Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
[100 C3] Klapy nadmuchu
Witam mam problem z nadmuchem audi 100 C3 , chodzi o to że dmucha gdzie chce bodajże na szybę jest tylko ok w innych ustawieniach powietrze leci wszędzie. Może ktoś rozbierał i podpowie jak najłatwiej dojść do tych klap.Pozdrawiam
Cześć,
Oględziny rozpocznij od cięgien z tworzyw sztucznych przenoszących ruch linki na położenie klap. Cięgna te znajdują się przy nagrzewnicy - musisz tylko zdemontować osłonę podszybia. Jeżeli cięgna będą ok i linki będą nimi poruszać to na 90% będzie wina samych klap, które pokryte są czymś w rodzaju gąbki, która z wiekiem i temperaturą kruszy się.
Jeżeli chcesz się dobrać do samych klap to niestety, ale będziesz musiał wyrwać nagrzewnicę - w niej są wszystkie klapy.
aaa... zakładam, że masz zwykłe ogrzewanie, bo jak klimę to klapy sterowane są pneumatycznie i wtedy powodem Twoich problemów może być nieszczelność siłowników lub przewodów.
Pozdrawiam
Oględziny rozpocznij od cięgien z tworzyw sztucznych przenoszących ruch linki na położenie klap. Cięgna te znajdują się przy nagrzewnicy - musisz tylko zdemontować osłonę podszybia. Jeżeli cięgna będą ok i linki będą nimi poruszać to na 90% będzie wina samych klap, które pokryte są czymś w rodzaju gąbki, która z wiekiem i temperaturą kruszy się.
Jeżeli chcesz się dobrać do samych klap to niestety, ale będziesz musiał wyrwać nagrzewnicę - w niej są wszystkie klapy.
aaa... zakładam, że masz zwykłe ogrzewanie, bo jak klimę to klapy sterowane są pneumatycznie i wtedy powodem Twoich problemów może być nieszczelność siłowników lub przewodów.
Pozdrawiam
jest ,jeszcze jedno wazne pytanie, czy kolega ma klimę czy nie a dokładniej czy sa pokretła czy jest ECC.
Mam zwykłe ogrzewanie bez klimy , jak się dobrać do tej nagrzewnicy?? szukałem jakiejś fotorelacji ale nie znalazłem nic. To może przy okazji nagrzewnicę wymienić tylko że to trochę może kosztować.Nie ma pokręteł są suwaki
1987 rok
1987 rokFotorelacji nie mam, ale kilka fotek strzeliłem wywalając klimę ze swojej damulki i nawet je znalazłem…. może się coś Ci przyda. W cygarze przed liftem nagrzewnica jest identyczna tylko sam panel sterowania wygląda inaczej – bynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Sama nagrzewnica kosztuje niewiele, bo już za ok. 50zł można kupić nową, ale cała skrzynka to na pewno więcej
ja swojej nie wymieniałem, bo wyglądała jak nowa… jedynie ją przepłukałem dla pewności, że nie jest zapchana ani zasyfiona.
Tu masz foty jak wygląda nagrzewnica na swoim miejscu:
Od strony silnika trzyma ja opaska metalowa i uszczelka między nią, a kabiną (no i oczywiście przewody od płynu chłodniczego)
Uszczelka ta jest wokół otworu jak na zdjęciu poniżej… warto ją podciąć, bo jak od nowego nie była ruszana to można nagrzewnicę połamać próbując ja wyrwać (a wiem cos o tym
) dlatego przy drugim podejściu ile się dało to żyłką popodcinałem. Od wewnątrz auta, żeby wymontować nagrzewnicę musisz odkręcić nadmuchy na nogi, bo są wkrętem zamocowane do naszego pacjenta. Ponadto zdemontuj kolanka łączące nagrzewnicę z kratkami w konsoli (tu niestety zdjęć nie mam). Nie wspominam nawet, że jeszcze należy odłączyć linki i zasilanie od panelu sterowania
Jak już przejdziesz zwycięsko przez te kroki powinieneś otrzymać taki rezultat
Teraz już tylko demontaż metalowych spinek, zabezpieczeń cięgien i klap oraz wykręcenie wkrętów… UWAGA dokładnie sprawdź czy wykręciłeś wszystkie wkręty, bo bodajże dwa są tak schowane, że jak już się je zobaczy po rozpołowieniu nagrzewnicy to klapa, bo potem może pojawić się nieszczelność(tez coś wiem o tym) Najlepiej latarką przyświeć w głębokie otwory, aby sprawdzić czy już wszystkie są wykręcone. Efekt końcowy powinien wyjść jak poniżej… są i nasze klapy
No i wyszedł micro fotoporadnik
Oczywiście zanim wyrwiesz ją to posprawdzaj te cięgna i czy reagują one na ruch suwaków, bo jak tylko ich wina to szkoda roboty
Ja ubytki w swoich klapach uzupełniłem silikonem wysokotemperaturowym i oprócz oczywistych zalet długo męczyłem się z zapachem silikonu w środku auta po tych zabiegach
Jednak może ktoś podpowie jeżeli są lepsze ku temu środki
ja swojej nie wymieniałem, bo wyglądała jak nowa… jedynie ją przepłukałem dla pewności, że nie jest zapchana ani zasyfiona.
Tu masz foty jak wygląda nagrzewnica na swoim miejscu:
Od strony silnika trzyma ja opaska metalowa i uszczelka między nią, a kabiną (no i oczywiście przewody od płynu chłodniczego)
Uszczelka ta jest wokół otworu jak na zdjęciu poniżej… warto ją podciąć, bo jak od nowego nie była ruszana to można nagrzewnicę połamać próbując ja wyrwać (a wiem cos o tym
) dlatego przy drugim podejściu ile się dało to żyłką popodcinałem. Od wewnątrz auta, żeby wymontować nagrzewnicę musisz odkręcić nadmuchy na nogi, bo są wkrętem zamocowane do naszego pacjenta. Ponadto zdemontuj kolanka łączące nagrzewnicę z kratkami w konsoli (tu niestety zdjęć nie mam). Nie wspominam nawet, że jeszcze należy odłączyć linki i zasilanie od panelu sterowania
Jak już przejdziesz zwycięsko przez te kroki powinieneś otrzymać taki rezultat
Teraz już tylko demontaż metalowych spinek, zabezpieczeń cięgien i klap oraz wykręcenie wkrętów… UWAGA dokładnie sprawdź czy wykręciłeś wszystkie wkręty, bo bodajże dwa są tak schowane, że jak już się je zobaczy po rozpołowieniu nagrzewnicy to klapa, bo potem może pojawić się nieszczelność(tez coś wiem o tym) Najlepiej latarką przyświeć w głębokie otwory, aby sprawdzić czy już wszystkie są wykręcone. Efekt końcowy powinien wyjść jak poniżej… są i nasze klapy
No i wyszedł micro fotoporadnik
Oczywiście zanim wyrwiesz ją to posprawdzaj te cięgna i czy reagują one na ruch suwaków, bo jak tylko ich wina to szkoda roboty
Ja ubytki w swoich klapach uzupełniłem silikonem wysokotemperaturowym i oprócz oczywistych zalet długo męczyłem się z zapachem silikonu w środku auta po tych zabiegach
Jednak może ktoś podpowie jeżeli są lepsze ku temu środki
Dziękuję za fotorelację ale myślę że oddam komuś do naprawy sam nie mam pomieszczenia żeby się z tym pobawić .Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Nie ma za co,
Trzymaj się
Trzymaj się
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych