który zamiast żarówek H7 ma palnik xenonowy i w dodatku o temperaturze światła około 10000K która nie jest naturalną barwą i nap...a po oczach podwójnie, a nawet potrójnie ze względu na wysokość zamontowanych reflektorów. Zostaje tylko zatrzymać się i poczekać aż przejedzie. :evil:
Co do przeglądów technicznych, to zgadza się, iż większość ma to w d..e, ale nie wszyscy tak do tego podchodzą. Dodatkowo dojdą do tego problemy przy kontroli drogowej gdy odbierze się dowód rejestracyjny, a dzisiaj odbiera się nawet jak posiada się oryginały. Nie chodzi tutaj o 20zł które trzeba uiścić za każdym razem przy takich badaniach, a poświęcony czas. Tutaj podam 2 przykłady. Pierwszy przykład to Volvo z oryginalnymi xenonami bez soczewek. Gość miał już tak dość kontroli, że kazał sobie wymontować reflektory i zamontował zwykłe - robił to w ASO. W sumie mógł poprosić o wystawienie pisma z serwisu o oryginalności, ale zrobił inaczej.
Drugim przykładem jest moja przygoda na drodze. Dowód został odebrany za..... brak samopoziomowania reflektorów. Nie miałem już sił tłumaczyć, że w tych modelach "nie było jeszcze" samopoziomowania, ale jednak. Temat skończył się wizytą w Stacji Diagnostycznej i na rozmowie w towarzystwie komendanta PP, naczelnika drogówki i osoby która odebrała mi dowód rejestracyjny. Otrzymałem wówczas zadośćuczynienie w formie przeprosin. Co się okazuje, że policjanci nie są przeszkoleni w rozróżnieniu oryginalności i jeżeli mają jakieś wątpliwości zabierają dowód. Co można wówczas zrobić? Nic tylko czekać na wypisanie zastępczego. Oczywiście fizyczne szarpanie się z policjantem o dowód nie wchodzi w grę. :mrgreen: Na dzień dzisiejszy jeżeli urzędnik wydziału drogowego zbiera sam informacje np ze stacji diagnostycznej lub z google, to będą istnieć problemy przy oryginalnych instalacjach a o przerabianych już nie wspomnę.
Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku.
To jest tylko moje skromne zdanie. ;)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku.
Zrozumiałem aluzję ;-) , Ale tak między nami auta po drogach , jeżdżą takie , nie inne , era FSO i Poldków przemineła ( a i w tych wytworach PRL`U , takie coś było montowane, jak poziomowanie świateł , było manualne , ale było ) , autka mają regulację wysokości świateł , Bądźmy szczerzy , poza niewielkim odsetkiem kierowców , mają to wszyscy w du*** . Czy ktoś dobija "wiatru w koła " jak ma zapakowany samochód ( to też wpływa na wysokość świecenia ) , Strasznie ciężko jest przekręcić gałeczkę w pozycję niżej , prawda ?? Odciski się robią na paluszkach . Więc , nie sądzę ,że aż tak mocno xenonami oślepiam jadących z przeciwka , więcej , założę się , że mniej oślepiam , niż nie jeden gałgan z 5-tką osób na pokładzie , dopakowanym na full bagażnikem i nie opuszczonymi lampami .
Takie jest moje skromne zdanie :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Krótko mówiąc twierdzę, że na drodze nie można być egoistą. Tuning jest OK, ale tylko w miarę rozsądku.
Zrozumiałem aluzję ;-) , Ale tak między nami auta po drogach , jeżdżą takie , nie inne , era FSO i Poldków przemineła ( a i w tych wytworach PRL`U , takie coś było montowane, jak poziomowanie świateł , było manualne , ale było ) , autka mają regulację wysokości świateł , Bądźmy szczerzy , poza niewielkim odsetkiem kierowców , mają to wszyscy w du*** . Czy ktoś dobija "wiatru w koła " jak ma zapakowany samochód ( to też wpływa na wysokość świecenia ) , Strasznie ciężko jest przekręcić gałeczkę w pozycję niżej , prawda ?? Odciski się robią na paluszkach . Więc , nie sądzę ,że aż tak mocno xenonami oślepiam jadących z przeciwka , więcej , założę się , że mniej oślepiam , niż nie jeden gałgan z 5-tką osób na pokładzie , dopakowanym na full bagażnikem i nie opuszczonymi lampami .
Takie jest moje skromne zdanie :-P

Wszystko zależy od jakości reflektorów. Nie ma co porównywać żarówek R2 czy H4 i starą zdezolowaną instalację elektryczną do kilkukrotnie mocniejszego natężenia światła jakim jest łuk elektryczny. To nie była aluzja do Ciebie, a spostrzeżenie jakie miewam co dzień użytkując drogi publiczne naszego kraju. Co do Twojej osoby możesz zrobić mały eksperyment. Zamień się z kimś na czas trwania tego doświadczenia na samochody i sprawdź przy 50km/h jak mocno świecą teraz Twoje reflektory. Założę się z Tobą, że nie będziesz w stanie się skupić na drodze i twój wzrok skierujesz na prawe pobocze.
Jeżeli ktoś mi daje po oczach przeważnie przeważnie na krótko przed zrównaniem się z nim doświetlam sobie drogę światłami drogowymi - trochę poprawia się widoczność. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, faktycznie świecą mocniej , ale nie popadajmy w paranoję , jak pisałem , wiele H4 daje dużoooooooooooo mocniej po gałach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
faktycznie świecą mocniej

Ja nie popadam, ale sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie, że świecą mocniej. :mrgreen:
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
że świecą mocniej.
Tak świecą dużo mocniej ..........

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: XENONY
[quote="Adi202"]
Cytat:
Na rynku pojawiły się żarówki z homologacją o bardzo zbliżonej temperaturze światła co Xenon - efekt może nie identyczny, ale właściwy z zastosowaniem.
pzdr

Podsuńcie poroszę przykładowe takie żarówki .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, czyli drogówka może nas...kissnąć pod ogon.? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Philips Blue Vision lub X-treme Power. Te akurat mogę zagwarantować. Blue Vision posiada temperaturę 4000K czyli bardzo blisko 4300K Xenonów.
pzdr

Wystawiono 1 piw(a):
roger110
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bo moje HID`y poszły razem z 100-ką . Do coupejki nie chcę wkładac , bo ani sprysków , ani regulacji wysokości lamp. Tzn.jest ale nie działa któryś z silniczków . Więc w tej sytuacji żarówki , ale porządne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Więc w tej sytuacji żarówki , ale porządne

I te takie będą.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie za ma co. Przekaźniki w tym przypadku są wskazane inaczej nie będą świecić tak jak powinny.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
?? Jakie przekaźniki ?!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
?? Jakie przekaźniki ?!

Między żarówką a akumulatorem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Tuning wizualny 

[ IP: 18.119.172.146 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa