Pozostałe tematy » [WEBASTO]
Odpowiedz do tematu
 
Ręce opadały, ale przewertowałem jeszcze raz serwisówkę BBW46. Spróbowałem układ chłodzenia odpowietrzyć i chyba to było to bo: ewidentnie słychać, że inaczej chodzi pompka wody - dostała obciążenie (brak powietrza w układzie) i ogrzewanie zaskoczyło. Podładowałem dodatkowy akumulator (jeszcze mam oryginalny Audi) i na razie działa. :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam,
z moim webasto (DBW 46, w Audi A6 C4) dotarłem do takiego etapu:
Webato odpala, grzeje kilka minut i się wyłącza nagrzewając przy tym wąż zasilający biegnący do zaworu zwrotnego (rozdzielającego). Za zaworem węże były zimne.
Pomyślałem, że ten zawór jest niesprawny (blokuje dalsze przejście nagrzanego płynu) i połączyłem węże na krótko demontując owy zawór. Problem nie ustąpił. Nadal webasto pochodziło chwilę i się wyłączyło nie "pchając " dalej na blok silnika i nagrzewnicę gorącego płynu.
Okazało się jednak, że w zaworze kulka bezwładnościowa rusza się - czyli zawór jest sprawny.

Moje webasto podczas grzania, strasznie dymi, takimi jakby wilgotnymi, niedopalonymi spalinami.
Pod piecem webasto czasami wisi kropelka ON.
Rzecz wygląda, jakby dostawało zbyt dużo paliwa i nie zdołało przepalić tak dużej jego ilości.

Czy ktoś pomoże co z tym robić dalej ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jaka temperatura pieca jest przy wyłączeniu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wartość w stopniach Celsjusza trudno mi podać, ale za rurkę wychodzącą z webasto nie da się chwycić, tak jest gorąca. Wręcz gotuje płyn - bym powiedział.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DawidK napisał/a:
Wartość w stopniach Celsjusza trudno mi podać, ale za rurkę wychodzącą z webasto nie da się chwycić, tak jest gorąca. Wręcz gotuje płyn - bym powiedział.

Skoro tak, to znaczy, że Webasto działa właściwe - wyłącza się awaryjnie przez przegrzanie. Skup się na pompie obiegowej (płynu). Możliwe, że nie kręci się jak trzeba i taki będzie efekt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzę tą pompę. Może zamieniłem przewody elektr. przy składaniu wiązki i kręci się w odwrotną stronę.

Chociaż... czy jest to możliwe , że przy zamianie przewodów będzie kręciła w odwrotną str?
Pompka ta działa na zasadzie pola elektromagnetycznego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
DawidK napisał/a:

Pompka ta działa na zasadzie pola elektromagnetycznego.
:mrgreen:
Każdy silnik elektryczny działa na zasadzie pola elektromagnetycznego. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Owszem, ale nie do końca to miałem na myśli. Silnik silnikiem...
Mechanizm napędzania wirnika (tłoczka) nie jest tradycyjnie na ośce itd. tylko napędza magnes a drugi magnes jest połączony z wirnikiem (tłoczkiem).
Nigdzie wcześniej nie spotkałem takiego rozwiązania. Stąd moje pytanie.

[ Dodano: Sob 07 Maj, 2016 21:22 ]
Adi202 napisał/a:
DawidK napisał/a:
Wartość w stopniach Celsjusza trudno mi podać, ale za rurkę wychodzącą z webasto nie da się chwycić, tak jest gorąca. Wręcz gotuje płyn - bym powiedział.

Skoro tak, to znaczy, że Webasto działa właściwe - wyłącza się awaryjnie przez przegrzanie. Skup się na pompie obiegowej (płynu). Możliwe, że nie kręci się jak trzeba i taki będzie efekt.


Sprawdziłem pompkę - kręci się w dobrą stronę a webasto nadal się przegrzewa.

W czym może tkwić problem ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nadal sądzę, że powodem przegrzewania pieca jest przepływ płynu - za mały lub jego brak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nadal sądzę, że powodem przegrzewania pieca jest przepływ płynu - za mały lub jego brak.


Spróbuję jeszcze porządnie odpowietrzyć cały obieg.

Są gdzieś w tym obiegu jakieś zawory ułatwiające jego odpowietrzanie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na podszybiu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.12.36.30 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa