Pozostałe tematy » fotelik dla dziecka, bezpieczeństwo a niezależne testy
Odpowiedz do tematu
 fotelik dla dziecka, bezpieczeństwo a niezależne testy
Witam,
właśnie mierzę się z wyborem fotelika dla najmniejszego pasażera. Muszę kupić już fotelik w przedziale 9-18kg,

Większość stron poświęcana fotelikom samochodowym opiera się na badaniach ADAC, z tym, że jakoś po zagłębieniu się w lekturę fotelików nie mam przekonania co do tych niby niezależnych testów.
A mianowicie ADAC poddało pod test fotelika CYBEX Juno - Fix którego konstrukcja niema pasów bezpieczeństwa tak jak w innych fotelikach tylko system zabezpieczenia dziecka jest oparty na regulowanej osłonie tułowia. Podczas testu ADAC fotelik jeżeli chodzi o bezpieczeństwo otrzymał 5pkt. w 5 punktowej skali. Może przy zderzeniach czołowych fotelik ten sprawdza się ale jak się okazało przy dachowaniu pojazdu dziecko wypada z fotelika i odbija się po całym samochodzie http://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI - więc jak to ma się do 5 gwiazdek???
Przy wyszukiwaniu fotelika dowiedziałem się że testy fotelików przeprowadzane są również przez PIMOT, ale o tym już nie pisze się, mało kto zapewne wie o takim instytucie i o przeprowadzanych testach ( przynajmniej ja nie wiedziałem). Może to jest też wina samego instytutu ponieważ nie można na ich stronie znaleźć zakładki informującej o przeprowadzonych testach z wyszczególnionymi modelami fotelików oraz z metodami badawczymi.
Wszystkie foteliki dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać certyfikat dopuszczający do sprzedaży ( ECE R44/04), który określa minimalne wymagania takie jak materiały z jakich ma być wykonana skorupa. Certyfikat ten nie jest jednak wyznacznikiem bezpieczeństwa dla dziecka.

Co Wy myślicie na temat przeprowadzanych testów i na temat bezpieczeństwa oferowanych w sprzedaży fotelików.
Zastanawiam się obecnie nad kupnem fotelika Maxi Cosi Toby ( test ADAC - OK.) lub nad Avionaut Glider -( test pimot OK.)
podoba mi się ( zaznaczam że podoba mi się - wizualnie) fotelik coto baby bolero prestige , ale on nie był poddany żadnym testom więc niestety odpada :(

Jak możecie to podpowiedzcie cosik:), Jakie foteliki kupiliście dla swoich pociech, jak się sprawują, jak zachowują się materiały przy czyszczeniu itp. na co zwracaliście przy zakupie fotelików.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
my zakupilismy dla naszego Pasiatka fotelik FisherPrice ,jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, bo jest łatwy w czyszczeniu i w praniu (o czym przekonalismy sie po wyjeździe do PL) a i w GB ma opinie najbezpieczniejszego co oczywiscie przekłada sie i na cenę...
http://www.ceneo.pl/11164538
my kupowalismy go prawie dwa lata temu za prawie 200f...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
my zakupilismy dla naszego Pasiatka fotelik FisherPrice ,jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, bo jest łatwy w czyszczeniu i w praniu (o czym przekonalismy sie po wyjeździe do PL) a i w GB ma opinie najbezpieczniejszego co oczywiscie przekłada sie i na cenę...
http://www.ceneo.pl/11164538
my kupowalismy go prawie dwa lata temu za prawie 200f...


no właśnie i to jest to... W GB uważany jest za najbezpieczniejszy a wg. ADAC fotelik od 0-13 ma 3 gwiazdki, a już 9-18 ma tylko dwie gwiazdki na 5 i co o tym sądzić :) :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
Pasiak napisał/a:
my zakupilismy dla naszego Pasiatka fotelik FisherPrice ,jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, bo jest łatwy w czyszczeniu i w praniu (o czym przekonalismy sie po wyjeździe do PL) a i w GB ma opinie najbezpieczniejszego co oczywiscie przekłada sie i na cenę...
http://www.ceneo.pl/11164538
my kupowalismy go prawie dwa lata temu za prawie 200f...


no właśnie i to jest to... W GB uważany jest za najbezpieczniejszy a wg. ADAC fotelik od 0-13 ma 3 gwiazdki, a już 9-18 ma tylko dwie gwiazdki na 5 i co o tym sądzić :) :lol:
ale z kolei ADAC twierdzi,że ten fotelik bez pasów jest najbepieczniejszy a tu taki numer wyszedl.... najlepiej zdać się na własny zdrowy rozsądek...

Wystawiono 1 piw(a):
WOJTAS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
zdałem się na własny rozsądek i zakupiłem fotelik Maxi Cosi :mrgreen:
Przejrzałem testy ADAC oraz przymierzyłem mojego brzdąca do fotelika i padł właśnie wybór na ten fotelik.
Fotelik kupuje się dla zapewnienia bezpieczeństwa dla dziecka więc kupiłem wybrałem przetestowany w testach zderzeniowych. Dzięki Naczelniczku za Twoją opinię ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS napisał/a:
zdałem się na własny rozsądek i zakupiłem fotelik Maxi Cosi :mrgreen:
Przejrzałem testy ADAC oraz przymierzyłem mojego brzdąca do fotelika i padł właśnie wybór na ten fotelik.
Fotelik kupuje się dla zapewnienia bezpieczeństwa dla dziecka więc kupiłem wybrałem przetestowany w testach zderzeniowych. Dzięki Naczelniczku za Twoją opinię ;)
luzik, niech się dobrze sprawuje ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.220.140.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa