Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Silikon w spray'u
Odpowiedz do tematu
 Silikon w spray'u
Siemanko,
w związku obecnie panującymi niskimi temperaturami pytanko odnośnie silikonu w spray'u. Podobno można nim pokryć wszyskie gumowe uszczelki, czyli uszczelki przy oknach, drzwiach itd., aby uniknąć problemów z przymarzającym autem. Mnie zastanawia co innego. Jeżeli nie ma się garażu, bardzo dobrze zna się problem odśnieżania auta ;P
Czy ktoś z Was kiedyś pokrywał wycieraczki tym specyfikiem i czy ma to w ogóle sens? Pióra są gumowe, ale czy sprawdza się to później w praktyce...? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Silikon w spray'u
szynszylek napisał/a:
Siemanko,
w związku obecnie panującymi niskimi temperaturami pytanko odnośnie silikonu w spray'u. Podobno można nim pokryć wszyskie gumowe uszczelki, czyli uszczelki przy oknach, drzwiach itd., aby uniknąć problemów z przymarzającym autem. Mnie zastanawia co innego. Jeżeli nie ma się garażu, bardzo dobrze zna się problem odśnieżania auta ;P
Czy ktoś z Was kiedyś pokrywał wycieraczki tym specyfikiem i czy ma to w ogóle sens? Pióra są gumowe, ale czy sprawdza się to później w praktyce...? :roll:

Obawiam się, że po takim zabiegu wycieraczka nie będzie dobrze zbierać. Spróbować zawsze warto. :->

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Obawiam się, że po takim zabiegu wycieraczka nie będzie dobrze zbierać

Obawiam się tego samego ;-) Ale z drugiej strony - nie powinna mieć lepszego poślizgu?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Obawiam się, że po takim zabiegu wycieraczka nie będzie dobrze zbierać

Obawiam się tego samego ;-) Ale z drugiej strony - nie powinna mieć lepszego poślizgu?

W lecie używam środka do szyb na bazie silikonu i po takiej polerce raczej ma opory niż poślizg.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
po takiej polerce raczej ma opory niż poślizg

No to lepiej nie kombinuję, oporu mają aż za dużo ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z sylikonem na wycieraczki to za dużo - ja sam ostatnio przekombinowałem z mieszaniem płynów i tak smużyło że się nie dało jeździć... Pół zbiornika musiałem spuścić...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
;audi;
Kolego co do wycieraczek nie próbowałem ich smarować...,ale polecam SZTYFT DO KONSERWACJI GUMY. Skutecznie chroni w czasie dużych mrozów-ochrona , a zarazem pielęgnacja uszczelek gumowych w bardzo trudnych warunkach zimowych...-polecam bardzo wydajny i sprawdzony... :-) !!!A tak na marginesie - firmy "WURTH" Pozdro.
;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Żeby było sympatycznie to dla odmiany pytanko dotyczące wysokich temperatur :-P
Po kilkukrotnej fali upałów dość ciężko otwiera mi się bagażnik, niemiłosiernie przy tym skrzecąc. Silikon miałby tutaj zastosowanie? Wiem, że cięzko otwierające się i skrzypiące drzwi ludzie traktują właśnie silikonem w spray'u. Próbował ktoś na klapie od bagażnika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Próbował ktoś na klapie od bagażnika?

Często gęsto. Polecam. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
szynszylek napisał/a:
Próbował ktoś na klapie od bagażnika?

Często gęsto. Polecam. ;-)

Dzięki Wodzu. Chyba zakupię Avanta, co by dać radę wszystkie piffka ze sobą przywieźć ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Adi202 napisał/a:
szynszylek napisał/a:
Próbował ktoś na klapie od bagażnika?

Często gęsto. Polecam. ;-)

Dzięki Wodzu. Chyba zakupię Avanta, co by dać radę wszystkie piffka ze sobą przywieźć ;-)

Wystarczy hak i laweta. Po co zaraz Avant? :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Wystarczy hak i laweta. Po co zaraz Avant?

Avant fajna rzecz, a wymówka byle jaka, ale musi być :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czytając waszą rozmowę przypomniała mi się sytuacja gdy miałem serwis z firmy montującej okna wielokomorowe i fachowiec powiedział żeby spryskać zawiasy i zamki właśnie silikonem w sprayu lub białym smarem również w aerozolu,więc na te skrzypienie klapy bagażnika też mogło by pomóc. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 3.15.221.136 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa