Zawieszenie » [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
Odpowiedz do tematu
 [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
Witam.

Ponieważ mój staruszek powoli zaczyna wymagać wymiany zawieszenia, to postanowiłem zwrócić się w tym temacie do Was, szanowni fachowcy.

W skrócie:
1. DRC wywalone, założone nowe amortyzatory - nie wymagają wymiany;
2. Rozwulkanizowane gumy tulei i pojawiają się lekkie stuki.

Podjąłem decyzję o wymianie kompletu. Z tego co ustaliłem, to RS ma inne wahacze niż "zwykłe" V8. Nie jestem pewien, czy tylko jeden jest inny, czy wszystkie, ale wiem, że już mnie kilku próbowało naciągnąć na zakup zawieszenia od A6 i chciałbym uniknąć niepotrzebnych wydatków. Jeden z kolegów mi czegoś szuka, ale słabo to idzie, więc chyba temat nie jest trywialny. Zasadniczo rozważam tylko dwa produkty: Lemförder lub TRW, jednak za słaby jestem, żeby znaleźć kogoś kto to w naszym kraju profesjonalnie (czyli bez zbędnego ściemniania) potrafi dobrze dobrać i sprzedać. Proszę o pomoc - co polecacie, gdzie kupić. Czy prawdą jest, że z tyłu wymienia się same tuleje gumowo-metalowe i nie ma konieczności zakupu całych wahaczy?
Z góry dziękuję za podpowiedź i pomoc.

PS: Gwoli informacji: koszt takiej operacji w ASO to ok 11 tys. zł, czyli mamy cię w d.

Pozdrawiam

--
Tomek

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
tszpak napisał/a:
Z tego co ustaliłem, to RS ma inne wahacze niż "zwykłe" V8.

A w jaki sposób doszedłeś do tego? OK jest trochę elementów którymi RS6 różni się od wersji S6 czy A6, ale wahacze niestety są takie same jak w wersji V8.... hmmm V8 ma identyczne jak A6. Od 1998 do 2005r wahacz się nie zmienił. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
Adi202 napisał/a:
tszpak napisał/a:
Z tego co ustaliłem, to RS ma inne wahacze niż "zwykłe" V8.

A w jaki sposób doszedłeś do tego? OK jest trochę elementów którymi RS6 różni się od wersji S6 czy A6, ale wahacze niestety są takie same jak w wersji V8.... hmmm V8 ma identyczne jak A6. Od 1998 do 2005r wahacz się nie zmienił. ;-)


z tego co znalazłem - numer ten sam ale ostatnia literka jest inna
A6 8e0407506A
RS6 8e0407506C

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
jimv8 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
tszpak napisał/a:
Z tego co ustaliłem, to RS ma inne wahacze niż "zwykłe" V8.

A w jaki sposób doszedłeś do tego? OK jest trochę elementów którymi RS6 różni się od wersji S6 czy A6, ale wahacze niestety są takie same jak w wersji V8.... hmmm V8 ma identyczne jak A6. Od 1998 do 2005r wahacz się nie zmienił. ;-)


z tego co znalazłem - numer ten sam ale ostatnia literka jest inna
A6 8e0407506A
RS6 8e0407506C

Kubuś to akurat był zły przykład. :-P Górny wahacz który występuje w modelach A4, A4Q 98-> A6, A6Q 98-> oraz modele A4 Cabrio, RS4 i RS6. Szukaj dalej i zaskocz mnie. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
jimv8 napisał/a:

z tego co znalazłem - numer ten sam ale ostatnia literka jest inna
A6 8e0407506A
RS6 8e0407506C


Właśnie.
To po pierwsze - wszystkie elementy mają inne numery. Po drugie informacja z ASO - twardsze elementy gumowe i inne oleje wypełniające - wiem, oni różne rzeczy opowiadają. Po trzecie - rozmowa ze sklepem motoryzacyjnym, który początkowo chciał mi sprzedać wahacze A6, ale następnie się wystraszyli i szybko wycofali z transakcji twierdząc, że te są jednak inne. Wydaje mi się to prawdopodobne, bo w tym aucie, wbrew pozorom, dużo elementów jest innych. Różnice są niewielkie, ale istotne.

Możliwe, że to jest marketing...

Pozdrawiam

--
Tomek

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
tszpak napisał/a:
wbrew pozorom, dużo elementów jest innych. Różnice są niewielkie, ale istotne.

Zgadzam się z Tobą. Zgadzam się również z tezą RS6 to twardsze elementy gumowo-metalowe, ale skoro nr ETKA np wahacza głównego przedniego Audi RS6 ma identyczny nr jak zwykła A6, to ten wahacz kupowany dla A6 nie może być podobny czy inny - musi być identyczny. Nr ETKA to numer katalogowy części.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [RS6 C5] Zawieszenie - gdzie kupić i jakie.
Adi202 napisał/a:

Zgadzam się z Tobą. Zgadzam się również z tezą RS6 to twardsze elementy gumowo-metalowe, ale skoro nr ETKA np wahacza głównego przedniego Audi RS6 ma identyczny nr jak zwykła A6, to ten wahacz kupowany dla A6 nie może być podobny czy inny - musi być identyczny. Nr ETKA to numer katalogowy części.


No ale te numery są inne... Dokładniej: różnią się literami na końcu - jak wcześniej napisał kolega - co oczywiście zostało przez Ciebie obalone.
Kolejny przykład: wahacz nośny A6: 4B3 407 151 K; RS6: 4B3 407 151 D. Kilka śrub, podkładek, nakrętek też mają inne numery.

Hm. Sam już nie wiem, ale wydaje mi się, że te literki na końcu mają znaczenie. Np. zastosowane materiały do budowy wahacza.

Wydaje się, że są identyczne z modelem S6.

Pozdrawiam

--
Tomek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Oczywiście, że literki na końcu numeru mają znaczenie. Wytłumacz mi tylko dlaczego część którą podałeś 4B3 407 151 D występuje również w wersji S6?
Na pewno są jakieś elementy jak np tuleje które są typowe dla RSa, ale jak na razie wyglada, że większość części metalowych (aluminiowych) jest taka sama jak w modelach A6 i S6.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znalazłem jeszcze takie oznaczenia przy różnicy drążków w grupie zawieszenia.
czyli pewnie od numeru nadwozia i zmiany konstrukcyjne. Stąd pewnie te różnice.

F>>4B-2-031-500
F4B-2-031-501>>

Co te oznakowania znaczą, nie mam zielonego pojęcia.

Quattro+
PR-T7Z,T7S, T6V
4 40725

Tripode

Quattro+
PR-T15,T5T, T7T,T1K
4 40730

Tripode

Quattro+
PR-T5T,T7T, T15,T7Z,T7S, T1K
4 40735

Tripode

PR-T6V,T0F, T7T,T5T,T15, T1K,T9J
4 40740

Tripode

PR-T9J,T7T, T5T,T15,T0F, T1K

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te numery, to oznaczenia kodów wyposażenia. Z literką T oznaczają typ silników np T9J oznacza 1,9 TDI T7T oznacza 2,4 V6.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Zawieszenie 

[ IP: 3.17.5.68 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa