Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
E-papieros i wskazania alkomatu
Autor Wiadomość
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 15:42   E-papieros i wskazania alkomatu
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Rzuciłam zwykłe palenie, od początku września używam tylko e-papierosa, pale go tez w czasie jazdy autem )ja mam go na smyczy na szyi ciągle pod reka) Palę go naokragło ale nie palę juz zwykłych papierosów... no i mnie wczoraj ktos nastraszył, ze jak mnie zatrzymają do kontroli i kazą dmuchac, to mi wykaze alkohol po e-papierosie w wydychanym powietrzu :shock:

I przyznam, ze sie wystraszyłam teraz :/ Czy ktos coś z Was wie może na ten temat? Albo czy mozna z taka sprawa na komende isc i poprosic i sprawdzenie tymi alkomatami których uzywaja przy kontroli drogowej czy przy paleniu tego e-papierosa mam cos w wydychanym poweitrzu i czy policja tak sprawdza na komendzie na prosbę? jak na przykład pojade na komende do drogówki i ich poprosze?

zawartosc tego liquidu to jest:

glikol 1.2 propylenowy - 43%
gliceryna roślinna - 43%
woda demineralizowana - 10%
środki aromatyczne - 4%
no i i procentowo nikotyna jeszcze w tym wszystkim (zalezy kto jaki mocny ma to tej nikotyny wiecej czy mniej)

liquidy mam z atestami polskiego producenta inawera i jest taki skład jak napisane, nie kupuje zadnych z niewiadomych źródeł liquidów

liquidu sie nie pije oczywiscie ;) naciska sie przycisk na epapierosie, tam sie wtedy podgrzewa tel liquid w parowniku i zaciaga sie człowiek para i inhaluje nikotyną i to zastępuje uzaleznienie od zwykłych papierosów = tak mniej wiecej ten e-papieros działa - w zbiorniczku jest 1,6 - 2 ml liquidu, zalezy od parownika

ja tak 4ml tego liquidu na dzien zuzywam
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Sergio 



Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Maj 2009
Wszystkie posty: 2789



Piwa: 105/75
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 16:49   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Nie wiem jak jest przy dmuchaniu w balonik. Wiem natomiast, że e-papierosy wcale nie sa zdrowsze niż zwykłe.
http://natemat.pl/224,e-p...two-dla-palacza
To tylko jeden z wielu artykułów na ten temat. Jeśli chcesz rzucić od trzeba przestać w ogóle palić, bo elektroniczny tez uzależnia i szkodzi. Ostatnio nawet gdzieś czytałem, że japońscy naukowcy dowiedli że jest bardziej rakotwórczy niż zwykły. Ja tez już kilka razy próbowałem rzucić. No dobra ze 100 razy :mrgreen: . Ale na pare z nikotyną raczej się nie skuszę. Wiem, że odbiegłem od tematu. Z tego co się orientuję to te tańsze liquidy mają więcej alkoholu więc wdychasz parę alkoholową, ale czy wykaże na tyle żeby się bać? Równie dobrze można zjeść "pawełka" lub zaciągnąć się płynem do spryskiwaczy (zwłaszcza zimowym) :mrgreen: .
Ale to tylko moje zdanie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 17:48   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



ten artykuł jest bzdurny i nie zawiera prawdy, jedyna w nim prawdziwa rzecz, to ze nikotyna uzaleznia, bo uzaleznia, ale sa tez olejki bez nikotyny, ja w kazdym razie mam z nikotyna (bo od nikotyny juz jestem uzalezniona po latach palenia analogów), ale olejki trzeba kupowac z atestem a nie jakis chińskie taniochy, ja uzywam tylko polskiej Inawery z ceryfikatem i atestem, kupowanej u dystrybutora - wiec jest tam co napisane na opakowaniu

ale tu jest TYLKO nikotyna w porównaniu do analoga...

całej szkodliwej reszty jaka widzicie powyzej nie ma

będa sie pojawiac artykuły jakie ten do którego link wkleiłes, ze e-papierosy są be, bo koncerny tytoniowe ponoszą i beda ponosic miliardowe straty, bo coraz wiecej osób przechodzi na e na całym świecie

od kiedy przestałam palic zwykłe papierosy tylko jestem na e, czuje sie lepiej, kondycje mam tez lepszą na treningach i taka samą jak ludzie niepalący, skonczyły sie bóle głowy i ciągłe zmeczenie itp. smród papierosów w aucie, w domu, na ubraniach itp. no i nie kaszle i nie tyje jak ludzie którzy przestali palic analogi i nie maja nic w zamian, nie mam tez głodu nikotynowego, zebym sie męczyła z tym, same plusy.. e nie chce rzucac, chciałam tylko rzucic normalne palenie i próbowałam tylko raz, bo przyszedł dzien ze naprawde tego chciałam i zobaczyłam, ze mogę miec w zamian cos fajniejszego (paliłam od podstawówki, od liceum nałogowo mocne papierosy czerwone, ponad paczkę dziennie - tak do dwóch, zalezy jaki dzień)

zeby tylko miec jeszcze pewnosc, ze alkomat po tym nic naprawde nie wykazuje.... chyba sie przejade do tej drogówki i poprosze o test na ządanie ;) bo tak nie bede miała spokoju
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 18:13   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Rzucenie palenia? Nie ma nic prostszego - robiłem to setki razy. :mrgreen: Jestem tego zdania, że wszystkie badania czy to e-papierosy, czy jakieś lekarstwa, czy żarło jest gó... warte. Tak jak Gosia pisała badanie na zamówienie - najważniejsze dotrzeć do opinii publicznej z "ciekawym" artykułem. Kiedyś kupiłem sobie takie ustrojstwo i po kilku godzinach musiałem zapalić analoga. Pewnie kupiłem jakieś g i był za słaby. Palę około 2-3 paczek dziennie i mam to w d... bo lubię ten sport. Jak ktoś ma się przekręcić, to i bez fajek to zrobi, a mądre przysłowie pszczół mówi "zdrowemu wszystko wolno".
Wracając do zapytania, to tak jest. w e-papierosie jest alkohol. ;-) Bynajmniej sądzę, że po takim wypaleniu na alkomacie może wyjść wynik pozytywny, ale nie przekroczy zakazanego progu. Więcej wyjdzie po dezodorancie do ust. :ok:
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Łukasz83 zlw 
RS6 MTM



Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Gru 2013
Wszystkie posty: 1400



Piwa: 65/18
Skąd: ŁÓDZKIE
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 19:00   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F) Avant  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro  Avant  2011  



Adi tak duzo palisz do 3 paczek dzienie :shock:
_________________
Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO :*
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 20:47   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



pojade w Łodzi do komendy do drogówki, powiem im w czym rzecz, mam nadzieje ze trafię na miłą zmianę i posprawdzają jak to wygląda
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 20:55   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Adi202, jak chcesz e-spróbowac to moge Ci napisac co ja pale i na czym mi sie udało... jak patrze wsteczile ja paliłam i ile kasy pusciłam z dymem, to uwierz ze nowe wypasione audi przynajmniej :/ e-palenie jest tanie, no i mniej tego g... do organizmu wciagasz niz ze zwykłego, co do głodu palacza to zaspokaja go w 100%..., to pisze Ci ja człowiek, który był w stanie na głodzie o czwatej w nocy po fajki jechac na stację benzynowa w klapkach i w dresie zimą i z gniazdem potarganych włosów na głowie, nie przejmując sie niczym tylko zeby zapalic natychmoast i kupic fajki ;) a jak nie było jak jechac np. po imprezie i nikt nie był w stanie, to pety z popielniczki szły w ruch.... wstyd ale taka prawda, drugi nałogowy palacz takie akcje rozumie :)
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
szynszylek 
And justice for All



Model: A3
Silnik: 1.9 BLS
Zasilanie: diesel
Nadwozie: hatchback
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2672



Piwa: 136/180
Skąd: WE / RZ / Biesy i Czady
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 21:47   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8P) 3-drzw.   



Zaraz zawołam nam tutaj kogoś, kto zna temat od podstawki i nam pojaśni.
Sorca, chodź boś potrzebna!
_________________
Gość
pozdrawiam serdecznie



Samo skur*****stwo na tym świecie.
Skur*****stwo i pogarda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
eleszet 
..................



Model: A8 D3
Silnik: 4.2 BFM
Zasilanie: PB & LPG
Nadwozie: Limousine
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 31 Paź 2012
Wszystkie posty: 1655



Piwa: 79/18
Skąd: Dolny Śląśk
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014 23:08   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A3 (Typ 8L) 5-drzw.   



Pytałaś czy na komendzie zbadają. Byłem kiedyś u rodziny. Było miło i te %%%% sprawy niewątpliwie w tym pomagały. Gdy nadszedł czas powrotu parę już po iluś godzinach to moja żona wsiadła w auto i zajechaliśmy na komendę i bez problemu mnie zbadali. Żona nie chciała wracać bo było daleko a była padnięta a mi wykazało 0.0 więc wsiadłem i prowadziłem. A wolałem się sprawdzić bo są różne dni. Raz trzyma dłużej a raz krócej więc lepiej dmuchać. Idź do funkcjonariuszy i powiedz że chcesz to przy nich sprawdzić. To pewnie sami będą ciekawi ;D
_________________
Nie musisz dziękować - wystarczy kliknąć: "piwo" oraz "pomógł" :zdrowko:


wszystko się da to tylko kwestia uporu...

:ok:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014 01:20   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Astaroth napisał/a:
Adi202, jak chcesz e-spróbowac to moge Ci napisac co ja pale i na czym mi sie udało... jak patrze wsteczile ja paliłam i ile kasy pusciłam z dymem, to uwierz ze nowe wypasione audi przynajmniej :/ e-palenie jest tanie, no i mniej tego g... do organizmu wciagasz niz ze zwykłego, co do głodu palacza to zaspokaja go w 100%..., to pisze Ci ja człowiek, który był w stanie na głodzie o czwatej w nocy po fajki jechac na stację benzynowa w klapkach i w dresie zimą i z gniazdem potarganych włosów na głowie, nie przejmując sie niczym tylko zeby zapalic natychmoast i kupic fajki ;) a jak nie było jak jechac np. po imprezie i nikt nie był w stanie, to pety z popielniczki szły w ruch.... wstyd ale taka prawda, drugi nałogowy palacz takie akcje rozumie :)

Nie liczę ile poszło z dymem, bo to nie ma sensu. Jakoś osoby niepalące nie jeżdżą tymi najgrubszymi modelami, tak więc w to nie wierzę i nie żałuję niczego. Gdybym miał patrzeć na ekonomikę, to rzuciłbym to w momencie kiedy zacząłem czyli 24 lata temu. Przy moim zamiłowaniu obecnie 50zł na dzień wyszłyby 2 grube Audice lub jedna, ale porządna za 500000zł. :wysmiewacz:
Pewnie jak zacznie mi to przeszkadzać, to rzucę, ale na razie nie czuję dyskomfortu.
Odnośnie badania alkomatem, to wszystko zależne jest od dyżurnego. Trafisz na chama i lipton. Jeżeli pijasz alkohol, to proponowałbym nabyć osobisty alkomat i testować do bulu. Miałabyś pod ręką (w schowku) gdyby była konieczność wyjazdu po imprezie.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014 15:15   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



w tym rzecz ze w ogóle nie poje alkoholu, musi byc naprawde okazja zebym sie skusiła, a jak juz tak jest to kolejny następny dzien nie jezdze, bo mi alkohol nie słuzy, nawet najmniejsza ilością truje sie, ale nie to, ze słabą mam głowe, tylko na drugi dzien jestem bardzo chora, nie mam tolerancji na alkohol
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014 16:30   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Astaroth napisał/a:
w tym rzecz ze w ogóle nie poje alkoholu, musi byc naprawde okazja zebym sie skusiła, a jak juz tak jest to kolejny następny dzien nie jezdze, bo mi alkohol nie słuzy, nawet najmniejsza ilością truje sie, ale nie to, ze słabą mam głowe, tylko na drugi dzien jestem bardzo chora, nie mam tolerancji na alkohol

To alkomat jest ci zbędny. Jedź w takim razie do szeryfa i negocjuj. Jako prawy obywatel może nie odmówią. ;-)
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Martina 


Model: A5
Silnik: 2.0TFSI
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Coupe
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Gru 2014
Wszystkie posty: 4



Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Gru, 2014 09:45   
     



Ja palę liquidy Tabaque i ostatnio przeszłam rutynową kontrolę bez problemów, a byłam tuż po dymku... Ktoś nastraszył Cię chyba jakąś "miejską legendą" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Temida radzi

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 100c3 Fałszywe wskazania voltomierza
suchy1704 Elektryka i elektronika 8 Sro 16 Paź, 2013 20:20
Adi202
Brak nowych postów A6 C4 Q AEL Błędne wskazania klimatro...
grembol7 Czujniki, kody i schematy 0 Sob 12 Paź, 2013 14:48
grembol7
Brak nowych postów [A6 C5 lift] Spalanie na postoju - ws...
drookash Elektryka i elektronika 2 Pon 10 Lis, 2014 23:39
drookash



[ Twoje IP to: 44.192.132.66, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności