Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Co grozi za posiadanie GPS z nielegalnym oprogramowaniem?
Autor Wiadomość
krzysiekg65 



Model: 80 b3
Silnik: 1.8s PM
Zasilanie: Benzyna + LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 122
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 12 Maj 2009
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2772



Piwa: 69/80
Skąd: Zjednoczone Emiraty Wrocławskie
  Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 11:31   Co grozi za posiadanie GPS z nielegalnym oprogramowaniem?
     



Policja nie planowała i nie planuje żadnej akcji w kierunku kontroli oprogramowania GPS na naszych drogach. Kto i kiedy może skontrolować nasz sprzęt oraz jakie są konsekwencje za posiadanie nielegalnego oprogramowania?

Doniesienia o kontrolach policyjnych na polskich drogach w trakcie, których sprawdzano także oprogramowanie nawigacji samochodowych, okazały się nieprawdą. Kierowca nie ma obowiązku przedstawiania rachunków na posiadany w aucie sprzęt.

„Policja nie planowała i nie planuje żadnej akcji w kierunku kontroli oprogramowania GPS na naszych drogach. Polski obywatel nie ma obowiązku posiadania przy sobie dokumentów od urządzenia nawigacyjnego, a policjant nie może rutynowo kontrolować jego legalność.

Podobnie jak w przypadku kontroli każdego innego oprogramowania, policja musi mieć dowody lub podejrzenia graniczące z pewnością, że osoba kontrolowana posługuje się nielegalnym oprogramowaniem.”- skomentował podinspektor Armand Konieczny z Komendy Głównej Policji.

O komentarz poprosiliśmy także Andrzeja Kostiwa, Aplikanta radcowskiego Kancelarii prawniczej Rachelski i Wspólnicy.

Czy Policja ma prawo skontrolować GPS pod kątem legalności oprogramowania?

Należy przyjąć, że Policja może dokonać kontroli GPS pod kątem legalności oprogramowania jedynie w wypadku zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa albo podejrzenia, że dana osoba przewozi rzeczy pochodzące z przestępstwa. Przez uzasadnione podejrzenie należy zaś rozumieć istnienie faktycznych przesłanek wskazujących na posiadanie przez daną osobę nielegalnego oprogramowania GPS.

Tym samym wydaje się, iż rutynowe kontrole drogowe przeprowadzane przez Policję nie mogą być ukierunkowane na sprawdzanie legalności oprogramowania GPS. Należy także przyjąć, iż kierowcy nie są zobowiązani do posiadania przy sobie, w celu okazania Policji, dokumentów potwierdzających legalność oprogramowania GPS.

Co dzieje się jeżeli oprogramowanie GPS okaże się pirackie? (przepada cały sprzęt czy tylko oprogramowanie?)

Nie można wykluczyć, iż w przypadku zaistnienia uzasadnionego podejrzenia, że nawigacja pracuje na nielegalnym („pirackim”) oprogramowaniu, urządzenie może zostać zatrzymane w celu wykonania niezbędnych badań. Powyższe oznacza, że Policja może zarekwirować GPS tylko w przypadku posiadania wiarygodnych informacji świadczących o tym, iż oprogramowanie jest nielegalne.

Co grozi za posiadanie GPS z nielegalny oprogramowaniem?

Na wstępie należy zaznaczyć, że korzystanie z nielegalnego oprogramowanie naraża nas na odpowiedzialność zarówno karną jak i cywilną.

Osobie, która świadomie nabyła nielegalne oprogramowanie GPS grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Ponadto z roszczeniami wobec takiej osoby na drodze postępowania cywilnego może wystąpić podmiot, którego prawa autorskie do oprogramowania zostały naruszone przez sprawcę.




Źródło: www.motofakty.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 08:25   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Cytat:
– Policja, oczywiście, nie uchyla się od stania na straży prawa, ale nie ma mowy o sprawdzaniu legalności oprogramowania GPS podczas rutynowych kontroli drogowych – wyjaśnia komisarz Artur Zawadzki z Wydziału Profilaktyki i Analiz Biura Ruchu Drogowego KG Policji.


http://www.audi-tech-team.pl/content/view/26/103/
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
roger110 



Model: A3
Silnik: AGN
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: hatchback 3d
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 2
Wszystkie posty: 2198



Piwa: 70/91
Skąd: ORP
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 15:24   
     



Krzyś to trochę nie tak.
- 1
krzysiekg65 napisał/a:

Należy przyjąć, że Policja może dokonać kontroli GPS pod kątem legalności oprogramowania jedynie w wypadku zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa albo podejrzenia, że dana osoba przewozi rzeczy pochodzące z przestępstwa. Przez uzasadnione podejrzenie należy zaś rozumieć istnienie faktycznych przesłanek wskazujących na posiadanie przez daną osobę nielegalnego oprogramowania GPS.
Przypuszczam ,że masz kradzione radio i już mam powód do kontroli , albo wracam , z Olsztyna od chłopaków z ATT a policjant podejżewa , że mam przemyt w aucie i juz ma powód.
-2
krzysiekg65 napisał/a:
Nie można wykluczyć, iż w przypadku zaistnienia uzasadnionego podejrzenia, że nawigacja pracuje na nielegalnym („pirackim”) oprogramowaniu, urządzenie może zostać zatrzymane w celu wykonania niezbędnych badań. Powyższe oznacza, że Policja może zarekwirować GPS tylko w przypadku posiadania wiarygodnych informacji świadczących o tym, iż oprogramowanie jest nielegalne.
Znów błąd , w przypadku podejżenia ,że oprogramowanie jest nielegalne , policja ma prawo i obowiązek zatrzymać , nie zarekwirować urządzenie w celu dokonania badania legalności oprogramowania.
-3 Zgodnie z KKW przedmiot służący do przestępstwa , może zostać zarekwirowany , przykład , przewozisz 30 ton lewego spirytusu iTruck`a też Ci skonfiskują

Reasumując redakcja http://www.motofakty.pl/ ma albo kiepskie informacje , albo są to fragmenty wyrwane z kontekstu , całego rozporządzenia .
_________________
"Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem."
Ostatnio zmieniony przez roger110 Sro 21 Paź, 2009 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 18:42   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Ile ludzi, tyle punktów widzenia. Przypuśćmy, iż w trakcie rutynowej kontroli policjant zauważy u mnie nawigację i będzie chciał sprawdzić jej legalność, a ja mu jej nie udostępnię i np zamknę się w samochodzie, to co wówczas? Będzie strzelał z korkowca?
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
roger110 



Model: A3
Silnik: AGN
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: hatchback 3d
Zaproszone osoby: 1
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 2
Wszystkie posty: 2198



Piwa: 70/91
Skąd: ORP
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 18:49   
     



Adi202 napisał/a:
zauważy u mnie nawigację i będzie chciał sprawdzić jej legalność, a ja mu jej nie udostępnię i np zamknę się w samochodzie, to co wówczas?

Zostaniesz potraktowany , jako podejżany , zatrzymany na 48 h . do wyjaśnienia , sprawdzą urządzenie i wszystko co w aucie , tyle w najgorszym wypadku moga użyć broni , gdyż zachodzi możliwość ,że również ją posiadasz (teoretycznie jesteś podejżanym) . Jasne ,że Cię nie zastrzelą, ale wyciągną broń , a przeżyłem to i nie polecam . Jak wykonasz gwałtowny ruch , w kierunku , gdzie broń możesz mieć , wierz mi strzelą . Przykład Poznań, Łódż , Szczecin.....................później się okaże , że niesłusznie , ale...................zaryzykujesz ?
_________________
"Nigdy nie dyskutuj z debilem , najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem."
Ostatnio zmieniony przez roger110 Sro 21 Paź, 2009 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 18:57   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



roger110 napisał/a:
Jasne ,że Cię nie zastrzelą, ale wyciągna , a licho działa lufa przy czole.
Tak jak mawiał mój koleś - warto przy sobie mieć nr do TVN Uwaga.
Ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby ktoś niepowołany przeglądał moje osobiste rzeczy tj zdjęcia, smsy, kontakty, czy filmy. To gwarantuje mi konstytucja może licha, ale jest. W tym miejscu mogę oznajmić, że jeżeli kiedyś zginę od kuli, to z powodu GPSa, bo nie mam zamiaru pokazywać swoich osobistych plików.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Temida radzi



[ Twoje IP to: 18.234.232.228, używasz: claudebot ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności