Elementy silnika » [v8 d11] Wibracja silnika
Odpowiedz do tematu
 [v8 d11] Wibracja silnika
Witam właśnie się umówiłem z mechaniorem na podmianę oleju w moście w mojej V8 bo myślałem że mam z nim problemy ale właśnie stwierdziłem że to nie jego wina a mianowicie zauważyłem że podnosząc obroty bez biegu silnik wchodzi w delikatne ale odczuwalne wibracje. Czego to może być przyczyna?? A druga kwestia to wymiana rozrządu bo już czas może zaproponujecie co dokładnie jaka marka i gdzie najlepiej lub może najtaniej kupić .Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zawieszenie silnika tzw poduszki - sprawdź ich stan.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam!
Według mnie jeśli chodzi o rozrząd to pasek polecam:
1.Gates
2.Contitech
Jeśli chodzi o rolki to:
1.SKF
2.INA (Luk)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
SKF się trochę zważyło INA jak najbardziej polecana - ciągle niemiecka jakość.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie w piątek sprawdzam luzy bo coś mi stuka ale od 7 lat nic nie robiłem bo nie było potrzeby to i sprawdzę poduszki silnika.Czy pompę wody koniecznie wymienić i napinacz??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Czy pompę wody koniecznie wymienić i napinacz??

Oczywiście. Szkoda by było uszkodzić rozrząd przez jedno słabsze ogniwo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłem u mechanika w związku z tymi poduszkami i z pukaniem w zawieszeniu ,okazało się że miska wisi na drążku reakcyjnym i to jest chyba to stukanie tylko czy to będzie również powodować wibracje.Mechanik powiedział że trzeba wymienić poduszki na wózku bo według niego to jest przyczyną stukania i opierania się miski o drążek.Pytanie moje jest takie gdzie znajdę takie poduszki bo na allegro niestety nie ma i czy jest opcja dostania tych poduszek. I mam nadzieję że to od tego są wibracje na silniku bo wzrokowo poduszki silnika wyglądają dobrze chociaż bardzo ciężko stwierdzić . Macie jakiś sposób na sprawdzenie poduszek??Pozdrawiam kapsel

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli silnik dotyka stabilizatora, to jest pewne, że silnik opadł. Poduszki niestety nie są tanie, ale szukaj nowych. Na używkach nie masz pewności co do ich żywotności.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak tylko nie bardzo wiem gdzie szukać :-( a może pasują od jakiegoś innego modelu audi??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Tak tylko nie bardzo wiem gdzie szukać :-( a może pasują od jakiegoś innego modelu audi??

Te same montowane są w S6 C4. Koszt jednej nowej sztuki, to 111€. Luknij dokładnie która strona opiera się o drążek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się ze obie siadły , a czy znasz Adi może nr tych poduszek??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Wydaje mi się ze obie siadły , a czy znasz Adi może nr tych poduszek??

Znam. :mrgreen: ............. 441199381K

Wystawiono 1 piw(a):
kapsel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukam w dalszym ciągu tych poduszek a właściwie jednej bo 1szt znalazłem z 2006 roku.A mam pytanie odnośnie czegoś co znalazłem na alledrogo ,jest poduszka pod audi 100 ale wygląda tak jak ta którą szukam .Czy możecie mi powiedzieć czy ona podejdzie do mojego autka?? Wiem że silniki się różnią ciężarem ale być może.

http://allegro.pl/audi-10...1762555369.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:


http://allegro.pl/audi-10...1762555369.html

Ten numer który podany jest w aukcji nie występuje w V8 ale.... nie oznacza że nie będzie pasować.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.223.20.57 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa