Skrzynie manualne » A3 1.8T AUM - zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego
Odpowiedz do tematu
 A3 1.8T AUM - zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego
Witam.

Mam problem z układem zmiany biegów. Objawy są następujące. Gdy uruchamiam zimny silnik przed jazdą moim pierwszym manewrem jest wycofanie auta z parkingu. Wsteczny bieg czasami przycina się i nie wchodzi do końca. Pozostałe biegi wchodzą dwukrokowo oraz z wiekszym oporem. Po przejechaniu kilku kilometrów pojawia się dodatkowo zgrzytanie przy zmianie biegu na wsteczny, tak jakby nie było rozsprzęglenia.

Wymieniłem olej w skrzyni biegów i bez zmian. Jeden mechanik stwierdził, że to skrzynia do roboty. U innego usłyszałem, że do roboty całe sprzęgło wraz z dwumasą. Trochę w to wątpię, gdyż auto dobrze rozpędza się na każdym biegu, a sprzęgło nie ślizga się, lewarek nie drży. Sprzęgło łapie mniej-więcej poniżej połowy. Czy i jak mogę przetestować auto, aby wykluczyć skrzynię lub sprzęgło?

Wymieniałem ostatnio płyn hamulcowy metodą próżniową. Czy układ hydrauliki sprzęgła mógł się przez to zapowietrzyć? Wcześniej biegi wchodziły ciężko, ale nie zgrzytało na wstecznym.

Od czego zacząć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.8T AUM - zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego
korpikn napisał/a:
Witam.

Mam problem z układem zmiany biegów. Objawy są następujące. Gdy uruchamiam zimny silnik przez jazdą moim pierwszym manewrem jest wycofanie auta z parkingu. Wsteczny bieg czasami przycina się i nie wchodzi do końca. Pozostałe biegi wchodzą dwukrokowo oraz z wiekszym oporem. Po przejechaniu kilku kilometrów pojawia się dodatkowo zgrzytanie przy zmianie biegu na wsteczny, tak jakby nie było rozsprzęglenia.

Wymieniłem olej w skrzyni biegów i bez zmian. Jeden mechanik stwierdził, że to skrzynia do roboty. U innego usłyszałem, że do roboty całe sprzęgło wraz z dwumasą. Trochę w to wątpię, gdyż auto dobrze rozpędza się na każdym biegu, a sprzęgło nie ślizga się, lewarek nie drży. Sprzęgło łapie mniej-więcej poniżej połowy. Czy i jak mogę przetestować auto, aby wykluczyć skrzynię lub sprzęgło?

Wymieniałem ostatnio płyn hamulcowy metodą próżniową. Czy układ hydrauliki sprzęgła mógł się przez to zapowietrzyć? Wcześniej biegi wchodziły ciężko, ale nie zgrzytało na wstecznym.

Od czego zacząć?
a ja bym sprawdził w jakim stanie są poduszki, bo może zbyt wiele soba nie reprezentują przez co całośc się przesuneła i ciężko się wbija biegi, jesli tam będzie ok, to jeszcze pozostaje kwestia samego mechanizmu,jeśli nic nie znajdziesz to pozostanie tylko zrzucić skrzynie...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź skok jałowy pedału sprzęgła , powinien wynosić ok. 2 cm . ( Jeśli się mylę poprawcie mnie ) . Dla mnie rościągnięta linka , postaraj się skrócić jej długość (podkładki , czy coś tam kombinuj ) jeśli się poprawie znasz przyczyne , a i jeszcze jedno ... masz olej w skrzyni ?!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Wymieniłem olej w skrzyni biegów i bez zmian.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Sprawdź skok jałowy pedału sprzęgła , powinien wynosić ok. 2 cm . ( Jeśli się mylę poprawcie mnie ) . Dla mnie rościągnięta linka , postaraj się skrócić jej długość (podkładki , czy coś tam kombinuj ) jeśli się poprawie znasz przyczyne , a i jeszcze jedno ... masz olej w skrzyni ?!


Skok do wyczuwalnego zwiększonego oporu wynosi około 2cm. Zrobiłem dokładniejsze oględziny przy drzwigni przełączającej biegi. Okazało się, że są spore luzy na końcówkach linek biegów. Do wymiany łączniki 1J0 711 761 C fi 8mm i 1J0 711 761 B fi 10mm oraz plastikowa stopka ślizgu biegów 1J0 711 550.

Ta stopka jest na dźwigni zwrotnej, na której nie ma wybitego numeru VAG. Według ETKI są dwie możliwości:
- 1J0 711 202 P, dla F BL-2-200 001>> ręczna skrz. 5-biegowa
- 1J0 711 202 J, dla F BL-2-200 001>> ręczna skrz. 5-biegowa + quatro
Jeżeli numer VIN jest WAUZZZ8L43A028xxx i napęd tylko na przód, to czy będzie to numer z literką P? Czym się różni od 1J0 711 203 L?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Mam trochę podobny problem jak w temacie kolegi.
Silnik ten sam skrzynia byc moze też.
Podczas wrzucania biegu 1 lub wstecznego bardzo często słychać stukniecie. Jak by bieg nie wchodzi gładko tylko był wbity. Nie dzieje się to zawsze. Podczas dojezdzania do skrzyżowania gdy auto ledwie się toczy bieg 1 wchodzi gładko. Czy spotkskiscie się z podobnym problemem ?
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.147.104.120 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa