 |
Zamknięty przez: jimv8 Wto 15 Maj, 2012 07:55 |
[100 C3] Klapy nadmuchu |
| Autor |
Wiadomość |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 11:02 [100 C3] Klapy nadmuchu
|
|
|
Witam mam problem z nadmuchem audi 100 C3 , chodzi o to że dmucha gdzie chce bodajże na szybę jest tylko ok w innych ustawieniach powietrze leci wszędzie. Może ktoś rozbierał i podpowie jak najłatwiej dojść do tych klap.Pozdrawiam |
_________________ pozdrawiam kapsel
Moja stajnia:
100 C3 2.3 CD 1987
V8 3.6 1990
Allroad A6 C5 2.7 BT 2003
 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 13:30
|
|
|
Cześć,
Oględziny rozpocznij od cięgien z tworzyw sztucznych przenoszących ruch linki na położenie klap. Cięgna te znajdują się przy nagrzewnicy - musisz tylko zdemontować osłonę podszybia. Jeżeli cięgna będą ok i linki będą nimi poruszać to na 90% będzie wina samych klap, które pokryte są czymś w rodzaju gąbki, która z wiekiem i temperaturą kruszy się.
Jeżeli chcesz się dobrać do samych klap to niestety, ale będziesz musiał wyrwać nagrzewnicę - w niej są wszystkie klapy.
aaa... zakładam, że masz zwykłe ogrzewanie, bo jak klimę to klapy sterowane są pneumatycznie i wtedy powodem Twoich problemów może być nieszczelność siłowników lub przewodów.
Pozdrawiam |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 16:54
|
|
|
jest ,jeszcze jedno wazne pytanie, czy kolega ma klimę czy nie a dokładniej czy sa pokretła czy jest ECC. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Sro 19 Paź, 2011 11:11
|
|
|
Fotorelacji nie mam, ale kilka fotek strzeliłem wywalając klimę ze swojej damulki i nawet je znalazłem…. może się coś Ci przyda. W cygarze przed liftem nagrzewnica jest identyczna tylko sam panel sterowania wygląda inaczej – bynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Sama nagrzewnica kosztuje niewiele, bo już za ok. 50zł można kupić nową, ale cała skrzynka to na pewno więcej ja swojej nie wymieniałem, bo wyglądała jak nowa… jedynie ją przepłukałem dla pewności, że nie jest zapchana ani zasyfiona.
Tu masz foty jak wygląda nagrzewnica na swoim miejscu:
Od strony silnika trzyma ja opaska metalowa i uszczelka między nią, a kabiną (no i oczywiście przewody od płynu chłodniczego)
Uszczelka ta jest wokół otworu jak na zdjęciu poniżej… warto ją podciąć, bo jak od nowego nie była ruszana to można nagrzewnicę połamać próbując ja wyrwać (a wiem cos o tym ) dlatego przy drugim podejściu ile się dało to żyłką popodcinałem. Od wewnątrz auta, żeby wymontować nagrzewnicę musisz odkręcić nadmuchy na nogi, bo są wkrętem zamocowane do naszego pacjenta. Ponadto zdemontuj kolanka łączące nagrzewnicę z kratkami w konsoli (tu niestety zdjęć nie mam). Nie wspominam nawet, że jeszcze należy odłączyć linki i zasilanie od panelu sterowania
Jak już przejdziesz zwycięsko przez te kroki powinieneś otrzymać taki rezultat
Teraz już tylko demontaż metalowych spinek, zabezpieczeń cięgien i klap oraz wykręcenie wkrętów… UWAGA dokładnie sprawdź czy wykręciłeś wszystkie wkręty, bo bodajże dwa są tak schowane, że jak już się je zobaczy po rozpołowieniu nagrzewnicy to klapa, bo potem może pojawić się nieszczelność(tez coś wiem o tym) Najlepiej latarką przyświeć w głębokie otwory, aby sprawdzić czy już wszystkie są wykręcone. Efekt końcowy powinien wyjść jak poniżej… są i nasze klapy
No i wyszedł micro fotoporadnik
Oczywiście zanim wyrwiesz ją to posprawdzaj te cięgna i czy reagują one na ruch suwaków, bo jak tylko ich wina to szkoda roboty
Ja ubytki w swoich klapach uzupełniłem silikonem wysokotemperaturowym i oprócz oczywistych zalet długo męczyłem się z zapachem silikonu w środku auta po tych zabiegach
Jednak może ktoś podpowie jeżeli są lepsze ku temu środki |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
kapsel


Model: V8 3.6
Silnik: ARE
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 16 Lis 2010 Wszystkie posty: 198
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Nowy Dwór Gdański
|
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 19:44
|
|
|
Dziękuję za fotorelację ale myślę że oddam komuś do naprawy sam nie mam pomieszczenia żeby się z tym pobawić .Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. |
_________________ pozdrawiam kapsel
Moja stajnia:
100 C3 2.3 CD 1987
V8 3.6 1990
Allroad A6 C5 2.7 BT 2003
 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011 16:34
|
|
|
Nie ma za co,
Trzymaj się |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Tapicerka, dywany, plastiki itp. |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |